Jedilniki po montignacu

Marjanpn  

član od: 30.11.2004

sporočila: 115

3. mar 2010 16:44

Tulka kaj pa če daš še več sadja noter, npr. suhe slive ali rozine, datelje. Sej pomoje ne bi bilo slabo, če se pa navadiš brez sladkorja je pa tud super. Kaj pa natren v tekoči obliki a to ne sme noter? Marjanpn

ADRIJANAM  

član od: 15.10.2006

sporočila: 212

3. mar 2010 16:50

ananas Z: rženi kruh, lahki sirni namaz K: štefani pečenka, paradižnikova solata M: jabolko V: pz testenine z bučkino omako Se mi pa kar sline cedijo, ko berem kaj tulka peče. Adrijanam

mirelca  

član od: 12.1.2010

sporočila: 97

3. mar 2010 18:56

žž :) jah...moj jedilnik danes je obup! smo bli dns žiwčni tko da smo pozabli na strica Montija... sej pa bila v trgovini (Lidlu) in sm naletela na nek riž... ki je prav bele barve in na njem piše basmati... sem večkrat zasledila to v vaših jedilnikih tako da sem ga kar kupila po spominu, vprašala pa bi če je res vključen k montiranju al je to sam kaka znamka?... Z: voda z kvasom + kivi + pz kruh z marmelado M: ješprenka z koščkom klobase in kosom kruha (šola..) K: velikanski sendvič (pz rženi kruh z sončničnimi semeni + šunka in lahko sir) V: bom poskusla malo popravit vse skupaj s čim zdravim in nečim kar mi bo pomagalo do boljšega počutja, saj se počutim kod da bi vola pojedla, prav trebuh me boli, zgleda da sem se že odvadla take hrane...:) se zahvaljujem za odgovor :) mirelca

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

3. mar 2010 21:25

mirelca, basmati je le vrsta riža. Tako kot pri ostalih imaš potem možnost izbire belega (predelanega) ter neprečiščenega (nepredelanega). Žal močno dvomim, da si v Lidlu dobla neprečiščenega ali nebrušenega.

Vseeno ima tudi beli basmati nižji GI od, na primer, okroglozrnatega. Za primerjavo:

lepljivo kuhan beli riž: 90

instant / predkuhan riž: 85

riževi kosmiči: 85

običajni beli riž: 70

kitajski riževi rezanci: 65

dolgozrnati riž: 60

rdeči riž: 55

basmati: 50

rjavi, nepoliran riž: 50

rjavi basmati: 45

divji riž: 35

tulka

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

3. mar 2010 21:29

marjanpn, tole z umetnimi sladili še nimam čisto razjasnjeno. V spominu imam, da jih Monti enači s sladkorjem, ker prav tako vplivajo na krvni sladkor. Vseeno se mi 'sliši' bolj zdravo in naravno, če muffine sladkam s sadjem, pa magari bananami ali datlji (ki sicer po M vsebujejo preveč sladkorja).

Z: testni muffini brez maščobe (še iščem ime zanje)

M: dve jabolki

K: polnozrnati makaroni z omaki aglio&olio, zelena solata

V: pasulj

tulka

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

3. mar 2010 21:42

Umetna sladila NE MOREJO vplivati na krvni sladkor.

rimljanka

Marjanpn  

član od: 30.11.2004

sporočila: 115

4. mar 2010 9:33

Ne vem če tor res drži rimljanka, umetni cukr je cukr, pomoje vsak cukr vpliva nakrvni sladkor. Tulka, ti kr poimenuj mafinne, TURBO MAFINI, že ko berem morajo biti nesramno dobri. Mirelca, ne obupaj, počasi se boš navadila. Sicer pa vsak ki dela greši, tako da tudi mene zanese, pa probam čimprtej vsaj pri nem obroku pravilno jesti. tako so moji zajtrki čist po montiju, ter večerje tudi, kosila pa tko tko, odisno od tega kej jem, kaj je doma v hladilniku. Važno je da se človek dobro počuti in da gredo kilogrami lepo dol, počasi, saj vrjetno se nisi zredila čez noč. Jaz sem že en teden pridna in ne jem sladkarij, kar si štejem za velik plus. Sem se pa navadila na limnado z limono + voda, brez sladkorja. Punce to je tako dobr, pa še odžeja te. Pa napitki iz power juicerja so zakon. Z: sok iz sadja, wasa kruhki, marmelada od montija M: kava, jabolko K: solata s piščancem M: kivi V: hrenovka, paradižnik Marjanpn

Jasna82  

član od: 26.11.2009

sporočila: 38

4. mar 2010 9:52

Pozdravljene montijevke ;) Pri zadnjem tehtanju sem se sama nad sabo zgrozila: Zdaj je pa treba nekaj naredit!!!! Nimam se za debelo, ampak.... pri cca 170 (mogoče 172) cm imam 74 kg (do sedaj sem jih imela max 72). Vse se mi je začelo obešati na trebuh. Vem, da bo se bo treba (poleg obiska fitnesa 2x/teden) malo premakniti še ostale dni v tednu. Rada bi shujšala cca. 10 kg. Ker imam zelo rada vso hrano, se težko odrečem marsičemu, sploh sladkarijam. Počasi bi rada spremenila način prehranjevanje, drugače bom kmalu imela 80kg. Me pa po pregledu tega foruma nekaj muči: kako naj si razporedim jedilnik skozi ves dan, glede na to, da delam od 7-15, kosilo imam ob 16-16.30 (ko pridem domov). Glede na to, da imam čas za malico ob 12 in po zajtrku ne smem več jesti kruha, me zanima kaj bi si lahko pripravila ali kupila v trgovini, da bi bilo po Montiju? Se bojim, da bi težko s sadjem ob 12 zdržala do kosila? Hvala že vnaprej in veliko pozitivne energije vsem :() Jasna82

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

4. mar 2010 10:17

Jasna, jaz ti priporočam solate, od testeninskih (s polnozrnatimi testeninami, dobiš tudi čisto majčkene), riževih, samo kuhane zelenjave do tuninih. Sadje bo premalo, se strinjam. Možna je tudi kremna juha v termovki, če jo boš spila tako, da drugim ne bo 'dišala'.

tulka

Jasna82  

član od: 26.11.2009

sporočila: 38

4. mar 2010 10:37

Tulka hvala :) Bo tale jedilnik danes OK? : Kava Zajtrk: mešani kosmiči (koruzni, ovseni, pšenični) s suhim sadjem, mleko 1,3 maščobe vmes pijem rahlo sladkan čaj (prej kar precej sladkan) malica: paradižnik + konzerva tuna/sir (kot solata, nič slano) Kosilo: popečene hrenovke, zelena solata, paradižnikova solata Večerja: še ne vem (bom še malo pogledala po forumu) a bi lahko 2 jajčki s salamo ali s sirom, seveda brez kruha? Aja, pa še nekaj (dobim v kratkem knjigo, jo bom prebrala), ampak... koliko časa bi naj minilo med obroki? Jasna82

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti