Jedilniki po montignacu

Marjanpn  

član od: 30.11.2004

sporočila: 115

27. jan 2010 14:18

Lizzie kaj pa ješ? Marjanpn

arksi  

član od: 27.9.2007

sporočila: 24

27. jan 2010 14:29

Marjanpn, prvo kar je nikoli ne smeš jesti krompirja in mesa,rib, sira. Če že moraš jesti krompir, kar ga Monti odsvetuje, ga lahko ješ samo z zelenjavo.Za večerjo lahko ješ skuto in paradižnik, kruh v Prvi stopnji lahko ješ samo zjutraj in še to ponozrnatega .Vse pa si prebereš v knjigah .in če ta forum pregledaš boš tudi našla veliko nasvetov. Lahko pa se obrneš vsak dan z jedilnikom in ti bom obrazložila, kaj delaš prav in kaj ne. Ti pošljem še knjige in recepte. LP arksi

Lizzie  

član od: 26.2.2009

sporočila: 504

27. jan 2010 15:06

Ja, ne smeš jesti skupaj beljakovin in ogljikovih hidratov. Krompirja naj sploh ne bi jedel. Krompir je hrana za prašiče, piše noter v Montijevi knjigi, to sem si ful zapomnila. Ampak ne bom rekla, da zdj ze pol leta nisem jedla krompirja. Ga jem, mogoče 2x na mesec. Po navadi takrat, ko se temu ne da izogniti (družinska kosila,...). Imam doma sprintano to knjigo Jem, torej hujšam. Jedilniki za zajtrk z OH so napisani na strani 109, za zajtrk z beljakovinami pa na 110, lahko ješ zajtrk samo s sadnjem (str.111). Kosila z beljakovinami in maščobami str. 126, 127, 128 Kosilo z OH oziroma večerja pa na str. 129. Najbolj pravilno je, da bi nekje 5x na teden jedli zajtrk z OH in kosilo z beljakovinami. 2x tedensko pa zajtrk z beljakovinami in kosilo z OH. Večerja mora biti najmanjši obrok dneva, popolnoma brez maščob. To je to. Seveda je treba potem se pravo zelenjavo kombinirat h kosilom z B oziroma z OH. Pa sej ti bo arksi poslala knjige, pa si bos lahko prebrala. Sem se pa naučila kuhat, tako da moke sploh ne uporabljam (npr. za zgostitev), pa ugotovila sem da je zelenjavna juha tudi zelo dobra, če skuhaš samo zelenjavo v vodi in malo posoliš (na koncu si jo še spasiram s paličnim), brez dodanega krompirja in raznih prikuh :) Lizzie Sporočilo je spremenil(a) Lizzie dne 27. 2010 15:09

ADRIJANAM  

član od: 15.10.2006

sporočila: 212

27. jan 2010 16:40

5 mandarin Z: PZ kruh, marmelada klasika po prihodu v službo brezkofeinska kava, s posnetim mlekom M:pomaranča K: štefani pečenka, grah v omaki V: zelenjavna juha, rebrca črne čokolade 70 % Je res fajn njegove knjige prebrati. Ti je kar precej bolj jasno. Jaz sem si jih kar v knjižnici sposodila. Adrijanam Sporočilo je spremenil(a) ADRIJANAM dne 27. 2010 16:42

mirelca  

član od: 12.1.2010

sporočila: 97

27. jan 2010 16:59

pozdravljene punce! :) po dowgem času s5 jst :) usak dan spremljam forum in sedaj sm zbrala malo poguma da tudi jast napišem svoj jedilnik... Z: mlačna voda + jabolko (za kaj već ni bilo časa) M: jabolko K:2 sojina polpeta + puranje meso z gobicami v smetanovi omaki (je ta dovoljena?) V: kuhana jabolka s cimetom kaj menite o smetani za kuhanje? pa še nekaj... se lahko je tudi posneti vendar sadni jogurt? kisli mi niso ušeč... če pa ima katera kakšno pripombo ali pa odkrije napako v mojem jedilniku...dobrodošlo! :) l.p mirelca

Lizzie  

član od: 26.2.2009

sporočila: 504

28. jan 2010 9:11

2 kivija, sok 2 pomaranč, navadna voda Z: pirin PZ kruh, marmelada SF, kava K: pirini svedrčki s paradižnikovo omako in papriko M:jabolko V: piščančja prsa na žaru, kitajsko zelje mirelca: uporabljam sojino smetano za kuhanje, sem videla da jo Monti priporoča v svojih knjigah, okus je pa skor isti kot pri navadni smetani. Lizzie Sporočilo je spremenil(a) Lizzie dne 28. 2010 09:11

ADRIJANAM  

član od: 15.10.2006

sporočila: 212

28. jan 2010 11:51

pomaranča Z: ržen kruh, lahek sirni namaz kava M: pest mandeljnov K: segedin golaž (nepodmeten) V: umešana jajčka, hrenovka, zeljna solata Aja tudi jaz uporabljam sojino smetano, je kar v redu. Adrijanam Sporočilo je spremenil(a) ADRIJANAM dne 28. 2010 11:51

Marjanpn  

član od: 30.11.2004

sporočila: 115

28. jan 2010 13:23

Joj, punce hvala za nasvete, sem vesela da me mal kregate včasih. Ampak da rib ne smeš, tega pa nisem vedla. voda + rezina limone (3 dcl) Z: pomarančni sok (3dlc) - pol sem bila pa krepko sita še za wasa kruhke in skutko M: 2 kivija K: sardele, mešana solata M: 2 jabolka V: jogurt 0,5% Sem pa danes usposobla vago in kaže 1 kg manj, kar je super a ne. Vidi, da bom morala bolj natančno vbrat njegove knjige, Arsi, sem si kupila vse njegove knjige, mislim da jih imam 4. Sem krepko zapravila, ampak to pot sem odločena da rečem stop mojim odvečnim kg. Sama imam namreč PCO sindrom in težko zanosim. Pa so mi svetovali, da naj malo shujšam, da bom imlea svoje ovulacije. In da je Monti pravi naslov za te zadeve. Seveda je treba še gibanje vključit ampak to je pa že 2 stopnja, ker sem lena.... Marjanpn

Lizzie  

član od: 26.2.2009

sporočila: 504

28. jan 2010 13:31

Čaki, čaki kdo je reku da ne smeš rib??!! Ribe so od "mesa" najbolj priporočljive! Lizzie

Marjanpn  

član od: 30.11.2004

sporočila: 115

28. jan 2010 14:06

Marjanpn, prvo kar je nikoli ne smeš jesti krompirja in mesa,rib, sira. Na prejšnji strani je napisala Arksi???? Jaz sem ta teden sam na ribah.... Marjanpn

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti