Jedilniki po montignacu

Pesnica  

član od: 11.1.2006

sporočila: 259

19. jan 2009 14:54

Včeraj: zajtrk: polnozrnati kosmiči brez dodanega sladkorja (ampak sem kasneje ugotovila, da jim je dodan koruzni zdrob in to ne tako majhen odstotek), posneto mleko, zeleni čaj kosilo:paradižnikova juha, zgoščena z malo polnozrnate moke, svinjska pečenka, kuhan stročji fižol, solata, za sladico pa s fruktozo sladkana jabolčna čežana z malo smetane večerja: pica iz polnozrnate moke in veliko zelenjave (ni ravno idealno, ampak bila je pač nedelja) danes: zajtrk: doma pečena polnozrnata žemljica z maslom in 100% marmelado, zeleni čaj kosilo: enolončnica iz zelenjave, ajdove kaše in leče, palačinke iz polnozrnate moke s 100% marmelado. Ja, ja, saj vem kaj boste rekli, ampak mleko je bilo posneto, glede jajčka bo pa Montignac malo zamižal. večerja:verjetno solata iz kitajskega zelja, fižola in kuhane pire, okisano z limoninim sokom in s koščkom polnozrnatega kruha. Vmesne malice so sadne, poskušam jih jesti malo pred naslednjim obrokom. Težavo mi delajo ogljikovo-hidratni obroki, zdi se mi, da je brez maščob tudi vse brez okusa. Beljakovinski mi gredo dosti lažje od rok, ampak toliko mesa pa tudi ne morem jesti. Saj boste videli, nisem čisto dosledna. Ni mi potrebno izgubiti veliko kilogramov, le malo popraviti praznične posledice. Poleg tega imam veliko družino, ena od hčerk je vegetarjanka, pa mi je včasih komplicirano sestaviti jedilnike, da ne kuham ravno toliko različnih jedi. Poleg tega delam v dveh izmenah, tako da tudi časa za kuhanje ni vedno dovolj. Moji so scrkljani s sladicami vsaj med vikendom, tako da sem se navadila narediti nekaj različnih sladic s fruktozo. Saj kar gre, shujšaš tudi če nisi popolnoma dosleden, samo malo bolj počasi gre. Zelo sem vesela tegale foruma, potrebujem ideje (takšne praktične in uporabne, ne le iz tujih knjig, ki ne ustrezajo našim prehrambenim navadam). Pesnica

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

19. jan 2009 15:31

Tudi jaz se z veseljem pridružujem. Ker kuham še za 3 moške, moram sebi malce prilagajati jedilnike, ampak ni panike.

 

voda z limono

Z: lahki tekoči jogurt (navadni), pz kruh (doma pečen)

M: hruška, rezina manj mastnega sira

K: goveji golaž (brez moke), stročji fižol v solati

V: lahka skuta z malinami in cimetom

Julija

mai  

član od: 2.3.2007

sporočila: 447

19. jan 2009 16:46

Pesnica, zakaj bi Monti zamižal zaradi jajčk? Saj jih lahko ješ. Mislim pa, da maslo ni dovoljeno. Če se motim, naj me katera, prosim, popravi. jana

Katarina K  

član od: 5.7.2008

sporočila: 2741

19. jan 2009 16:54

baje da Monti rad je jajca za zajtrk, torej niso prepovedana. Maslo pa tudi jaz mislim, da ni dovoljeno. Si res moram vtzet cajt za preštudirat knjigi, ki če ne vam ne morem točno povedat kaj je ok in kaj ni. vas pa prebiram in se kar od vas učim kaj je dobro jesti. Katarina K http://katarinak.moj-album.com/ Sporočilo je spremenil(a) Katarina K dne 19. jan 2009 16:54:55

gianja  

član od: 10.11.2004

sporočila: 203

19. jan 2009 17:06

Pred zajterkom vedno spijem sok iz Power juicerja (jabolko, mandarine, pomaranče,...) včeraj zajterk: dve rezini polnozrantega kruha (DM drogerija - Alnatura Roggen Vollkorn), namaz iz svežega sira (Hofer Milfina Soft cheese reduced fat), skodelica mleka kosilo: piščančji paprikaš (belo meso, čebula, paprika, naribane bučke za zgostitev), solata, za poobedek sir Brie malica: jabolko večerja: jogurt danes zajterk: dve jajci na oko, sir Brie, čaj malica: dve mandarini kosilo: polnozrnat riž (Bali) z zelenjavo na žaru (bučka, paprika, por, čebula) solata, za poobedek pa 70 % čokolada (ena tablica) večerja: cottage cheese (Hofer Nur 0,9 % fett) gianja Sporočilo je spremenil(a) gianja dne 19. jan 2009 17:07:40

Pesnica  

član od: 11.1.2006

sporočila: 259

19. jan 2009 19:38

Monti nima nič proti jajcem v beljakovinskih obrokih. Ne dovoli pa jih v ogljikovohidratnih. Enako mleko, skuto, smetano in sir. Seveda pa je manjši prekršek posneto mleko, kot pa smetana ali masten sir. V beljakovinskih obrokih pa so vsi mlečni izdelki dovoljeni. Pesnica

vesna.cat  

član od: 30.12.2008

sporočila: 14

19. jan 2009 21:44

Jaz pol ure pred zajtrkom popijem 3dl. mlačne vode z 1žlico jabolčnega kisa in1žlico meda. Z:tekoči jogurt in p.z. kruh K: zelenjavna mineštra in ajdovi žganci, V: pečeno jabolko polnjeno z orehi in rozinami. Popoldan sem si privoščila malo 70% čokolade s koščki pomaranče. Kot sem že omenila se ravno ne držim vedno po predpisih po Montiju sedaj me zanima koliko človek lahko shujša, če se odpove sladkorju in beli moki in ne gleda na kombinacijo OH in beljakovine. vesna.cat

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

19. jan 2009 22:06

Vesna: med ima visok GI, ravno tako Monti ne zagovarja suhega sadja.

Vem da se ne držiš točnih pravil. Mogoče bo pa kakšni drugi tole prišlo prav.

 

MM

vesna.cat  

član od: 30.12.2008

sporočila: 14

19. jan 2009 22:23

Ja se strinjam ampak to pijem že dalj časa, ker je to priporočal pater Ašič in je dobro za prebavo in razstrupljanje organizma. Mogoče smo pozabili omeniti, da je poleg vsega zelo pomembno piti veliko tekočine. Nekje sem prebrala, da naše telo vedno ne zazna razliko med lakoto in žejo in če smo dehidrirani nam daje signale za lakoto in takrat jemo, ko bi lahko samo malo popili. vesna.cat

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

19. jan 2009 22:30

Vesna: kombinacija OH in beljakovin je kar pomembna, lahko pa si privoščiš druge kikse... V tem primeru počasi, a zagotovo znižaš težo (ampak le, če je previsoka) oz. vzdržuješ normalno težo.

V prvem delu knjige 'Jem, torej hujšam' je pojasnjeno, zakaj je pravilno kombiniranje tako bistveno.

tulka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?rimljanka
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti