Pomladni oblačilni report

sa_ sha  

član od: 10.12.2008

sporočila: 113

10. feb 2009 14:35

In s tem k js ne bom kupla določenih oblačil, bom pa prispevala k temu, da se vse to kar navaja piščanec konča?! Vso to izkoriščanje je bilo in bo..oblečt pa tud moraš nekaj mar ne? In večina si prav v teh časih ne more privoščiti oblačil iz naravnih materialov itd..ker vse kar je ekološko in okolju prijazno tudi stane... sa_ sha

mizarka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 988

10. feb 2009 14:43

V ponedeljek odhajam v službo po 17 mesecih in v tem času nisem kupila nobenega oblačila, pred tem pa tudi kar nekaj časa ne,  najbrž se moram z glavo zakopati v pesek, ker ne bom po zadnji modi ,    no sem pa za naravo in za izkoriščane ljudi naredila nekaj dobrega mimo grede ,

lp

mizarka

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

10. feb 2009 14:54

Hja mizarka samo za novo službo se bo treba zrihtat. Začetnica

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

10. feb 2009 14:56

Jaz bi samo pripomnila, da glede na tisto, kar sem prebrala v Gomori, ni nic boljse, ce kupis stvari npr. made in Italy (kjer jih v nezakonitih suzenjskih kolonijah v okolici Neaplja sivajo horde brezpravnih Kitajcev), tolazis se lahko samo s tem, da jih oblaci tudi Angelina Jolie. Saj je jasno, da clovek mora nekaj jesti in biti tudi v nekaj oblecen, ampak huda utvara je, ce kdorkoli od nas misli, da je "nedolzen", zato ker "ne je ubogih kravic" (pac pa na racun njegovega tofuja pobijejo milijone divjih zivali na zitnih poljih, kjer je bilo pridelano zito, iz katerega so ga izdelali; da ne govorimo o tistih galebih, ki so se zadusili zaradi nafte, s pomocjo katere so ista zitna polja obdelovali s traktorjem) ali "ne oblaci cunj iz Bangladesa" (glej zgoraj). Zal, Jure Detela je bil en sam, pa ni prav dolgo zdrzal... lp, proxima

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

10. feb 2009 14:57

Piščanec, a si nisi malo preveč nalog zadala? Oziroma, koji ti je vrag ženo? Najprej si predstaviš kot silna ljubiteljica okolja in narave in nasprotnica izkoriščanja. Da bi že v drugem postu napisala, da ravno tako vztrajna zaščitnica okolja (ostalo te ne boli tako, samo izdelovanje oblačil) pa tudi nisi in da tistega z Bangladešem pa nisi čisto razumela (pa preberi še enkrat, a ne), da bi potem prišla do stavka, da te je motilo to, da je pisalo, da je letos treba imeti to-in-to...... Evo, pa karte padejo. Skratka, tebe v bistvu ravno otroci v Bangladešu ne skrbijo, bolj te moti to, da se čutiš ne-vključeno v eno "girlie" benevoletno diskusijo (in diskusija o modi je "girlie" in kot taka je tudi stilstično opremljena z izrazi kot so "to pa res moram imeti, must have ipd") in potem udariš nekam na sredino z eno kao moralno zgodbo o grozni globalizaciji (in jo potem v naslendnjih postiš negiraš). Prozorno. In še nekaj, na tem forumu je bilo že nekaj vprašanj v zvezi z oblačenjem in če bi jih vsaj malo preletela, bi videla, da sem kar nekaj zapisov naredila v smislu nasvetov, kako se poceni kupuje in kako se uporabljajo oblačila od prej. Če ne drugega, je korektno prej prebrati materijo, preden se dajejo predlogi. Vendelina jr.

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

10. feb 2009 15:12

Tudi jaz sem zasledila že v drugih temah, da se nekateri morda malo "hecajo" iz te teme in nas članic, češ da smo obsedene z videzom in modo in nevem čem še. Upam, da jih večina razume, da se me ukvarjamo tudi s službami, faksi, otroci, kuharijo, da pa je to da smo urejene samo +, ki ga naredimo zase. In ja imamo pospravljena stanovanja, otroci so čisti, gospodinjska dela nam niso tuja. In še enkrat ja, mislim, da ni nobena v teh 19-ih straneh napisala, da se mora kupovati samo drago (ker je le to in) ali da se mora katera vreči v kredit, da bo oblečena po zadnji modi. Zame je pomembno par ključnih klasičnih kosov in morda kaka nova, "moderna" majčka, če lahko temu tako rečem. Sicer pa se mi najbolj pomembno zdi kot je rekla spagon: Vazno je kako stvar nosiš. Lahko imaš najnovejše čeveljce in kostim pa si zoprna kot 300 hudičev. Lahko so stare kavbojke in očetova 15 let stara mikica + nasmeh = zagotovljen uspeh. Začetnica

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4742

10. feb 2009 15:33

Ne vem, no, čemu je potrebno toliko špikanja in vsega tega? Je res tako težko spregledat temo, ki nas ne zanima, druge pa? Pustite ljudem, da uživajo v svojih radostih...nekateri pač uživajo v ličenju, lepih in po zadnji modi oblačilih, drugi v kuhariji, tretji v branju, marsikdo v lenuharjenju in šimfanju čez ves svet in še tri vasi povrh...

Jaz vedno pogledam za lepo urejeno in lepo naličeno žensko, sama pa ravno nimam potrpljenja se vsak dan lišpat oz. niti nimam posebnega smisla za pleskanje.

Pustite ljudem, naj se nosijo, kot jim paše, pa tudi, če si vijolčasto rožco nadenejo na vrh glave...kaj se pa to nas tiče.

Ognjič

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

10. feb 2009 15:41

Lepo si to povedala Ognjič. No tam pri emi sem ti nekaj napisala, pa si se me vstrašila kaj??? Je pa res, da me prejšnji teden ni bilo toliko na računalniku in sem glih zamudila temo, da ste se dobili v "mojih krajih", veš da bi ti prinesla srebrno. Sem potem v nedeljo komaj videla, ker je bila tema dosti gor, ko ste si pisali kak lušno ste se imeli. Začetnica

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4742

10. feb 2009 15:46

Ne vem, kaj si mi napisala oz. si nisem zapomnila in tudi, če si kaj na aufbiks napisala, mi to "dol visi" (prosto po našem žargonu), ker nisem zamerljive sorte. Ustrašila se te nisem, ker se jaz bojim edino zobozdravnika.

Srebrna bi pa prav prišla, sicer je ne bi gor spila, ker sem bila šofer, doma pa z veseljem... Fajn nam je bilo, res, tam pod snežnim stadionom.

Smeški mi ne delajo in nekam je izginil okvir za poste pisat...

Ognjič

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

10. feb 2009 15:48

Ne ne nisem nič grdega. Ti si napisala, da boš v mojih krajih, pa sem napisala da sem dosegljiva po zs... Vidiš če bi bila ti ažurna, bi pa jaz morda uspela priti na srečanje. Tako pa se mi sanjalo ni kaj boš delala v mojih krajih. Začetnica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti