Jedilniki po montignacu

marusa.viki  

član od: 2.3.2009

sporočila: 47

5. avg 2010 21:40

Z: ovseni kosmiči, jogurt, jabolko M: bela kava K: boranja brez mesa in brez moke M: kava z mlekom V: leča s kislim zeljem Lep večer in prijetno prehranjevanja po Montiju ;) marusa.viki

Mayisa.  

član od: 21.2.2010

sporočila: 253

6. avg 2010 7:57

Zelo rada imam mladi luščen fižol, ki ga je zdaj veliko. Pa me zanima, kakšen GI ima? Jem ga zabeljenega z olivnim oljem in lahko kislo smetano. Ali je to vredu?? Hvala za pomoč ... Mayisa

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

6. avg 2010 8:48

GI fižola je okrog 35, odvisno, ali je iz konzerve ali pripravljen doma. Ne uporabljaj preveč kisle smetane.

Stročnice spadajo k obroku iz OH, tu je povzetek:

KOSILO IZ OGLJIKOVIH HIDRATOV Z VLAKNINAMI (3-4x na teden):

Glavno jed naj sestavljajo oglj.hidrati z veliko vsebnostjo vlaknin in nižjim GI od 50. Čim manj maščob ali raje nič. Solato lahko malo pokapljaš z olivnim oljem in dodaš malo limoninega. soka.

Možnosti:

- rjavi riž, neprečiščen basmati

- polnozrnate testenine al dente, bolj hladne

- stročnice: leča, čičerika, beli in rjavi fižol

- leča + čebula + nav.jogurt z malo maščobami

- zelenjava: špinača, brokoli, paprika…..

Poobedek: čokolada temna z vsaj 70% kakava, lahko Montignacova čokoladna torta.

Ne smeš jesti kruha - niti polnozrnatega. Če izbereš to kosilo, naj bo večerja iz beljakovin in maščob.

tulka

Sporočilo je spremenil(a) tulka dne 06. 2010 14:52

majacebelica  

član od: 11.2.2010

sporočila: 207

6. avg 2010 13:46

Z: breskev, grozdje, jogurt, skuta, ovseni kosmiči K: sojini rezanci, tuna, koščki paradižnika, veliko bazilike in mocarela light V: omleta z lisičkami majacebelica

aprilko  

član od: 12.8.2010

sporočila: 13

12. avg 2010 8:28

Pozdravljene, tudi jaz sem nova in nekako se trudim prebrat tole knjigo od Montija. Njegovo hrano prakticiram drugi teden. Najhujše mi je ker ne morem jest krompirja in kruha sta bila moja najboljša spremljevalca. Nekak se bojim jest tudi ta polnozrnat kruh ker mi je ful dober in se bojim da ga bom preveč pojedla. zato za zajtrk rajš jem jogurte in kosmiče. Kolk velike porcije ve jeste? niti nevem pomoje tud če preveč poješ hrane ki ma nizek GI ne moreš hujšat al kako? mogoče katera lahko napiše koliko g česa ma na krožniku? vsaj za orentacijo? malo sem skeptična glede hujšanja no, zmer sm se poluževala diet, vče let se redila, hujšala, redila, hujšala , če nism bila lačna ni šlo dol. zdaj lakote ne občutim zato se mi zdi smešno da bodo šle kile dol. upam da mi uspe no. aprilko

aprilko  

član od: 12.8.2010

sporočila: 13

12. avg 2010 8:29

tulka, kao narediš bučno juho? aprilko

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

12. avg 2010 22:10

Živjo aprilko,

pojem toliko, da se nasitim. Hrane z nizkim GI je na krožniku ogromno, tiste z visokim čisto malo. Nikoli ne tehtam...

Polnozrnat kruh mirno ješ za zajtrk, recimo dve rezini. Če veliko piješ, boš manj pojedla.

Pri Montiju je tako, da gredo navadno kg kar hitro dol (ne kar prvi teden), čisto na koncu pa se ustavi. Ko namreč telo presodi, da si 'ok', ne izgubljaš več kg. Drži pa, da se ženske redko strinjamo s tem - se mi zdi, da jih preveč stremi k nižji meji 'idealne' teže.

Joj, bučna juha... bom pogledala v knjigo recept in ti ga prepišem, prav?

tulka

Sporočilo je spremenil(a) tulka dne 12. 2010 22:11

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

12. avg 2010 23:03

sam ne preveč pit, sploh okoli obroka, ker se ti želodec čist raztegne :S pol pa si skos lačen, tk ko js :S

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

13. avg 2010 14:39

bannanna kje si pa to slišala? Da te ne bo kdo za ušesa

tulka

aprilko  

član od: 12.8.2010

sporočila: 13

14. avg 2010 21:20

dons sm pa jest nardila eno sladico v skodelco sm dala kosmiče jih zalila s kompotom iz jabolk dala notr žlico skute in naribana jabolka in dala v pečico pečt. ful je dobr kor nekakšen zavitek jabolčni. pomoje da to lahko al kako? aprilko

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti