Jedilniki po montignacu

SENTA  

član od: 17.2.2005

sporočila: 18

13. feb 2009 10:15

Včeraj: voda z limono Z: pz+brie sir (?!) M: jabolko, jogurt, malce lešnikov K: pečen piščančji zrezek, zeljna solata V: kefir ?!?! Danes: kozarec vode Z: graham žemlja+marmelada M: jabolko, jogurt K: pečenka+zelena solata (v službi) V: pz palačinke SENTA

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

13. feb 2009 10:16

SENTA je napisal/a:
Včeraj:voda z limonoZ: pz+brie sir (?!)M: jabolko, jogurt, malce lešnikovK: pečen piščančji zrezek, zeljna solataV: kefir?!?!Danes:kozarec vodeZ: graham žemlja+marmeladaM: jabolko, jogurtK: pečenka+zelena solata (v službi)V: pz palačinke SENTA

 

PZ kruh + Brie = NE zaradi maščob in beljakovin.

Julija

Stentor  

član od: 19.1.2008

sporočila: 84

13. feb 2009 10:17

Zdravo! Uf, ste ful pridne, se je že kar veliko jedilnikov nabralo! Še jaz: včeraj: Z: ovseni kosmiči s krepkim suhcem M: jabolčni pirin zavihek (brez jajc, sladkorja) K: narastek iz zelenjave, ajdove kaše in mletega mesa (bom dala recept na bazo v bližnji prihodnosti) V: Wasa 100% ržene ploščice (3 kom.) z manj mastno skuto danes: Z: crumble iz jabolk in višenj, brez sladkorja M: dva korenčka K: zelenjavna enoločnica V: še ne vem, verjetno kaj beljakovinskega (jajčka ali kaj takega) LP Stentor

Stentor  

član od: 19.1.2008

sporočila: 84

13. feb 2009 10:26

Aha, še to: čičerka (chickpeas za ang. baze) ima nizek GI. Ena tabela na netu pravi 28±9, v knjigi imam napisano samo nizek GI, tako za konzervirano kot tudi suho, ki jo skuhamo. Enako velja za humus in falafel, ki sta iz čičerke. Povsod, kjer sem gledala, je čičerka navedena med stročnicami. Od teh pa ima visok GI samo bob. Stentor

bosa  

član od: 14.2.2006

sporočila: 247

13. feb 2009 10:40

MM...nebi o frutabeli..hehehe...je bla tista prepovedana... Stentor piše, da je imela za kosilo narastek iz zelenjave, ajdove kaše in mletega mesa? Me res zanima, če se vse tole lahko zmeša? Ajdova kaša in meso??? Julyja bo to sigurno vedela... Kakšne so Montijeve palačinke? Namesto mleka je voda, pa mal pz moke, jajčka si pa samo misliš zraven? Za čičeriko vem, da ima nizek GI.......samo mi se tud ne sanja kak si jo naj pripravim...jo imam že 2 tedna doma, pa jo samo ogledujem....kaka ideja?? pa še jedilnik za danes sok ene oranže in voda zajtrk: pz kruh, mleko malica: 2 mandarini kosilo: pz testenine z zelenjavo večerja: pišč. meso, kuhana cvetača Upam, da ne preveč mimo sekam s temi jedilniki..... bosa

sara.vidmar  

član od: 12.1.2005

sporočila: 654

13. feb 2009 10:45

bosa je napisal/a:
Za čičeriko vem, da ima nizek GI.......samo mi se tud ne sanja kak si jo naj pripravim...jo imam že 2 tedna doma, pa jo samo ogledujem....kaka ideja?? bosa
Zvečer jo namoči, ful nabrekne. Naslednji dan jo skuhaš. Uporabiš jo lahko v enolončnicah, dobra je tudi "na solato", če pa jo boš popekla na ponvi in rahlo posolila, dobiš prigrizek namesto čipsa ali kokic. sara

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

13. feb 2009 11:09

SENTA je napisal/a:
Julija,kako pa narediš narastek iz kislega zelja?Pa še nekaj. Žvečilni so dovoljeni? Jaz nisem čist prebrala Montijevo knjigozato imam tudi takšna vprašanja. Mi je lažje. Upam, da za vas ni moteče.Senta

 

Kislo zelje na hitro podušim na malce čebule, mleto meso pa pripravim tako kot za musako. Nato zmešam in zvrnem v pekač. Polijem z mešanico jajc in kisle smetane. Po želji lahko dodaš še nariban sir. Nato prepečeš še v pečici. Cca. 30 minut. Odvino od pečice.  Sicer pa je to malce predelan recept od piščanec, zeljna zloženka s sirom.

Julija

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

13. feb 2009 11:16

1. K: narastek iz zelenjave, ajdove kaše in mletega mesa - no, tukajle je treba spustit kašo, pa bo OK.

2. Glede zvečilnih se mi niti ne sanja. Se nisem poglabljala, ker jih sama na zvečim. Napiši sestavo, pa da vidimo.

3. Kakšne so Montijeve palačinke? Namesto mleka je voda, pa mal pz moke, jajčka si pa samo misliš zraven?

ja, pz moka, voda (navadna ali mineralna), ščep soli - pa testo mora kar nekaj časa stati, da moka fino nabrekne.

Julija

SENTA  

član od: 17.2.2005

sporočila: 18

13. feb 2009 11:17

Julija, hvala. Imeti moraš domišljijo in malce prilagodiš pa gre. Naslednji teden gremo na smučanje. Verjetno bodo prevladovale beljakovine, OH ne bodo sigurni. Ne bo grozno narobe? Senta

SENTA  

član od: 17.2.2005

sporočila: 18

13. feb 2009 12:06

Ksilitol, sorbitol, manitol, maltitol sirup, aspartam, sladilo, gumijeva baza, zgoščevalec.... Verjetno bo problem sladilo. Senta

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti