Jedilniki po montignacu

mirelca  

član od: 12.1.2010

sporočila: 97

7. maj 2010 16:51

Z: 3 res zrela kivija + jogobela za uravnavanje prebave M: jabolko in pz croisant K: jabolko M: jagode + malo basmati riža z veliiiko šampinjonov in bučk (rižota) V: jagodke :) ja tulka vem da imaš pav, verjetno je vse skupaj v moji glavi ampak sem pač značajsko taka in dokler ne dosežem svojega bolj teško odneham...no ja :) bom poskusila pa z malo več telovadbe ;) bi ti bila pa še vedno hvaležna če boš kdaj ko boš imela čas le napisala to testeninsko solato :) danes sem pa malo popravila vse skupaj, tako da sem tiste koščke mesa in maloo solate nadomestila z sadjem in imam veliko manjšo slabo vest :) mirelca

mirelca  

član od: 12.1.2010

sporočila: 97

8. maj 2010 20:53

kaj to štrajkate? :) sploh ne pišete več jedilnikov :/ Z: kozarec mlake vode + kivi + jogobela z pz kosmiči M: 3 jagode :) K: zelena solata z puranjim mesom z jogurtovo polivko M: kava in čokolatin (rojstnodnevni?) + 2 jabolki + nashi V: 2 pz kroisanta mirelca

Mayisa.  

član od: 21.2.2010

sporočila: 253

9. maj 2010 15:05

Včeraj: voda, donat Z: activia bs + laneno seme K: 1/2 piščančje hrenovke, zelena solata M: pirin polnozrnati kruh 2 kom+provansalska pašteta+mlada čebula V: grški jogurt+maline+polnozrnat piškot (mix sladica) Danes: voda, donat Z: jogurt activia bs + laneno seme + 2 mandarini kolesarjenje (uh, vse boli) M: jabolko K: cvetačno-porova juha, puranja pečenka, mix solata (zelena, paradižnik, paprika, čebula, česen ...) V: jagode, maline ... Mayisa

Edija  

član od: 28.3.2009

sporočila: 26

9. maj 2010 15:17

punce, da se mal vmešam..kakšne jogurte jeste? jst iščem navaden jogurt..pa ne najdem pravega..vsi imajo dodan sladkor...je bolši z več maščob a ne? vsaj sladkorja nima...?! Edija

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

9. maj 2010 17:23

Edija, govoriš o sadnih jogurtih? Ker navadni nimajo dodanega sladkorja, vsaj večina ne. Jem navadni jogurt, ki mu dodam sadni pire (zmiksan domač kompot s fruktozo, čežana ali domača marmelada s fruktozo).

Montignac priporoča mlečne izdelke z manj maščobami. Jaz navadno izbrem polnomasten jogurt, ker je v njem manj dodatkov (tudi sladkorja, predvsem pa gostil).

Všeč so mi bio jogurti iz Spara in Hoferja, sicer pa nimam pregleda, kateri ima najmanj dodatkov. Ko bom utegnila, bom pogledala.

tulka

ADRIJANAM  

član od: 15.10.2006

sporočila: 212

10. maj 2010 12:00

Včeraj: kivi Z: rženi kruh, lahki sirni namaz K: puranji zrezek, pire iz kolerabe kuhane v mleku in smetani, solata M: košček 70 % čokolade V: zelena solata s koščki piščanca Danes: jabolko Z: pz kosmiči, posneto mleko M: pest indijskih oreščkov in suhih brusnic (ne vem kolikšen GI imajo suhe brusnice, če katera mogoče ve mi naj prosim napiše) K: postrv in paradižnikova solata V: jogurt Adrijanam

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

10. maj 2010 14:03

Samo za sveže brusnice vem: 45. Morda je podobno kot pri grozdju; GI svežega je 45, GI rozin pa 65. Sveže slive: 35, suhe: 40. Sklepam torej, da je nekoliko, a ne pretirano višji.

tulka

Mayisa.  

član od: 21.2.2010

sporočila: 253

10. maj 2010 20:37

voda, donat Z: jogurt activia brez sladkorja, laneno seme M: jagode, jabolko K: pečen file osliča s čebulo, zelena solata V: sladica s skuto in malinami (iz baze receptov, vendar narejena s pirino moko, ter fruktozo - malo bolj po montiju, čeprav za večerjo ni vredu, je pa dobro ) veliko vode čez ves dan ... Mayisa

Edija  

član od: 28.3.2009

sporočila: 26

11. maj 2010 7:13

tulka je napisal/a:

Edija, govoriš o sadnih jogurtih? Ker navadni nimajo dodanega sladkorja, vsaj večina ne. Jem navadni jogurt, ki mu dodam sadni pire (zmiksan domač kompot s fruktozo, čežana ali domača marmelada s fruktozo).

Montignac priporoča mlečne izdelke z manj maščobami. Jaz navadno izbrem polnomasten jogurt, ker je v njem manj dodatkov (tudi sladkorja, predvsem pa gostil).

Všeč so mi bio jogurti iz Spara in Hoferja, sicer pa nimam pregleda, kateri ima najmanj dodatkov. Ko bom utegnila, bom pogledala.

[hrosc-rdec] tulka
hvala ti..ma ti prob. jogurti majo ogromno oh, od tega vse sladkor..npr. cca 4g na 100g jogurta od tega 4g sladkorja. jogurti s 3.2 maščobe pa tega nimajo..mislim da... Ne vem gledala sem npr ego slim vital...ta ma ogromno sladkorja. govorim pa o navadnih jogurtih, do sadnih še prišla nism. hvala še enkrat. lp Edija

mirelca  

član od: 12.1.2010

sporočila: 97

11. maj 2010 19:47

jaz sem dobila pa neke jogobeline jogurte ki so novi, men so zelo ušeč in še pri prebavi naj bi pomagali... (mislim da meni pomagajo :)) Z: 2 kivija + sadni jogurt razredčen z malo 0,3% mleka z pz kosmiči iz interšpara (je katera probala?) K: solata z koščki purana z smetanovo polivko (malo) M: jabolko + pz kroisant V: pz kroisatn + 2 jabolki + kivi + košček 85% čokolade :) mirelca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti