Jedilnik

malina1  

član od: 22.1.2009

sporočila: 8

tema odprta - 22. jan 2009 14:54 | ogledi: 4.884 | odgovori: 14

Zanima me katere jedi se vam zdijo primerene za delavske malice..npr za tedenski jedilnik??

malina1

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

22. jan 2009 15:08

tudi o tem je ze bil govor. Malo pobrskaj. LP, R.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15825

22. jan 2009 15:39

Najbolj enosatvno: vse vrste enolončnic. Najmanj dela je z njimi, jed lahko tudi čaka in se pogreva, so nasitne, a spet ne tako težke, da bi po jedi delavci obnemogli.

 

V rubriki iskanje pri receptih imaš tudi podrubriko enolončnice in tam je polno idej.

Za začetek pa mroda:

krompirjev golaž s hrenovkami ali kranjskimi

fižol s  testeninami (plus kakšna klobasa ali meso v kous)

golaž s polento ali testeninami

piščančji paprikaš s krompirjem

enolončnica iz kakšrnega koli mesa, tudi mletega, z veliko zelenjave (dodatek: testenine, krompir...)

ajdova kaša z zelenjavo ali z gobami

krompirjeva omaka s kuhano govedino

pečene kranjske ali podobe kolobase

ričet, jota, pasulj

Mamamia

 

 

 

mamamia

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

22. jan 2009 16:23

http://www.kulinarika.net/recept/enoloncnice/Enoloncnic Tudi tole je nasitno. Pa še kakšen podvarak, piščančja obara s cmoki, golaž iz hobotnice s polento, telečja obara z ajdovimi žganci, lazanja, čufte v omaki ali polnjene paprike in pire krompir, testenine z mesnimi kroglicami, prebranac pa kakšno meso zraven, verzota s kruhom pa lahko še akšen carski praženec, ocvrt piščanec in krompirjeva solata, ocvrt oslič in krompirjeva solata, kaneloni,... Najlažje je skuhati kaj "na žlico", če pa imaš čas, pa seveda lahko narediš marsikaj. fresh

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17792

22. jan 2009 17:38

Po moje imajo delavci, sploh, če so zunaj, tako ali tako raje kaj na žlico....ker, če si morajo poskrbeti za malico sami, itak tolčejo kruh in še kaj.......... Pa večina je najbrž vesela kakega koščka peciva.

malina1  

član od: 22.1.2009

sporočila: 8

23. jan 2009 18:10

Hvala mamamija. In kakšen je recept za krompirjevo omako? malina1

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15825

23. jan 2009 18:52

Preprost. Na maščobi prepražiš drobno sesekljano čebulo, dodaš še malo sesekljanega česna, lovor, sol, poper, lahko tudi malo vegete, če jo uporabljaš. Na to daš na kockice zrezan krompir, mešaš in ob občasnem zalivanju na zmernem ognju dušiš, da se krompir zmehča. Sesekljaš kislo kumarico in jo dodaš krompirju, poitem potreseš z malo moke, premešaš, zaliješ z malo vode ali juhe in skuhaš, da je krompir mehak. Malo naj se tudi pomečka oziroma začne razpadati. Zraven daš hrenovko, kranjsko ali kuhano govedino.

Jaz imam to zelo rada, a že dolgo nisem jedla, ker moji tega ne marajo.

Mamamia

mamamia

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

23. jan 2009 19:23

Da si boš še malo lažje predstavljala; vse skupaj izgleda kot nekakšen tekoč pire krompir. In je zelooooooooo dobro! fresh

malina1  

član od: 22.1.2009

sporočila: 8

24. jan 2009 15:48

Super. Grem kuhat , če je tako zeloooooo dobro! malina1

s0ncek*  

član od: 23.4.2007

sporočila: 1191

24. jan 2009 17:29

Temu mi pravimo krompirjev zos :) pripravljamo pa ga malo drugače kot mamamia. Je pa to ena meni najljubših jedi, večkrat si ga pripravim za kosilo in jem samo to, drugim pa skuham kaj drugega. Pripravim pa ga tako: Narezan krompir dam kuhat v osoljeno vodo. Ko je krompir skuhan čisto do mehkega, vode ne odlijem ampak vanjo zamešam "prenih", ki ga pripravim v ponvi - na olju na hitro prepražim moko in rdečo papriko v prahu (sladko). Dodam še jabolčni kis, premešam in pustim da še kako minutko ali dve vre, da se moka skuha. Nato pa kar z mikserjem spremenim vse skupaj v omako (ne sme biti preveč tekoča, prav tako pa ne sme postati gosta kot pire) in po potrebi dodam še malo soli, popra ali kisa. Če je omaka preredka, lahko naredimo še malo "preniha" in ga dodamo. s0ncek*

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

MOJ vrtrimljanka
Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti