Jedilniki po montignacu

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

9. jul 2009 22:24

kozarec donata

Z: ržen kruh s skuto in narezano rdečo papriko

M: jabolko

K: pirini polpeti z zelenjavo, zelena solata; lahka skutna torta

M: skuta z borovnicami

V: hrenovka, paradižnikova solata z mocarelo

tulka

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

10. jul 2009 13:16

četrtek

voda z MV tbl.

Z: pz pirin kruh, marmelada s fruktozo (domača jagodna)

M: lahki tekoči jogurt (navadni)

K: stročji fižol z mesom, papriko in paradižnikom

V: sladoled

 

petek

voda z MV tbl.

Z: lahki tekoči jogurt (navadni)

M: hrenovka

K: kuhana govedina, hren z jajci, solata

V: pz palačinke, breskov kompot s fruktozo

Julija

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

11. jul 2009 0:21

kozarec vode

Z: popečen ržen toast z zeliščnim namazom in paradižnikom z baziliko

M: jabolko; kava bs

K: juha iz cukinijev; pirini špageti s pestom in malo parmezana; mešana solata

M: jogurt; polnozrnat muffin z jabolki

V: skleda zelene solate, hrenovka

tulka

mai  

član od: 2.3.2007

sporočila: 447

11. jul 2009 15:09

Z: fige, štručka, kava bs, M: breskva in marelica, K: zelenjavna juha, pečene bučke s paradižnikom in sirom, V: omleta, rdeča pesa v solati. jana

mai  

član od: 2.3.2007

sporočila: 447

12. jul 2009 9:23

Nedelja: Z: fige, žemljica, jogurt, kava bs, M: jabolko, K: svinjska pečenka (nemastna), pečene bučke, rdeča pesa, V: kosmiči z jogurtom. jana

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

12. jul 2009 10:45

kozarec slivovega soka

Z: jogurt s polnozrnatimi kosmiči; kava bs

M: jabolko

K: čista goveja juha, telečji zrezek, solata (kuhana zelenjava - brokoli, cvetača...) z jogurtovim prelivom

M: sadna solata s sojino smetano

V: ržene palačinke z domačo marmelado

 

oktober  

član od: 15.3.2009

sporočila: 85

12. jul 2009 21:00

Tulka,prosim,razpiši se malo o pz palačinkah. Tudi sama sem jih hotela danes imeti za večerjo,pa mi je ratala ena sama packarija.Za testo sem vzela mešanico sojine,čičerikine in pšenične pz moke.Dodala sem vodo,pustila pol ure stat. Ko sem začela peči,se enostavno niso hotele odlepiti od ponve,čisto pacaste...Uporabila sem tudi par kapljic olja.. Kakšne pa so lahko palačinke na 2.stopnji? lp oktober

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

12. jul 2009 23:04

Oktober, odkrito ti priznam, če jih ne naredim z jajcem, mi razpadejo oz. se trgajo, da je groza. Na prvi stopnji (ko ne smeš kombinirati moke in jajc), sem se trudila z njimi tako, da sem jih delala iz sojinega mleka, jajc in malo smetane - vendar je bila to bolj omleta kot palačinke. Ali pa sem jih delala kot tortilje - samo moka, sojino mleko, malo radenske (ampak so bile hitro trde).

Na 2. stopnji torej vzamem polnozrnato moko (najlepše mi uspejo iz pirine, ajdove ali ržene), ščep soli, sojino mleko in pač dodam eno jajce. Nekako se mi tisto jajce ne zdi takšna katastrofa glede na to, da palačinke jemo trije (torej pojem vsega skupaj tretjino jajca). 

Joj, za vikend sem posodila mami eno knjigo (Polnovredna kuhinja ali nekaj takega), v kateri piše, s čim lahko nadomestiš jajca kot vezivo. Načeloma grem jutri ali v torek tja in bom preverila. Mogoče najdem notri celo kakšen recept za palačinke... mislim, da je bil en za ajdove.

tulka

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

13. jul 2009 21:32

Evo, pri ajdovih palačinkah piše, da zmešaš samo ajdovo moko, ščep soli ter radensko (ali mleko). Moja mami jih je tako naredila in so bile čisto ok. Spekla jih je na kokosovem maslu. Glede slednjega še vedno nimam razčiščeno, kaj si o njem misli Monti. Ali katera ve?

kozarec vode

Z: jogurt z ovsenimi kosmiči

M: jabolko

K: morski list na žaru, špinača, ajmar zelene solate

M: ostanek zelene solate

V: zelenjavna enolončnica

tulka

mai  

član od: 2.3.2007

sporočila: 447

14. jul 2009 11:31

Z: jabolko, štručka, jogurt, kava bs, M: marelice, K: losos na žaru, stročji fižol v solati, kompot, V: endivija s tuno in sirom. jana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti