Facebook

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15830

16. mar 2009 13:45

Jaz se pa povsem strinjam s proximo. Ker se imam za povprečnega uporabnika, prej vem vem manj kot dovolj, a ko mi naši računalničarji v službi  povedo, kako vse izbrskajo podatke in kaj vse je možno, se mi lasje ježijo.

 

Zgolj e-naslov, ki ga vsi pustimo na vseh forumih, v katere se včlanimo, je dovolj za začetek neke poti. In ne mislit, da če mi ne bomo brskali za drugimi, da nekdo drug z nekim določenim namenom tega ne počne.Ne glede na to, kaj upravitelj foruma zagotavlja. Pa saj vdirajo v bančne sisteme, pa ne bi v FB ali na Kulinariko, če že hočete.

 

In zavoljo tega nismo paranoični, zgolj previdni. Glede skrbi za zdravstveni karton pa  - razlika je le v tem, da bomo o podatkih iz kartona obveščeni tisti, ki jih bo kakšna klepetulja o tem obvestila, s podatki, pridobljenimi preko računalnikov z raznih forumov, pa se ravna bolj perfidno. Da niti vemo ne, kako vse.

To ni moj strah, to je dejstvo.

 

Morda se tega mi še ne bojimo tako zelo, ker smo majhni in potemtakem za kakšne večje korporacije ali organiziran kriminial nezanimivi, tudi zgodilo se še ni nič takšnega odmevnega, da bi bila potrebna panika. A možno je še vse.

 

Mimogrede, sem tudi na FB. Bolj pasivno, a vendarle.

Mamamia

 

mamamia

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

16. mar 2009 14:10

Star slovenski pregovor pravi "tistemu, ki ga je kazal, so ga odrezali." Ce vpises v katerikoli iskalnik besedne zveze, kot so "identity theft", "privacy violation", "data mining" in zraven navezes se Facebook, bos imela za kak teden ali pa se vec zanimivega branja. Iz vsakodnevnega dotoka nepreverjenih mailov mi je popolnoma jasno, da je povprecna varnostna pismenost ljudi porazna - od nepreverjanja vsebine hoax mailov, preden jih prostodusno razposljejo vsem v svojem address booku (kaj sele, da bi pri tem uporabili ukaz BCC), do tega, da pred klikom na okence s "prebral sem pogoje uporabe in se z njimi strinjam" to dejansko napravi mogoce 10% uporabnikov, vec pa gotovo ne. In Facebook je zelo primerna ograda za selektivni izbor krotkih kokosi in srnic, ki zivijo v utvari, da niso zanimive za potencialne lovce. Jeremy Clarkson, komentator v oddaji Top Gear, se je pred kakima dvema letoma napihoval, kako delajo casopisi paniko na racun izginulega diska, na katerem so bili podatki socialnega skrbstva; kot podkrepitev svojih trditev je objavil stevilko svojega bancnega racuna v Sunu in cez nekaj dni ugotovil, da mu je nekdo "zrihtal" trajnik v korist neke dobrodelne fundacije za 500 funtov mesecno. Takih primerov je se ogromno, le da zrtve praviloma niso tako zelo popularne. Skratka, iskalnik dela cudeze, berite in uzivajte, ce vam bo po branju se do smeha, pa ne vem. lp, proxima

sweets  

član od: 16.8.2008

sporočila: 796

16. mar 2009 15:52

Basti takrat sem preverila, ti kar v Googla vtipkaj Facebook vsi podatki so njihova last in preveri tudi ti. Baje, da so to spet spremenili, jaz sem hotela le povedati, da previdnost ni nikoli odveč,drugače pa nimam nič proti FB. sweets Sporočilo je spremenil(a) sweets dne 16. mar 2009 15:57:16

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

16. mar 2009 16:44

Veliki brat je tako in tako povsod, pa naj me še na FBju gleda. Do naših podatkov se lahko dokopljejo tako ali drugače.

Loni Makaroni

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

17. mar 2009 10:16

Pri nas sta na FB starejša hči in mož (on je to zadevo šele nedavno odkril), jaz se pa ne morem odločiti. Imam en kup pomislekov (še najbližje mi je proximino razmišljanje) - preprosto imam občutek, da si tam nekako preveč na pladnju ali kaj...Jaz, ki sem po naravi ena navadna naivčina, bi po moje hitro sprejela prijateljstvo kakega bebca ali povedala, odkrila kaj česar ne želim. Pozna me relativno malo ljudi, edini s katerimi bi iskala izgubljene stike so sošolci iz srednje šole in OŠ, ki pa me poznajo samo pod dekliškim priimkom..Da me pa klikne nekdo, ki me pozna samo kot ženo mojega moža (njegova socialna mreža je pač precej širša), mi je pa tudi brez veze. Nekako ni "my cup of tea" tale zadeva. Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

bisagolf  

član od: 16.11.2008

sporočila: 135

17. mar 2009 11:18

Uh...le kje jaz živim. Izgleda, da mnogi od vas veste vse mogoče stvari na internetu. Pa sem slišala že o tem FB in netlogu, samo sama točno ne vem, kaj lahko delaš tam. Vem, da si lahko dopisuješ in iščeš prijatelje to pa je tudi vse. Lani sem prvič slišala in nato nekaj časa uporabljala skype (kako sem bila presenečena kaj lahko delam z njim-vau) nato sem si lani ustvarila svoj gmail-vau. Čeprav nisem še tako "stara" za te stvari, sem vseeno stara za čuda v računalništva ter interneta. izgleda, da dosti od tega ne vem. Ne vem če se zdaj ne grem prijavit, da vidim kaj je to. Samo ne izdam jim dosti podatkov o sebi. Pa lep elektronski pozdrav bisagolf

inteligentka  

član od: 23.10.2008

sporočila: 115

17. mar 2009 11:19

oj, jst sm tudi na fb... imam pa en neprijeten občutek, da te klikajo za prijateljstva zaradi števila in so zadeve velikokrat kar brezosebne.. kot neko pozerstvo oz. tekmovanje, kdo pa ima več "kao frendov" - znanstev... in seveda, ko jih je toliko, je temu primerna tudi brezosebna komunikacija.. je pa super, ko komuniciraš le z ljudmi, ki so ti res pri srcu, ostalo pa so pač neki kontakti, ki so lahko uporabni... sodobna komunikacija pač... pa, pa inteligentka

simond  

član od: 6.4.2007

sporočila: 60

17. mar 2009 19:34

Pozdravljeni.

 

Malo sem čital tukaj o FB.

No pa sem ustvaril skupino kulinarična slovenija.

Pa upam, da lastnik foruma nima nič proti in upam, da se bo kdo pridružil.

 LP

 

 

 

simond

Sporočilo je spremenil(a) simond dne 17. mar 2009 19:34:42

Sporočilo je spremenil(a) simond dne 17. mar 2009 19:55:29

Nena-morje  

član od: 21.12.2005

sporočila: 1110

17. mar 2009 19:45

Simon, jo ze imamo! Ustvarila jo je Loni! Nena-morje

simond  

član od: 6.4.2007

sporočila: 60

17. mar 2009 19:51

UH, kje pa je , je nisem našel ??????

simond

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti