Jedilniki po montignacu

mai  

član od: 2.3.2007

sporočila: 447

18. feb 2009 9:20

Zajtrk: kivi, graham kruh, kislo mleko, kava bs, malica: jabolko, kosilo: segedin, večerja: kefir z ovsenimi kosmiči. jana

ANŽA  

član od: 20.11.2006

sporočila: 45

18. feb 2009 20:47

Mi katera lahko svetuje s kom lahko polnim lignje? ANŽA

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

19. feb 2009 15:07

Anža:

lovke popeči v ponvi, dodaj peteršilj, čebulo (če ti odgovarja), česen, ... in s tem napolni lignje. Daj jih v pečico in speci. Lahko jih kar na peki papirju, porabiš manj maščobe.

 

Moj jedilnik:

včeraj:

PZ: kozarec vode

Z: pirin kruh z marmelado, bela kava

M: lešiki

K: paradižnikova juha s papriko

M: čokolada

V: pz palačinke z marmelado

 

Danes

PZ: kozarec vode

Z: pz palačinka z marmelado

K: paradižnikova juha, pecivo (2 jajci, mandlji, kuhan jabolka,..)

M: sadje

V: grški jogurt z jabolčnim kompotom in cimetom

MM

Mac  

član od: 2.8.2006

sporočila: 199

19. feb 2009 15:19

Zdaj pa ne vem, če lahko še tukaj sprašujem.... Se kuhanemu jabolku spremeni GI? S čem lahko kombiniram stročnice oz. kakšno jed lahko pripravim? Mac

mai  

član od: 2.3.2007

sporočila: 447

19. feb 2009 16:01

Zajtrk: pomaranča, pz palačinka z marmelado bs, kava bs, malica: hruška, Kosilo: zelenjavna juha, škampi, zelena solata, večerja: jabolka in suhe fige v kompotu, s cimetom jana

nita24  

član od: 11.1.2008

sporočila: 2

19. feb 2009 22:14

dober večer!:) že nekaj dni vas spremljam na forumu, pa me zanima, če sploh delam prav po tej dieti. Jedilniki: 16.2.2009 Z: sok 2 limon, 1 kivi, 3 koščki sira K: pečena rdeča paprika(pripravljena doma- brez olja) - kava BS V: 5 dag polnozrnatih testenin, peč. rdeča paprika 17.2.2009 Z: sok 1 limone in 1 pomaranče, 2 mandarini, košček polnozrnatega kruha, posneto mleko - kava BS 2x :) K: mleto meso z začimbami - samo poprčeno, zelena solata V: 4 mandarine 18.2.2009 Z: 2 kivija, voda, muesli s posnetim mlekom - brezkofeinska kava BS K: jota brez krompirja - brezkofeinska kava BS V: pomaranča 19.2.2009 Z: sok 2 pomaranč, hrenovka - brezkofeinska kava BS K: šampinjoni v solati, s fižolom (recept iz montijeve knjige) - brezkofeinska kava BS V: 4 mandarine upam, da nisem vsega pomešala!:) nita24

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

19. feb 2009 22:38

nita24, malica ti manjka - če se da, malo več sadja in zelenjave...

jaz bi bila sestradana, zlasti 16.2. in 18.2. Po Montiju naj ne bi bil lačen, le pravilno naj bi kombiniral hrano, pa se vseeno lahko naješ...

tulka

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

20. feb 2009 9:36

Nita24, odsvetujem ti sadje zvečer. Nadomesti ga z beljakovinami, oz ogljikovimi hidrati. Odvisno kaj si jedla za kosilo. Po mojem vedenju pa ješ premalo. No ja, vsaj jaz bi bila lačna ob takih jedilnikih. Pa namesto sadja, ki ga praviloma jemo samo zjutraj pred zajtrkom, si privošči več zelenjave.

Jedla pa sem, ouiroma bom, takole:

 

Četrtek:

sok pomaranč

Z: pz kruh, lahki tekoči jogurt

M: zelena frutabela

K: pz špageti z bučkami, papriko in paradižnikom

V: kuhan pršut, sir, trdo kuhano jajce, vložene gobice

 

Petek

sok pomaranč

Z: pz kruh, marmelada bs, toplo mleko

M: skuta z malinami

K: zelenjavni riž, motovilec

V: pečen ribji file, blitva v solati

 

Sobota

sok pomaranč

Z: pz kruh, lahki tekoči jogurt

M, K in V, pa pojma nimam, ker greva z dragim na potep Samo upam lahko, da ne bom preveč grešila.

 

Julija

_kekec_  

član od: 25.2.2005

sporočila: 230

20. feb 2009 11:13

eno vprašanje:včeraj sem skuhala fižolovo mineštro, namesto pz testenin sem skuhala rjav riž in še polovičko hrenovke.menda sem šla kar mimo ne?hvala za odgovor lp, _kekec_

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

20. feb 2009 11:26

_kekec_ je napisal/a:
eno vprašanje:včeraj sem skuhala fižolovo mineštro, namesto pz testenin sem skuhala rjav riž in še polovičko hrenovke.menda sem šla kar mimo ne?hvala za odgovorlp,_kekec_

 

Ja, hrenovka je res mimo, pa juha mora bit pripravljena brez maščobe.

Julija

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti