Piščanci proste (pašne) reje oz. bio piščanci

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17810

27. feb 2009 8:08

nitta je napisal/a:
Ena izkušnja glede piščancov... Je pravil enkrat en kmet, ki ima doma kokošjo farmo-redi piščance, da mora tudi ponoči v hlev da pospravi poginule primerke, ker če pusti preko noči, zjutraj najde le še eno uvelo kožo z malo perja, tako kot palačinka (veste kako so drugače debeli), okoli nje luža, smrdi pa tako da ne moreš da ne bi bruhal, pa to on ki je vajen. Poginul piščanec, nafilan z hormoni in hranili, tako da od njega ne ostane nič, sama "voda" in veliko smradu, v eni noči. Toliko o tem kaj mi papcamo. nitta

Če/ker imaš malo naravoslovne izobrazbe, mi, prosim, razloži, kateri procesi lahko v eni noči (a podnevi se to pa ne dogaja) spremenijo meso in kosti (ter ostalo) v vodo in smrad, koža in perje pa ostaneta cela? Haloooo? Daj, ne nakladaj in ne trosi nepreverjenih neumnosti naprej. Taisti piščanci, ki jih kupiš, bi se morali torej po tej logiki enako spremeniti v pečici ali kozici (ker kože in perja ni več), ostaneta po peki torej le voda in smrad? Res?

Pretiravanje nikjer ni dobro.....

rimljanka - zasebno mnenje

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

27. feb 2009 9:33

O hvala rimljanka za malo zdrave pameti. Ljudski glas včasih res čuda naredi... zato je pa še Nessie pri življenju. Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

ZLATA  

član od: 31.3.2005

sporočila: 100

27. feb 2009 9:58

piške za nadaljno rejo prodaja Jata v Zalogu, za vprašati pa je tudi na Biotehniško fakulteto Groblje (pri Domžalah). lep dan ZLATA

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

27. feb 2009 10:02

Bojim se, da bo tudi tale tvoja trditev, nitta, počila saj je napihnjena do neverjetnih dimenzij. Take neumnosti še nisem slišal in povsem prav ima Rimljanka ,da se takih bedarij pač ne trosi naokrog. Kdor je kdaj koli bil na kurjih farmah ve, da stanje tam res ni rožnato, ampak da bi ostale kure naredile prazen prostor okrog poginule kolegice, ta je pa malo predebela. Tudi čudenje, da piščanci zrastejo do konzumne teže v 80 ali 90 dneh kaže na popolno nepoznavanje razvoja perjadi. Se spomnim, ko se bil še čisto majhen in je moja stara mama gojila piščeta. Ponavadi so se zvalili tam nekje v aprilu ali maju, konec julija pa smo jih že testirali. Torej so bili stari dobra dva meseca, imeli pa so očarljiv naziv "pohanci". Res pa je ,da niso tehtali kilo ali več ampak dobre pol kile in nekaj več. To kaže na to, da kura hitro raste. Kemija pa ni samo v kurah, še več jo je z zelenjavi, pa sadju, kruhu,........ LP hedonist

pujsek  

član od: 10.9.2008

sporočila: 129

27. feb 2009 11:20

Mah do smrti bomo itak živel, pa če jemo to ali pa uno. pujsek

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

27. feb 2009 11:22

Zanimivo, a torej mislite, da se k nam doma kak čudak pritihotapi in nam fila piščance z nevemkakšno kemijo?

Dajte no, v vseh letih nam še nobeno pišče ni došlo pred predvidenim datumom, nikoli nič narobe, pa jih ne zadevamo z nevemčim že. Naenkrat jih vzamemo maksimalno 10 in to v primernem letnem času, da ni vročine. Aja, nabavljamo jih pa tudi mi tam nekje pri Vrhniki.

Loni Makaroni

nitta  

član od: 13.1.2008

sporočila: 384

27. feb 2009 11:35

Sem pričakovala tak odziv, ker je to za kulinarično slo. pač značilno. Ne bom spreminjala svojega mnenja. Glede tega da se to zgodi samo ponoči, le to, pač povedati je želel, da ponoči ni ravno veliko kmetov v svojih hlevih in zato se tako hitro ne opazi pogina. Sama sem to videla, saj smo bili na mnogih ekskurzijah. Če se boste bolje počutili, pa še le napišite kakšno proti meni, hvala bogu, če bo le dan lepši :) lepo pozdravljeni vsi. nitta

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

27. feb 2009 11:42

Lej nitta, ni ti treba biti užaljena, saj ni nihče nič slabega mislil. Tisto o ekplozivnih piščancih je pač malo nenavadno in zato taki komentarji. Drugače pa imaš vso pravico da napišeš kar želiš vendar pa moraš potem pričakovati tudi take komentarje, ki ti ne bodo všeč.Tako je pač to. LP hedonist

nitta  

član od: 13.1.2008

sporočila: 384

27. feb 2009 11:50

:) saj ne da mi niso všeč, čisto razumem da pač vsi ljudje nimajo dostopa do takih resnic, bi morda morala dati pod narekovaje? :) Veste pa sami, da je ta forum poln takih in drugačnih kreganj in prerekanj, so taki karakterji ki ne dopuščajo da bi imel še kdo drug kaj prav (pa ne mislim sebe) zato sem napisala da sem pričakovala tak odziv. Z vsem kar tukaj napišete, pa če je to dober dan ali pa da zunaj dežuje, se bo (morda. če je doma) našel kdo ki bo rekel, ne pa ni dober :) Brez zamer, grem se raje učiti genetiko za torkov izpit. lep sončen da želim nitta

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

27. feb 2009 12:05

Deklica, s tolikšno mero občutljivosti ti pa v današnjem svetu ne bo prav lahko. Verjamem, da si že marsikaj videla in slišala, sploh, ker očitno nekaj naravoslovnega študiraš in dejstvo je, da so piščančje farme živa groza in svinjarija (vem, imam žlahto v bivši Jati). Ampak okrog kroži ogromno zgodb (resničnih, verjamem in malo prirejenih) takih in podobnih kot je tale od tvojega kmeta pa se ljudje navadimo biti malo zdravorazumsko skeptični. Ker je takih, ki zagrabijo zadevo v najhujši možni luči že tako preveč. Moja teta že dve leti ne je poli salame, da ne bo dobila ptičje gripe :). Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti