Jedilniki po montignacu

bosa  

član od: 14.2.2006

sporočila: 247

5. feb 2009 11:50

Julyja! Fajn,da si me opozorila. Sicer pa..prebrala sem knjigo Jem, torej hujšam...pa sem iz knjige razumela, da če ješ za kosilo meso, da ga za večerjo ne smeš. Vendar bi iz tega lahko sklepala, da lahko ješ za večerjo kaj drugega beljakovinskega (sir, jajca). Pa še nekaj.....razumela sem, da če je zajtrk bolj OH, da naj bo kosilo z več beljakovinami in potem zopet bolj OH večerja. A potemtakem mislite, da če je zajtrk bolj OH obarvan, da je lahko in kosilo in večerja beljakovinska?? Sicer imam pa danes tak jedilnik pred zajtrkom: rezina ananasa zajtrk: dve jajčki na kokosovi maščobi in pol dcl lahkega jogurta malic: kivi kosilo: segedin večerja: verjetno samo zelje od segedina LP bosa Sporočilo je spremenil(a) bosa dne 05. feb 2009 11:51:20

gianja  

član od: 10.11.2004

sporočila: 203

5. feb 2009 13:39

z: hrenovka, sir m: 2 x jabolka k: zelenjavna rižota, bučke na žaru, solata v: jogurt gianja

_kekec_  

član od: 25.2.2005

sporočila: 230

5. feb 2009 19:18

punce moje, glede kg, ki ne grejo več nikamor sem danes izvedela, da rabi naše telo nek "šok" in sicer to pomeni, da en dan moramo jest samo enemon. se strinjate? jaz ne preveč. _kekec_

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

6. feb 2009 12:34

Jaz se s tem enemonom ne strinjam!!!

Prej bi rekla, da bi bilo kdaj pa kdaj naredit kakšen mali post (en dan samo sadje, ali pa samo zelenjavo, ... ).

 

Zdaj me pa zanima:

- če imam beljakovinski zajtrk, ali lahko za kosilo ajdovo kašo z gobami?

- je moka (polnozrnata, ržena, pirina,..) dovoljena samo v kruhu, ali se lahko z njo gosti omake, golaže,...??

 

Vedno bolj kompliciram

 

Včeraj sem jedla:

kozarec vode, jabolko

Z: polnozrnati piškoti brez sladkorja, bela kava.

K: jajca na oko s čebulo, radič v solati s česnom, jogurt

M: sadje in pest lešnikov

V: jogurt

MM

Mac  

član od: 2.8.2006

sporočila: 199

6. feb 2009 13:45

Mene pa zanima glede zajtrka: če jem kosmiče (pirini, sojini, polnozrnati pšenični...) skupaj z na koščke narezanim suhim sadjem (fige, slive, marelice) in oreščki + prelito z navadnim jogurtom..., je tu kakšna napaka? Mac

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

6. feb 2009 15:06

Mac, jaz to ves čas jem za zajtrk, po moje da je okej. Če katera odkrije, da ni v skladu z metodo, naj se prosim oglasi.

tulka

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

6. feb 2009 15:35

No, prebiram vaše napredke, ker sem vedno vesela, ko se kdo odloči, da bo stopil tistih nekaj kilogramov! Zato, bravo in vztrajajte! Menim, da samo z dieto ne bo šlo. Jaz se prehranjujem skoraj ves čas nekako tako kot to svetuje Montignac, pa ob tem ne zgubljam kilogramov. Vključite vsaj še hitro hojo (je boljša kot počasni tek); vsaj 3-4x na teden. Glede šok terapije pa toliko- uporabljajo jo številni fantje, ki klešejo telo v fitnesih. In pri njih velja pravilo, da je treba 1x na teden jesti tudi kaj takega, kar je drugače prepovedano (se ti junci držijo beljakovinskih diet, o katerih pa imam sicer svoje mnenje, ki ni pozitivno). Skratka, enkrat na teden naj bi jedli, kar vam paše (no, ocvrtega sira in pomfrija res ni treba). Baje deluje! fresh

Mac  

član od: 2.8.2006

sporočila: 199

6. feb 2009 15:47

Naše telo se kaj hitro navadi na nek "ustaljen ritem" prehranjevanja. In ravno iz tega razloga velja pravilo šokiranja organizma, ki ustavi zniževanje teže. Včasih lahko to pomeni povišan kalorični vnos, včasih tudi sprememba razmerja B - OH, včasih ritem prehranjevanja... To organizem zmede in vrže iz ustaljenega ritma, temu spet sledi zmanjševanje teže. Mac

bosa  

član od: 14.2.2006

sporočila: 247

6. feb 2009 20:15

pred zajtrkom: sok ene pomaranče z vodo zajtrk: polnozrnat kruh, skodelica mleka malica: jabolko, jogurt kosilo: sv. pečenka, jernejeve bučke večerja: solata z morskimi sadeži danes sem verjetno preveč beljakovinsko jedla....naj me ktera malo okara :) bosa

SENTA  

član od: 17.2.2005

sporočila: 18

6. feb 2009 20:50

Pozdravljene! Danes že skoraj cel popoldan prebiram raznorazne komentarje o Montijevi metodi hujšanja. Odloločila sem se, da nekaj naredim. Volje ni več takšne kakršna je bila včasih. Poskusimo. Zanima me naslednje: Predzajtrk- v redu sadje še lahko pojem doma pred službo. Zajtrk: bi še tudi nekako šlo (v službi okrog 9.00 uri). Kaj pa kosilo? Kdaj in kaj? Malice včasih niso primerne. Domov pridem ob 16.00 uri in hitro nekaj pod zob (če je čas, če otroci nimajo aktivnosti). Zanima me kako to rešujete ve? Senta SENTA

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti