Jedilniki po montignacu

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

2. apr 2010 21:44

Živjo tigris (najprej čestitam za ),

sladoled s fruktozo zagotovo obstaja, vendar se ne spomnim, kje sem ga videla, je že nekaj časa nazaj. Če ga bom opazila, ti sporočim.

tulka

mirelca  

član od: 12.1.2010

sporočila: 97

3. apr 2010 14:36

hvala za nasvet tolka :) mi je pomagalo :) vendar a pijem samo zjutraj na tešče, toplega...sam to je dovolj? al moram potem tudi čez dan? :) Z: 2 jabolki + wassa kruhki + light namaz + paradižnik M: 2 jabolki K: piščančje meso + zeljna solata V: sadni jogurt + oreški še nekaj bi vprašala...čez dan pojem kar dosti sadja... je to narobe? preveč vnosla slatkorja v telo? mirelca

perpetua  

član od: 11.10.2008

sporočila: 338

3. apr 2010 15:22

Z: Pomarančni sok iz dveh pomaranč, pirin kruh z marmelado brez sladkorja M: Jabolko, malo črne čokolade K: Ajdova kaša z jurčki, solata V: Juha s skutnimi štruklji in drobnjakom Z: Ovseni kosmiči, sladkani z javorjevim sirupom M: Oreščki (mandlji, lešniki, suhe marelice) K: Kvinoja z zelenjavo (paprika, bučke, por, paradižnik,...), jogurt M: Še malo kvinoje od kosila V: Krožnik s siri in sadjem perpetua

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

3. apr 2010 16:48

Mirelca, če pomaga, je donatzjutraj na tešče dovolj.

Kar se sadja tiče, ga tudi jaz veliko pojem, predvsem zaradi vitaminov in želji po uravnoteženi prehrani. Pač po zdravi pameti. Če se želiš strogo držati prve stopnje Montignacove metode, bi morala jesti le sadje z nizkim GI, npr. jagodičevje (borovnice, ribez, jagode, maline ipd.), avokado in podobno. Poglej si tabelo GI, če nimaš knjige ali ti angleščina dela težave, ti lahko spišem kratek seznam. Po načelih zdrave prehrane naj bi jedli predvsem sezonsko in domače sadje, ker ostalo med prevozom izgubi preveč vitaminov.

Odločitev pa je le tvoja.

tulka

HejHoj  

član od: 14.2.2008

sporočila: 135

3. apr 2010 17:38

tulka je napisal/a:
...... le sadje z nizkim GI, npr. jagodičevje (borovnice, ribez, jagode, maline ipd.), avokado in podobno. ............. Po načelih zdrave prehrane naj bi jedli predvsem sezonsko in domače sadje, ker ostalo med prevozom izgubi preveč vitaminov. tulka
Hm. Mesec ali dva na leto torej nekaj sadja, sicer nič. In nikoli avokada. Razen, če se preseliš...... Zanimivo, kako je to skladno z zdravo prehrano?

mirelca  

član od: 12.1.2010

sporočila: 97

3. apr 2010 20:54

HejHoj... mislim da je avokado lahko izjema! sploh pa nas večina nima priložnosti imeti domačega sadja tako da je vse bolj uvoženo...ne vem čemu tak sarkazem... hvala tulka... jem večinoma jabolka, pomaranče, kivi... mislim da je kar v redu :) si pa včasih, ko imam veliko željo po slatkem privoščim tudi pest rozin...priznam :) ampak bolje kot čokolade, ne? :) bom pa malo pogledala to raspredelnico z Gl, da otkrijem kakšno novo sadje... :) sicer sem pravkar pojedla lep sladoledek, ne vem zadnje čase sem na začetku dneva zelo zagreta pol zvečer pa vse pokvarim...se bom mogla malo vzet v roke... in seveda zvečer napisat tu na forumu kaj sem jedla, da boste videle vse, in potem me mogoče kakšna kritika spametuje :) mirelca

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

3. apr 2010 22:39

HejHoj, Velika noč je in ne da se mi kregat.

Preberi si nekaj navodil o načeih zdrave prehrane, tam je pojasnjeno, zakaj je jabolko, ki ga pridelamo doma (in mimogrede zdrži v kleti več kot mesec ali dva) bolj zdravo od banane, ki jo utrgajo nezrelo, tovorijo do nas in na silo zorijo, tik preden pride na polico v trgovini. Sadje, ki obrano leži po hladilnicah, po treh tednih izgubi skoraj vse vitamine in minerale. Lahko dam vire, če mi ne verjameš.

Evropska agencija za okolje priporoča sezonsko sadje in zelenjavo, ker sta boljšega okusa in bolj zdrava in ima njuna pridelava manjši vpliv na okolje. http://www.eea.europa.eu/sl/green-tips/eat-fruit-and-v 

Na, pa recimo Društvo za srce: http://www.zasrce.si/index.php?nid=50

itd. itd.

tulka

mirelca  

član od: 12.1.2010

sporočila: 97

5. apr 2010 21:48

no dns sm se pa potrudila :) zdej pa resno...se poletje hitro bliža tko da je treba dokončno opravit še s temi parimi kilcami ki so ostale :) Z: voda z kvasom + jabolko + wassa kruhki + domača marmelada M: jabolko K: basmati riž z paradižnikovo omako + zeljna solata M: jabolko V: jogurt z žitaricami mirelca

Mayisa.  

član od: 21.2.2010

sporočila: 253

6. apr 2010 10:29

rimljanka je napisal/a:

Donat Mg zanesljivo ne vsebuje vitaminov.

Seveda....mislila sem mineralne snovi (magnezij, kalij, kalcij, železo, natrij, litij ...itd.). Se opravičujem! Mayisa.

ADRIJANAM  

član od: 15.10.2006

sporočila: 212

6. apr 2010 13:17

Z: posneto mleko, pz kosmiči M: krhlje posušenih jabolk in suhe marelice K: piščančja prsi, bučke na žaru, cvetačni pire, solata V: regrad Adrijanam

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti