Jedilniki po montignacu

_kekec_  

član od: 25.2.2005

sporočila: 230

1. jul 2009 20:54

čao, spet sem tukaj, nisem bog ve kako pridna,kakor sem bla na začetku.Od januarja sem -9,5 kg, in zdaj se zafrkavam kot pravi jagodna pita.Saj če ostane tako mi je čisto cool. Kako gre pa ostalim? Lep večer _kekec_

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

1. jul 2009 22:04

kozarec slivovega soka

Z: dva ržena kruhka z namazom iz lahke skute in peteršiljem, kava

M: jabolko

K: goveja juha, dve piščančji bedri na žaru (brez kože), zelenjavna priloga (blitva in stročji fižol)

M: skuta z marelicami

V: omleta s čebulo, česnom in ovsenimi kosmiči ter paradižnikova solata z baziliko; vrstica črne čokolade

tulka

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

1. jul 2009 22:38

voda

Z: graham žemljice

M: kava

K: Zeleno kosilo: brokolijeva juha, rižot (basmati riž) z bučko, zelena solata s fižolom.

M: kava

V: jogurt z marmelado brez sladkorja

 

Hm... le kam so izginile beljakovine

MM

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

2. jul 2009 18:59

sreda

voda z mg tableto

Z: pz kruh, rezina pršuta (brez maščobe)

M: lahki tekoči jogurt

K: piščančji ražnjiči, paradižnikova solata z baziliko

V: pz špageti s pestom, zelena solata

 

četrtek

voda z mg tableto

Z: jogurt z malinami in pz ovsenimi kosmiči

M: trdo kuhano jajce

K: musaka iz melancan in mlete govedine, zelena solata

V: pz palačinka z marmelado bs

 

petek

voda z mg tableto

Z: hrenovka, sveža paprika in paradižnik

M: lahki tekoči jogurt

K: pečena piščančja prsa, dušen grah, zelena solata

V: solata iz paradižnika, paprike, kumare, oliv in feta sira z grškimi olivnim oljem in grškimi začimbami

Julija

Lizzie  

član od: 26.2.2009

sporočila: 504

2. jul 2009 19:24

Kivi, voda Z: posneto mleko z ovsenimi kosmiči K: piščančji zrezek v omaki iz paradižnika, bučk in pora V: zelenjavna juha (cvetača, grah, fizol), grška solata Lizzie

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

2. jul 2009 20:59

kozarec donata

Z: wasa kruhki z lahkim skutnim namazom z zelišči in kolesci paradižnika

M: jabolko

K: špinačna juha z ajdovimi cmočki; pirine palačinke (s sojinim mlekom) z grenkim kakavom in pravim rjavim sladkorjem; sadna solata

M: skuta z marelicami

V: grška solata; breskvov kompot

tulka

dalea  

član od: 6.5.2009

sporočila: 87

3. jul 2009 14:01

navadna voda Z: wassa kruhka z domačo marmelado, kava m: kocki temne čokolade k: gobova juha, panirani sir, zelena solata m: kava v: paradižnikova solata z sirom sem dobila izvide in je moja krvna slika zelo dobra, tudi ščitnica dobro deluje, zdravnica mi je glede hujšanja svetovala naj prepolovim obroke ?! hvala za odgovore, saj se jaz držim načel montijeve metode (krompirja, sladic, belega riža in testenin ne uživam) je pa težko ker imamo v službi malico in včasih pač moram nekaj takega vzeti, kar ni čisto v skladu, (kot npr., danes) ampak druge izbire nimam, lahko si nekaj vzamem s sabo ampak to je dvojno trošenje denarja, ko pa pridem domov, pa na hitro naredim večerjo za celo družino (včasih jo pripravi mama) in tudi potem ne morem vedno izbirati, zaradi tega so moji jedilniki zelo pusti (v primerjavi z tulkinimi, ki je pravi kuharski mojster se mi zdi, kot da bi gledala jedilnik neke restravracije ) se bomo trudili še naprej lep vikend vsem dalea Sporočilo je spremenil(a) dalea dne 04. 2009 13:35

mai  

član od: 2.3.2007

sporočila: 447

3. jul 2009 14:42

Z: grenivkin sok, pz žemljica, jogurt, kava bs, M: jabolko, K: puranji čevapčiči, endivja s fižolom, V: omleta z gobami, solata. jana

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

3. jul 2009 22:47

Dalea, najprej tisočkrat hvala za tisto, kar si zgoraj napisala, čeprav si me po moje zamešala s katero drugo .

Tisto o prepolovitvi obrokov - jaz dam na mnenje zdravnikov kar veliko... Kaj pa, če bi prepolovila samo tiste obroke, ki niso po Montiju (in torej zanje veš, da redijo). Tam namreč precejšnjo vlogo igra tudi količina hrane. Z malico v službi vem, kako je... meni se je na koncu uspelo dogovoriti, da mi denar za malico nakazujejo pri plači, potem sem se navadila nositi svojo s sabo. Vsekakor pride ceneje. Če pa imaš malico 'obvezno', se pravi se težko dogovoriš za denarno nadomestilo, je res zoprno.

kozarec vode

Z: trije rženi toasti z marmelado iz suhih fig in pomaranč; kava

M: jogurt, dve jabolki

K: enolončnica iz raznih stročnic (veliko čebule in česna, paradižnik, domač stročji fižol, rjavi fižol, beli fižol, leča, grah, dve vrsti bučk, provansalske začimbe); marelice

M: šobska solata

V: kompot iz nektarin s fruktozo

tulka

dalea  

član od: 6.5.2009

sporočila: 87

4. jul 2009 13:39

Tulka nisem te zamešala Kar se službe tiče, je malica obvezna, ali pa denar pozabiti, to pa se mi zdi brezveze ker potem si itak moram nekaj vzeti s sabo, drugače bi bo predolgo, poleg tega mi doma kosila nimamo, ker smo vsi v službah, tak da jaz imam malio kot za kosilo, kosilo pa imamo potem kot rano večerjo tam okrog 6 ure zvečer. Bom pa probala s prepolovitvijo obrokov, kolikor se bo dalo Sicer pa čas bo prinesel svoje, se nikamor ne mudi. z: ovseni kosmiči + skukta + navadni jogurt m: / k: pz špageti hladni z paradižnikovo solato m: kava, sadna voda v: narezek z eno rezino črnega kruha, vložene kumare (obiski, obiski, obiski dalea Sporočilo je spremenil(a) dalea dne 04. 2009 20:53

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti