Torta

perpetua  

član od: 11.10.2008

sporočila: 338

tema odprta - 2. feb 2009 23:55 | ogledi: 4.764 | odgovori: 30

Pozdravljeni!

Za dedijev 70. rojstni dan bi rada spekla torto, ki bi zahtevala precej kriterijem, danes že cel dan razmišljam, kaj bi naredila, pa mi ni nobena ideja zares všeč...

Torej želje so naslednje:

- okus torte se mora ujemati s čokoladnim prelivom, ker želim, da je torta v obliki šahovnice, kar se da najelegantneje rešiti s čokoladnim okrasjem

- torta mora biti kompaktna, ker bo malce večja

- seveda; biti mora mnjami dobra, sočna, ne presladka (no, zadnji dve stvari lahko vedno zreguliraš)

- ena možnost bi bila "Antilska temna torta" (http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=11819), ampak me je nekako strah teh kremastih tort brez biskvita... ???

- predstavljam si pravzaprav nekaj, kar je kot "Schillerjeva torta" (http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=6337), a ravno to torto sem spekla pred nekaj meseci za 70. rojstni dan od babice!

Za kako idejo bom zelo hvaležna, sicer bom pa verjetno še enkrat ponovila O D L I Č N E G A Schillerja...

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

3. feb 2009 7:07

perpetua, kaj pa enostavno saher torta: sladkost lahko reguliraš, prevleci je s čokolado, za šahovski motiv, naredi ( na peki papirju ) figurico konja ali trdnjave od bele čokolade. Ne delat tort  " prvič " za tako priložnost.

ežoj

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

3. feb 2009 8:05

Čao, čokoladne figure za šah se da dobiti tudi v čokoladnicah po Ljubljani. Pride torta res originalna. V ten primeru, če boš delala večjo torto, pa te skrbi takšna torta, kjer je veliko kreme, se jaz ne bi odločila za to varianto. Pa tudi poceni ne pride tale torta, če potem v tolikšni količini ne bi bila uporabna. S kakšnim dobrim zelo čokoladnim biskvitom in čokoladno kremo (lahko je kar preprosto zavreta smetana z veliiiiko čokolade), pa bisvit prepojiš s kakim krem likerjem,, mandljevim likerjem ali pa tudi pomarančni sok z rumom ni slab, in torta bo zelo dobra. Če želiš malo poseben okus, dodaj v stepeno smetano navaden jogurt, čokolado in želatino, pod to pa eno plast marcipana (Mozart torta), pride tudi zelo sočno in zelo dobro. Lep pozdravček, S. (http://nevemkaj.moj-album.com/album/10877539/)

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

3. feb 2009 9:09

ežoj je napisal/a:
. Ne delat tort  " prvič " za tako priložnost.

ežoj
S temle se pa maksimalno strinjam. Plus, ali je dedi rekel, da bi rad šahovnico in ali je postavil kakšne pogoje? Bi kar rekla, da jih ni. Bi prej rekla, da bo dedi vesel česarkoli, kar mu bo naredila vnukinja (kar ne pomeni, da je lahko šmafu), ki bo kolikor toliko spominjalo na torto. Ne obremenjuj se z ne vem kakšnimi tortami (ker boš imela še celo življenje na voljo za to). Si še mlada in uživaj z dedijem in naj bo dedi še dolgo zdrav. Vendelina jr.

perpetua  

član od: 11.10.2008

sporočila: 338

3. feb 2009 10:50

Hvala vsem za predloge in nasvete! Sicer pa, kaj vem, se mi zdi, da je lahko tudi "prvič" dobro Ko smo že pri tem - dalmatinska rožata se mi je prvič in nato še naslednjih tri krat super posrečila, potem pa se kar naenkrat dva krat zaporedoma ni strdila. Sploh ne vidim vzroka, saj nisem nič drugače naredila... hočem reči, tudi preizkušeni recepti niso ziher. Ampak tale tortica mi bo pa zanesljivo lepo uspela! PS: Vendelina, prav imaš, ampak jaz nočem, da je šmafu! perpetua

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15830

3. feb 2009 12:00

Zanimivo, ampak meni se vse, česar se lotim, pa naj je še tako zapleteno, prvič najbolj posreči. Še nikdar nisem "falila". Sem pa imela težave pri ponavljanju, to pa ja. Kaže, da zame drži rek nekoga, ki je rekel, da se večina naših neuspehov rodi iz želje, da ponovimo uspehe...

 

Ko nekoga res hočem razveseliti, se lotim nečesa zapletenega in kar delam prvič. Uspeh na premieri zagotovljen, reprize tako tako ....

 

Vendy bi rekla, da nisem organizirana. Res je, sem rojen improvizator. Mamamia

mamamia

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

3. feb 2009 12:14

mamamia je napisal/a:

 

Vendy bi rekla, da nisem organizirana. Res je, sem rojen improvizator. Mamamia

mamamia
Darling, ti si fouri serie.... Vendelina jr.

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

3. feb 2009 12:55

Čao, vsekakor naredi tako, kot tebi ustreza. Saj vse to pisanje ni bilo mišljeno kot nasvet - ne delaj tega, ti ne bo uspelo. Pač samo nasveti, kaj raje naredi, če rabiš za večjo zadevo, da slučajno ne pride to tega, da ne bi uspelo. No, kakorkoli, jaz ti želim eno pregrešno dobro in lepo tortico. ata bo pa itak vesel vsake .... z videzom imamo itak probleme samo izdelovalci, ker vidimo samo napake. Lep pozdravček, S. (http://nevemkaj.moj-album.com/album/10877539/)

majdi  

član od: 18.11.2003

sporočila: 359

3. feb 2009 13:26

Tako, kot je rekla mamamia tudi meni vedno uspe v prvo nek recept, pa naj je še tako zakompliciran, ko pa vem da mi tisto rata, mi pa sigurno ne. Tako, da s prvim izdelkom sem vedno zadovoljna. Tvoj dedi pa bo itak zadovoljen, tudi, če bi mu naredila navadn okroglo torto.

Pa še nekaj. Kaj tudi vam se pod mizarkino povezavo odpre moja mapa ali samo meni. Sem hotela pogledat slikco, pa mi odpre mapo s slikami.Majda

Sporočilo je spremenil(a) majdi dne 03. feb 2009 13:29:24

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti