Jedilniki po montignacu

marjana24  

član od: 26.7.2007

sporočila: 36

8. jun 2009 20:04

včeraj sem nabirala borovnice in potem iz njih skuhala marmelado, dodala sem še 2 jabolki in piko cimeta in uspela je naravnost odlična..jutri pa bom kuhala češnjevo, upam da bo tudi ok. z: pz kruh z mojo marmelado, kava m: sir, jogurt k: pz špageti z oamko: na žlico olivca vržeš za par sekund sveža zelišča(bazilika, timijan, petrši, česen) zaluješ z konzervo pelatov, dodaš še eno malo piksno fižola in pokuhaš v: omleta; jajce,mleka, parmezan..na malo masla daš šampinjone in česen, pokuhaš na omleto narežeš 3 male mozarelice da se stopijo kar v ponvi, streseš šamponjone na omleto in pokriješ drugo stranjo...božansko in 1 paradižnik pokapan z olivcem.. v knjižnici sem si sposodila ta novo knjigo od montija..moram priznati da je veliko bolj jasna kot prva, tisto kar nisem prej razumela je sedaj jasno..super je.. marjana24

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

8. jun 2009 20:19

Tudi meni je po zadnji montijevi knjigi mnogo stvari bolj jasnih, predvsem pa veliko več izbire in manj omejitev (na 2. stopnji).

Kar se malic tiče, M. zagovarja tri obroke, ob katerih naj bi se dovolj najedel, da z lahkoto zdržiš do naslednjega. Meni osebno pet obrokov mnogo bolj odgovarja, tudi sliši se mi bolj zdravo (tu pač ravnam po lastni pameti). Sicer pa v zadnji knjigi M. omenja tudi prigrizke.

Zame Montignac pač ni bog i batina. Po njegovem tudi v sadju (zaradi obilice sadnega sladkorja) ni nič kaj blazno dobrega za telo (ampak priznava, da če bi ga prepovedal, bi ljudje njegovo metodo a priori zavrnili). Prav tako pravi, da gibanje pri izgubljanju teže ne igra skoraj nobene vloge, v kar osebno tudi ne verjamem - če drugega ne, prispeva k zdravju in dobremu počutju.

Malicam torej zato, da želodca ne preobremenim z obilnimi obroki in ker verjamem, da je tako bolj zdravo zame in za moj življenjski stil.

kozarec vode

Z: jogurt, ovseni kosmiči, suho sadje

M: jogurt, jabolko, kava bs

K: zelenjavna juha (mlada zelenjava z vrta); skutini cmočki, skleda zelene solate

M: mešanica oreškov

V: orada z blitvo; mešana solata (paprika, paradižnik)

tulka

oktober  

član od: 15.3.2009

sporočila: 85

8. jun 2009 21:59

Tudi jaz raje večkrat jem po malem,tako da nikoli nisem sestradana.M.pa v knjigi dovoljuje prigrizke. Tudi jaz prisegam na miganje,ki sigurno pripomore pri hujšanju in poti do lepše postave in počutja. Marjana,jaz sem pa včeraj kuhala češnjevo marmelado.Dodala sem dve jabolki limonin sok in fruktozo pa se mi ni in ni hotela lepo zgostiti,tako da sem na koncu iz obupša notri vrgla še en želin.Poročaj,kako bo tebi uspelo. oktober

mai  

član od: 2.3.2007

sporočila: 447

9. jun 2009 9:38

Z: grenivkin sok, štručka iz pirine moke, jogurt, M: borovnice, K: čista goveja juha, pusta kuhana govedina, cvetača v solati, V: zelenjavna juha. jana

marjana24  

član od: 26.7.2007

sporočila: 36

9. jun 2009 10:26

Nekoč nekje sem čitala, da je za ženski organizem nuno potrebno 5 obrokov, ker nimamo sposobnosti za shranjevanje toliko energije kot moški, za moške je pa dovolj 3 obroke. Tako da tudi če bi monti priporočal 3 obroke, bi se držala petih, ne želim si raztegnit želodca in še boli me če preveč pojem. Jaz veliko športam in mi ni uspelo izgubiti kilogramov samo z športom. Probala sem kar nekaj različnih variant, tudi brez OH, a mi ne odgovarja in trener tega sploh ne odobrava ker so potem poškodbe toliko večje. Tako da je montijeva varianta primerna in tukaj ni nič takega kar nebi bilo zdravo ali nanaravno. Oktober..te moram razočarat z informacijo. Včeraj sem dobila češnje, jih pustila do danes, na pol so zgnile, za skuhat se jih je nabralo dobro kilo, dam kuhat in se mi tako malo zdelo, no na koncu jih je mami dobila kuhane v kompotu...takle mamo..čakam naslednjo pošilko če bo še kaj... drugače bom pa morala it še mal borovnice nabirat ali počakat na češplje.. z. pz kruh, moja marmelada, kava, jogurt 1.3 m. jabolko, sir k.isto kot včeraj..ostalo v. verjetno puran pa solata marjana24

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

9. jun 2009 10:50

No, mrjana24, vmes bodo maline, ribez, marelice, breskve, hruške, jabolka, kosmulje, josta,......pa potem še slive.......... Izbire za marmelado kolikor hočeš.........

rimljanka - zasebno mnenje

marjana24  

član od: 26.7.2007

sporočila: 36

9. jun 2009 12:14

Prav imaš rimljanka..a si že kdaj delala marmelado iz jabolka in suhe fige? Enkarat sem jo jedla, ampak ne vem kje in ne vem kako bi jo skuhala..bila je res dobra... marjana24

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

9. jun 2009 12:45

No, jaz bi narezala suhe fige, najbrž bi jih prej namočila, na drobno, enako jabolka in skupaj kuhala. Morda bi bilo dobro najprej v malo vode pokuhati samo fige, da se zmehčajo, nato pa dodati jabolka in kuhati skupaj. Limonin sok in morda malo cimeta. Bolj eksotično bi bilo pa z malo rožmarina(brez cimeta, seveda). Sladkorja najbrž nič, ga imajo fige zadosti. Če bi bili koščki fig preveliki, bi pomagal palični mešalnik.

Tole je tako, na pamet, tako bi pač (in morda bom) naredila. 

rimljanka - zasebno mnenje

marjana24  

član od: 26.7.2007

sporočila: 36

9. jun 2009 13:15

Super rimljanka, si pravi virtuoz z kuhalnico...veš da bom poskusila, mogoče ne danes, v bližnji prihodnosti. A je katera od sobork iz Ljubljane in rada teče ali pa kofetka? Punce, jaz se ne upam stopit na tehtnico ker se mi zdi, da se še nič ni začelo topit. Sem prava reva kar se tega tiče.. namen ima v nedeljo se stehtat, amapk me je že sedajgroza...kera reva marjana24

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

9. jun 2009 13:36

Torek

voda z mg in c vitaminom

Z: rženi kruh, pusta skuta s cimetom

M: sadni Ego Slim&Vital

K: zelenjavni riž, zelena solata

V: jajci na oko, zelena solata

 

Tudi jaz malicam iz preprostega razloga. Med zajtrkom in kosilom imam 7 ur razlike in nikakor ne bi zdržala. Imam pa tudi večerjo kasneje, šele okrog 20 ure. Res pa je, da grem spat okoli 24-ih.

Julija

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti