Jedilniki po montignacu

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

24. feb 2010 19:11

Zdaj, ko že lep čas montiram, me takoj udari, če pojem kaj ocvrtega, presladkega, premastnega. Z mozolji nimam težav, le slabo mi je in ne počutim se dobro. Seveda so mozolji klasična posledica čokolade.

tulka

mirelca  

član od: 12.1.2010

sporočila: 97

24. feb 2010 19:24

naj se še nx oglasim danes :) in naj se pohvalim da sem vase spravilacele 3L vode !!! ;) ampak sem bila zarad tega stalna gostja straniča... ufff...malo nerodno :/ ma bo že:) no tulka, če je zaradi tega...javno obljubljam da se odpovedujem prevelikim količinam čokolade! :) bom od zdej naprej se tolažla z 75%! v manjših količinah seveda :) še eno vprašanje... če bi katera vedela... na netu sem dobila podatek da ima puding (ne piše kakšen) glikemični indeks 43! v mislih sem imela lahko večerjo, tako da bi skuhala jabolja z fruktozo, vanj dodala vanilijev puding(v prahu) zmešan z vodo... bi šlo? za večerjo mi namreč res ne gredo neke dolgo pripravljane jedi... :/ mirelca

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

24. feb 2010 20:03

Na moji tabeli je puding označen z GI 85

tulka

mirelca  

član od: 12.1.2010

sporočila: 97

24. feb 2010 20:15

no jaz sem dobila na nekem forumu... ma so tudi drugi gi drugačni... verjetno je napačen seznam... ma sem vseeno upala... no ja :) pač sama jabolka? :) mirelca

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

24. feb 2010 22:22

Obstajata sve vrsti GI tabel, ena ima za najvišjo vrednost beli sladkor, druga pa pivo.

Jabolka s fruktozo so seveda v redu, ampak boš lačna - kaj pa če čežano zamešaš v jogurt?

tulka

Lizzie  

član od: 26.2.2009

sporočila: 504

25. feb 2010 10:08

2 kivija, sok 2 pomaranč, navadna voda Z: kava, wassa kruhki z nutello (marmelada ne gre več) K: domača gobova juha, dušeni goveji zrezki s kuhano zelenjavo (še ne vem kakšno) M: jabolko V: jogurt z ovsenimi komiči Lizzie

Marjanpn  

član od: 30.11.2004

sporočila: 115

25. feb 2010 10:49

Ja, punce se mrom pohvalt, včeraj zvečer nisem posegala po nobeni sladki hrani, bila sem namreč utrujena od službe in se mi ni dalo jest. Z: sok 2 pomaranč in jabolko, cornfleks+mleko M: sadni napitek - kivi+jabolko K: solata s piščancem M: 2 kivija V: segedin Marjanpn

_sunny_  

član od: 16.2.2010

sporočila: 5

25. feb 2010 13:29

zdravo! Samo nekaj bi vas vprašala, a to velja če skuham mlečni riž iz posnetega mleka in rjavega riža?? _sunny_

Lizzie  

član od: 26.2.2009

sporočila: 504

25. feb 2010 13:44

Po moje mleko pa riž ne gresta skupaj (po Montiju) ... samo ne me za besedo držat :) Naj rajši še katera druga pove. Lizzie

mirelca  

član od: 12.1.2010

sporočila: 97

25. feb 2010 14:25

_sinny_ ogljikovi hidrati in beljakovine še vedno ne gredo skupaj, ne glede na to da je posneto mleko in rjavi riž... škoda res, men bi tud pašalo :) :/ Z: voda z pivskim kvasom + 1 jabolko + 1 pomaranča + pz kruh z marmelado M: jabolko K: mesna štruca z trdo kuhanim jajcem + solata iz korenčka in zelja V: čežana z jogurtom (bom poskusila tulkin recept ;)) mi lahko katera da link samo od kake tabele z živili (glikemični indeks) ka na netu so vse različne pa ne vem katera je prava... hvala :) mirelca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti