Jedilniki po montignacu

mai  

član od: 2.3.2007

sporočila: 447

11. nov 2009 13:14

Marjana24, dobrodošla nazaj!!!! Z: mandarini, ržen kruh, mlečni namaz, jogurt, kava bs, M. jabolko, K: kislo zelje (moj proizvod in odliiiiiično je), krvavica, V: ovseni kosmiči z jogurtom. jana

marjana24  

član od: 26.7.2007

sporočila: 36

11. nov 2009 13:25

hvala punce.. pregledala sem recepte in sem vesela da obstaja ta forum, da se lahko pogovarjaš in kaj vprašaš če ti ni jasno. Poskusila bom začeti že kar danes, čeprav sem ga malo polomila za zajtrk. Hvala lizzie, počasi jo bom še enkrat prebrala. z.pirini kosmiči z mlekom (to vem da je narobe amak nisem imela drugega doma, sedaj sem kupila kar pz kruh od montija) kava z m m. aktivija jagoda brez sladkorja ( za to tudi nisem sigurna če lahko) k. pičančje prsi, dušen ohrovt, solata ( a je dovoljena smetana?) lp marjana24

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

11. nov 2009 13:51

Marjana, zajtrk je bil čisto ok; če so bili kosmiči polnozrnati (ne mehki, ampak trdi) in če nisi sladkala z belim sladkrjem.

Smetane naj bi bilo na prvi stopnji čim manj.

Ti bom poslala še enkrat osnovne smernice Montignacove metode na zasebna sporočila, če želiš.

tulka

nandy  

član od: 2.11.2009

sporočila: 16

11. nov 2009 18:48

Z:polnozrnat kruh z marmelado bs K:2 ribja fileja aljaškega lososa na žaru s popečeno zelenjavo M:2 jabolka in 2 nektarini V:mešana solata z naribanim lahkim sirom Še eno vprašanje:ali se na 1.stopnji lahko jejo instant ajdovi žganci??? Ali pa pečenica in repa brez žgancev??? nandy

Migla  

član od: 16.6.2004

sporočila: 1892

11. nov 2009 18:55

Z: rezina kruha in jabolko, kava K: goveja juhica, ajdova kaša s šampinjoni, solata K: kavica V: jogurt in kaki Migla

marjana24  

član od: 26.7.2007

sporočila: 36

11. nov 2009 21:04

tulka..ja bili so polnozrnati pirini iz DM ampak so z medom, to po moje ni ok, nisem pa sigurna, v bodoče bom raje takšne čisto navadne.. m. pirin prepečenec z marmelado brez slad. v: pz mašnice in zelenjavna omaka..po pravilih danes je prvi dan in sem še malo izgubljena, saj bo kmalu bolje. lep večer vsem marjana24

mai  

član od: 2.3.2007

sporočila: 447

12. nov 2009 13:05

Z: pz kruh, mlečni namaz, kava bs, M: jabolko in mandarina, K: ričet, V: kislo zelje v solati. jana

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

12. nov 2009 14:25

nandy je napisal/a:

Še eno vprašanje:ali se na 1.stopnji lahko jejo instant ajdovi žganci??? Ali pa pečenica in repa brez žgancev??? nandy

Pečenica (če ni premastna) + repa: ok

Vse instant variante (vključno s ti. parboiled) imajo zelo visok GI. Ajdovi žganci naj bi bili iz neprečiščene ajdove moke, po možnosti narejeni doma, zabeljeni le s hladno stiskanim oljem. Ajdove žgance je na koroški način precej preprosto narediti (če ne veste kako, je to v eni temi lepo opisala naša Cila: 

Koroški način:  60 dag ajdove moke  stresem v ogreto nizko in široko posodo, na suho pražim dokler lepo ne zadiši in za vsak slučaj še par minut potem, ves čas  mešam s kuhalnico. Vmes zavrem približno pol litra osoljene vode. 

Ko je moka dovolj prepražena posodo odstavim, v moki  naredim v  "krater", zlijem vanj za začetek približno 4 dl osoljenega kropa, hitro  za kako minuto pokrijem s pokrovko (da preprečim pršenje moke naokoli in paro v obraz) ,nato  dobro premešam in po  potrebi dolijem še malo  vode, zopet pokrijem in pustim stati kakih 10 minut. Nato jih zabelim.)

 

 

tulka

marjana24  

član od: 26.7.2007

sporočila: 36

12. nov 2009 15:20

pozdravljene.. 1 dl pesinega soka ( za kri) z. pz kruh, slivova domača marmelada bs, posneta skuta, kava m. jabolko, aktivija brez sladkorja k. kisla repa zabeljena z olivnim oljem, perutninska pečenice..ni nevem kako dobra je pa za silo užitna in ni tako mastna kot svinska m. kefir v. pz špageti v paradižnikovi omaki z lečo upam da ga nisem kaj polomila.. marjana24

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti