Jedilniki po montignacu

mirelca  

član od: 12.1.2010

sporočila: 97

17. apr 2010 17:28

Z: donat + 2 kivija + mleko z 0,3% m.m. + pz kosmiči M: jagodeee <3 K: ješprenka z pz makarončki M: jabolko + pest oreškov in tropskega suhega sadja V: sadni jogurt z pz kosmiči (sem dobila neke pz kosmiče z suhimi jagodami v šparu...zdravo življenje) mirelca

Mayisa.  

član od: 21.2.2010

sporočila: 253

18. apr 2010 9:25

voda, donat Z: ovseni kosmiči z mlekom 1,5 K: piščančja bistra juha, zelenjavni narastek (por,šampinjoni,brokolli,cvetača,bučke, prelito z lahko skuto in lahko smetano+1 jajce, nato pa zapečeno v pečici - njami), zelena solata+motovilec M+V: sadje, jogurt Mayisa Sporočilo je spremenil(a) Mayisa. dne 18. 2010 13:49

MIZZI  

član od: 14.2.2009

sporočila: 41

18. apr 2010 10:10

petek: z: jabolko, voda, kava m: hruška, jabolko k: file škarpene, zeleni radič z jajčkom v: voda, pest mandljev sobota: z: kivi, palačinka iz ajdove moke, marmelada bs m: jabolko, pest mandljev k: čista kokošja juha, zelenjavna musaka z beluši, zelena solata v: 2 kivija danes: z: donat, 2 kivija (imam še domače za ponucat), pz rezina kruha z light namazom m: jabolko k: čista kokošja juha, zeleni radič z mangom; poskusila bom napravit tiste skutne, pečene tolarčke v: verjetno kako sadje Mizzi

majacebelica  

član od: 11.2.2010

sporočila: 207

19. apr 2010 9:47

Sirovi tortelini imajo GI 49, vendar so iz bele moke. Kaj menite, so dovoljeni? majacebelica

Mayisa.  

član od: 21.2.2010

sporočila: 253

19. apr 2010 13:57

Tulka...jaz bi vljudno prosila za recept - za muffine po Montiju...tiste ta zdrave . Hvala... Danes: voda, donat Z: katastrofa - sladke stvari (fuj, fej) M: sir, jabolko K: solata: paradižnik, paprika, čebula, ...še kaj se bo našlo v hladilniku) V: jogurt Majacebelica....bojim se, da po Montiju tortelini iz bele moke niso prav nič zaželeni ...mogoče tisti iz polnozrnate moke... Mayisa

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

19. apr 2010 14:54

joj, Mayisa, nisem pozabila, a sem po tehtnem premisleku prišla do zaključka, da vendarle niso čisto po Montiju... pa vseeno, tu so sestavine:

- ena skodelica in pol polnozrnate moke

- ena skodelica polnozrnatih ovsenih kosmičev

- ena četrtina skodelice fruktoze

- ena velika žlica otrobov

- ena velika žlica mletega lanenega semena

- dve čajni žlički jedilne sode

- 1/4 čajne žličke soli

- ena skodelica lahkega navadnega jogurta

- pire iz dveh zmečkanih banan

- eno jajce

- ena skodelica sesekljanih oreškov (npr. orehov)

- ena skodelica sesekljanih suhih sliv

- celo ali mleto laneno seme za okras

 

posebej zmešamo suhe sestavine in posebej mokre, nato jih na hitro zmešamo skupaj, napolnimo modelčke, posujemo z lanom in pečemo cca 20-25 minut na 180.

slikice 'turbo mafinov': http://www.kulinarika.net/album.asp?hash=4ni609vfn8efam tulka

Sporočilo je spremenil(a) tulka dne 19. 2010 14:59

mirelca  

član od: 12.1.2010

sporočila: 97

19. apr 2010 18:29

jaz pa se moram pohvalit da bom na Tulkino pobudo začela s svojim 30-dnevnim postom brez slatkarij...(torej brez sadja, brez sladil in celo brez 85% čokolade :/) upam da bodo rezultati hitro vidni, če pa ima katera pogum naj se mi pa kar pridruži, spodbuda bo vzajemna in seveda koristna ;) Z: 3 dcl donata + wassa kruhki z light zelišnim sirovim namazom M: nesladkan sadni čaj z limono K: kislo zelje zgoščeno z čičerikino moko + klobasa (neka bolj kvalitetka vendar sem jo vseeno pred kuhanjem zrezala na koščke da gre čimveč maščobe ven, kar je bilo na koncu tudi opazno!) M: pest mandelnov V: navadni jogurt + sadni nesladkani čaj z limono mirelca

župca  

član od: 12.5.2004

sporočila: 348

19. apr 2010 20:38

ojla, spet nimam časa, sem namreč novopečena babica. Sedaj pa čas kar leti. z. kava m. smoothie, kremna rezina (za vnučko) k. pečenka, hren, košček sira v. mislim, da bodo jagode lp, župca

mirelca  

član od: 12.1.2010

sporočila: 97

19. apr 2010 21:57

čestitke novopečeni babici! :) upam da bo še veliko veliko unučkov :) mirelca

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

19. apr 2010 22:44

trikrat hura za župco!

Z: lahka skuta s sadjem

M: jabolko

K: juha, pz palačinke

M: arašidi

V: šarenka v pečici, blitva, zelena solata

tulka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti