Jedilniki po montignacu

atos  

član od: 30.10.2008

sporočila: 105

30. avg 2009 18:50

ojla približno 14 dni berem vaše jedilnike, ki mi dajejo idejo za prehranjevanje. Imam pa eno vprašanje: ko recimo pojeste samo jogurt za večerjo ali pa malico, ali mora le-ta biti lahki, ali je lahko tisti z 3,2mm? hvala za odgovor in lep podravček atos

Lizzie  

član od: 26.2.2009

sporočila: 504

30. avg 2009 19:06

Jst kupujem 1,3 od Ljubljanskih mlekarn al pa onga od Lidla, ki ima kao 0,1mm :) Se mi pa zdi, da sem nekje prebrala, da je menda skoraj vseeno ali je 1,3 ali 3,2 - baje naj bi bil 3,2 celo bolj priporočljiv. Lizzie

atos  

član od: 30.10.2008

sporočila: 105

30. avg 2009 20:23

Lizzie, hvala za odgovor. Tudi jaz sem namreč brala, da naj bi bil jogurt s 3,2mm bolj priporočljiv. Mirno nočko vsem. atos

oktober  

član od: 15.3.2009

sporočila: 85

31. avg 2009 11:38

Montignac povsod omenja posnete mlečne izdelke ali izdelke s čimmanj maščobe. Po drugi strani pa vemo,da je v "lahkih" jogurtih veliko več kemije-ki pa ravno tako ni najboljša za naše zdravje. Pretehtajte same pri sebi in se odločite. Jaz sem se navadila na Hoferjev probiotični jogurt v lončku- z manj maščobe.Včasih pa pojem tudi kaj s 3,2 maščobe... oktober

MIZZI  

član od: 14.2.2009

sporočila: 41

31. avg 2009 17:00

Ne vem, kje sem pa jaz to zasledila, ampak menda Montignac celo priporoča maščobo (v normalnih količinah se ve, da si ne bi kdo sedaj privoščil kaka svinjska rebrca, od katerih se silno cedi). Glede na kemijo, sem se odločila, da bomo še naprej uporabljali kar navaden jogurt 3,2. Sicer pa hvala vsem za vspodbudne besede. Bom poskušala tale optimizem prenesti na moja dva okrogloličneža :). Do takrat moram pa še marsikaj preštudirati. MIZZI

Lizzie  

član od: 26.2.2009

sporočila: 504

31. avg 2009 18:01

Daj jima za prebrat njegovo knjigo - Jem, torej hujšam. Pri meni je bila knjiga tista, ki me je dokončno prepričala. Na forumu, ki sem ga navedla nekaj postov nazaj, se dobi celo v elektronski obliki. Najboljš je pa to, da se lahko do sitega naješ, sam moras jest pravo hrano. Na zacetku sem bila kar presenecena, vedno sem bila sita, jedla sem dobro, kilogrami so sli pa dol :D Lizzie

oktober  

član od: 15.3.2009

sporočila: 85

2. sep 2009 10:29

A je katera že predelala novo Montignacovo knjigo?Kaj menite? z:pz kruh,lahki skutni namaz k:fižolova juha s pz testeninami,sadje m:jogurt v:pršut,sir,paradižnik oktober

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

2. sep 2009 20:57

Oktober, meni se zdi nova M. knjiga od Vale-Novaka skoraj enaka novi M. knjigi od Mladinske knjige. Podobni recepti, enake razlage.... Edina očitna razlika je, da je ta od Vale-Novaka posebej namenjena ženskam in ima poglavja za nosečnice, zaposlene mame, športnice, seniorke, najstnice... vendar niso tako zapletene razlike, da bi moral zaradi tega kupovati knjigo. Sta pa obe simpatični (v primerjavi z Jem, torej hujšam - veliko fotografij, bolj dovršeno oblikovanje...)

tulka

oktober  

član od: 15.3.2009

sporočila: 85

3. sep 2009 21:59

Meni pa se zdi,da je v tej novi knjigi bolj navdušen nad dobrimi oh,ki jih tudi večkrat priporoča.Manj pa forsira beljakovinsko-maščobne obroke.Takšen zajtrk naj bi bil sedaj le izjemoma,prej pa jih je priporočal 2x na teden.Dosti tudi priporoča stročnice,lečo,fižol.... Ma, saj sama ne vem točno.Bom še malo prebrala,ker imam ravno knjigo izposojeno iz knjižnice. lp oktober

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

3. sep 2009 22:17

Uh, tega pa nisem opazila - čeprav sem vesela spremembe :) Hecno, kako spreminja lastno teorijo.

 

Z: rženi kruh s skuto

M: jabolko, jogurt

K: dušene bučke, orada na žaru

M: sir

V: hrenovka in jajce na oko

tulka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti