Pomladni oblačilni report

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

6. feb 2009 11:20

Szdenka, tale paž frizura praznuje letos, ne boš verjela, 100-obletnico. Če gre verjeti zgodbi in sem prav prebrala, se je en francoski frizer, ki je moral za vsakoletni igrokaz o Ivani Orleanski narediti igralki frizuro, domislil te rešitve (baje je naredil tako lasuljo). Ta frizura je potem po vojni postala hit v salonih, saj je bila blazno praktična v letih po vojni in je pomenila tudi emancipacijo od dolgih las......Da frizura zdrži toliko časa - zdrži zaradi tega, ker evidentno gre na zelo različne glave, postave in starosti. Pa zelo lahko jo je vzdrževati. Szdenka, jaz sice ne vem, "kdo je okroglolična starejša debelinka" - jaz bi prej rekla, da je to gospa s senzualno žensko postavo in smislom za humor - ampak s tako frizuro se težko mimo udari, po drugi strani pa ta frizura naredi žensko nekako bolj lahkotno, mlajšo (če se strižejo daljši lasje jih paž pomladi), bolj žensteveno (v primerjavi s krajšimi lasmi), tako, da lady, go for it. Vendelina jr.

Margot  

član od: 12.12.2008

sporočila: 260

6. feb 2009 11:35

Se pridružujem mimikini prošnji glede ozkih škornjev. Res mi ni jasno, zakaj mislijo, da če imaš številko noge malce večjo, potem moraš imeti debelejše noge... Margot

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

6. feb 2009 11:44

Pri škornjih moraš iskati oznako XS tube (extra slim tubus) ali pa S tube. Nekatere znamke imajo za zgornji del škornja podobne oznake kot oblačila. Vendelina jr.

Margot  

član od: 12.12.2008

sporočila: 260

6. feb 2009 11:52

Bom bila bolj pozorna, ko se bom naslednjič podala na lov za njimi. Hvala. Margot

sjaj  

član od: 16.10.2007

sporočila: 47

6. feb 2009 11:54

Prav z zanimanjem sem včeraj tole odprla in brala in celo zapisovala predloge - prevsem Vendelinine in Lidkine + Vanjine ZDA o ličenju. Sem ena tistih, ki imajo modro senco v kozmetični torbici (in sem modrooka:), senco je dobila pa najstniška hči za rd ... Potem se je začela tale debata o "vseeno je kako izgledam" in se ne bi rada postavljala na nobeno stran, samo povedala bi rada, da sem bila neko precej dolgo obdobje tako razpoložena in - depresivna. Saj je grdo, ampak "zbudila" sem se, ko sem se zavedela, da se primerjam s takratno sosedo, več kot 30 let starejšo, ki je v petek in svetek z ruto na glavi in s s sivim plaščem hodila iz "fabrike". Češ, saj boljše izgledam kot ... Mislim, ni da bi govoril. Od takrat sem naredila veliko sprememb, predvsem v smislu, da se hočem sama s seboj dobro počutiti. In se mi je zdelo ful lepo, kar je Vendelina napisala: sprejmite svoje telo. Ni mi še čisto uspelo, sem xxl in je pač veliko dela s tem, ampak bo šlo. Ampak - imam tudi par vprašanj. Kakšna senca za oči torej za svetlolasko s sivomodrimi očmi? Rjava? Zlata? Smoky eyes - saj si mislim, kako izgleda, bom tudi še pobskala, ampak, če ima katera kak uporaben link, bom zelo hvaležna.Res prosim za nasvet, ker sem čisto v zaletu in bom morda šla že danes v Muellerja ali v DM. Pa omenjale ste tonirane kreme - to bi mi po moje res bolj pasalo kot puder, ker imam bolj suho kožo. Katero kaj priporočate - da si izprosim vsaj kakšen tester. Potem pa še trenčkot - sem vesela, da ste mi razjasnile, kaj to je. Kakšen kroj pa barvo mi priporočate - kot že rečeno xxl in okoli 168 cm. Upam, da boste rekle oranžno - ali pa vsaj modro, he he. Že vnaprej lepa lepa hvala. "sijajna" :)

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

6. feb 2009 11:54

Meni so pa vsi pre-ozki, ničesar ne zapnem... : ( še s čevlji imam probleme, ker so mi ozki... lidka [sonce]

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

6. feb 2009 12:04

"sijajna" (smajli palec gor) (smajli ki ploska) matilda

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

6. feb 2009 12:08

Vendelina jr. je napisal/a:
Szdenka, tale paž frizura praznuje letos, ne boš verjela, 100-obletnico. Če gre verjeti zgodbi in sem prav prebrala, se je en francoski frizer, ki je moral za vsakoletni igrokaz o Ivani Orleanski narediti igralki frizuro, domislil te rešitve (baje je naredil tako lasuljo). Ta frizura je potem po vojni postala hit v salonih, saj je bila blazno praktična v letih po vojni in je pomenila tudi emancipacijo od dolgih las......Da frizura zdrži toliko časa - zdrži zaradi tega, ker evidentno gre na zelo različne glave, postave in starosti. Pa zelo lahko jo je vzdrževati. Szdenka, jaz sice ne vem, "kdo je okroglolična starejša debelinka" - jaz bi prej rekla, da je to gospa s senzualno žensko postavo in smislom za humor - ampak s tako frizuro se težko mimo udari, po drugi strani pa ta frizura naredi žensko nekako bolj lahkotno, mlajšo (če se strižejo daljši lasje jih paž pomladi), bolj žensteveno (v primerjavi s krajšimi lasmi), tako, da lady, go for it. Vendelina jr.
ja no, itak da je paž vedno lep, sam letošnji hit pa ni. če si se pa predlani s tem pojavil si bil pa moderen. morte vedet da ko se in nina osenar in sanja grohar ostrižeta na paž pol veš da je bil moderen kako leto nazaj.. bannanna_v_slo ;)

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

6. feb 2009 12:18

No, no. Paž je klasika, morda kdaj pride v navalu "revival". Nikoli NI out... lidka [sonce]

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti