Jedilniki po montignacu

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

17. feb 2010 14:08

haha, Marjnpn, jaz sem se za 40 dni odpovedala sladkariji

Če se odpoveš kruhu, ti za zajtrk ostanejo kosmiči z mlekom ali jogurtom ter beljakovinski zajtrki (npr. jajca)

tulka

Marjanpn  

član od: 30.11.2004

sporočila: 115

17. feb 2010 14:52

Ej bravo tulka, ideja se bom jaz pridružila raje temu, da ne jem sladkarij 40 dni. evo super greva v boje s kilogrami...ha ha....Kosmiči - kateri so najboljši, jaz imam zelo rada cornfleks, sam to je koruza k jo ne smeš a ne? Jogurte obužujem. Bom probala, še to a wasa kruh se šteje za kruh? Marjanpn

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

17. feb 2010 15:34

Wasa kruh šteje za kruh , ja. Cornflakes so koruzni kosmiči, teh se izogibaj, imajo zelo visok GI.

Največkrat jem ovsene kosmiče, polnozrnate pšenične, pirine ali ječmene. Lahko kupiš magari pripravljeno mešanico, samo pazi na sestavine. Jaz jih mešam doma - z lešniki, suhimi slivami, naribanim jabolkom...

tulka

mirelca  

član od: 12.1.2010

sporočila: 97

17. feb 2010 16:22

jst bom počas obupala... nč se ne premaknejo kile... :/ ne vem ali delam kaj narobe ma načeloma se držim montija... mislim pa da tudi manjše napake nebi bile tako drastične da se mi že 3. teden kazalec na tehtnici ne premakne?! res se trudim... :/ Z: 2 kivija in voda z limono (danes mi je zmanjkalo kvasa) M: 2 jabolki K: pol manga + cvetača z jajcem, sirom, šunko in malo smetane za kuhanje... (v pečici...mmm :)) V: ostala polovica manga + (če bo sila še kakšna hrenovka) + sadje mirelca

ADRIJANAM  

član od: 15.10.2006

sporočila: 212

17. feb 2010 18:23

jabolko Z: pz kosmiči, posneto mleko M: malo prekajenega sira, paprika, paradižnik K: Postrv in solata V: grška solata Jedilnike sem nekako prilagodila, da mi ni treba vedno kuhati za družino posebej. Na primer če jem ribe jih tudi oni, zraven ponavadi dobijo še blitvo s krompirjem, jaz se krompirju odrečem. TAko je tudi če jem meso, moja priloga je zelenjavna, njim pa skuham še kakšen krompir, riž, njoke ali kaj podobnega. Sem pa tudi pri jedilnikih za ostale družinske člane spremenila to, da sedaj jedo polnozrnate testenine, divji riž, kvinojo, polnozrnat kruh, ki ga pečem sama doma. Adrijanam

danicak  

član od: 5.1.2008

sporočila: 156

17. feb 2010 18:31

tulka je napisal/a:

Na strojček za testenine naredim sama testo - držim se recepta Jamieja Oliverja, da na 100g moke uporabim eno veliko jajce. Dodam še nekaj vode. Testo naredim sproti, ga ne sušim, itak je hitro narejeno.

Druga možnost za pz lazanjo je s polnozrnatimi palačinkami: iz pz moke, ščepa soli in vode (lahko tudi jajca in mleka) narediš testo za palačinke, jih spečeš ter uporabiš namesto testenin. Za nadev dam več vrst zelenjave; rahlo zalijem s paradižnikovo mezgo. Tako lazanjo lahko seveda narediš tudi z mesom, siri in bešamelom (ampak to ni več po Montiju [jezik])

[hrosc-rdec] tulka

Tulka najlepša hvala. Ta varjanta s palačinkami pa se super sliši, vsekakor bom poizkusila

Marjanpn  

član od: 30.11.2004

sporočila: 115

18. feb 2010 10:27

Mirelca ne obupaj, naj obupajo kilogrami. Verjetno je potreben čas, da se telo nanavadi na nov način prehranjvanja. Glede na tvoj jedilnik, bi rekla da za zajtrke premalo ješ. Meni se je to zgodilo 2 dni nazaj, ko doma za zajtrk nisem imela nič pametnega in sem ga preskočila. Cel dan se bila lačna in gledala kje bom kaj pod zob dobila. zdaj se zjutraj pošteno najem, oziroma napijem. Na tešče spijem vodo v kateri zvečer namočim rezino limone. Držim pesti, če hočeš si skupaj narediva kakšen jedilnik za naslednji dan. Moj bo jutri tak: Z: polnozrnati kosmiči + mleko M: 2 pomaranči K: riba + kuhana zelenjava+ solata V: sataraš+ solata Marjanpn

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

18. feb 2010 15:46

Mirelca, ne boš verjela,malih pregreh se lahko veliko nabere. Poskusi si pisati VSE, kar poješ v dnevu (ampak res vse) in mogoče je v tem težava.

Glede tvojih zajtrkov se strinjam z Marjanpn, mene ne bi nasitili in bi samo razmišljala, kako naj se prebijem do naslednjega obroka.

Z: ovseni kosmiči, lahek jogurt, suhe slive

M: jagode

K: fižolova enolončnica s polnozrnatimi svedrčki

V: naravni puranji zrezek, dušene kumare, zelena solata

tulka

Marjanpn  

član od: 30.11.2004

sporočila: 115

18. feb 2010 15:51

Ej tulka, kje si pa zdele dobila jagode? Se mi kr sline cedijo.... Marjanpn

mirelca  

član od: 12.1.2010

sporočila: 97

18. feb 2010 16:19

hej hej :) ma nee...sej zju3 se najem...popijem vsaj 3 dcl vode in potem če kak jogurt z kosmiči alpa kos kruha z marmelado... ma ustanem že ob 5h in ratam hitro lačna... ahh...zapleteno :) ma ne ne tulka...saj ni mišljeno da jem kakšne jedi iz navadne moke ali pa slatkarije... mogoče so pregrehe to da jem veliko sadja in to... drugače se držim...nimam pa rednih obrokow saj mi zaradi šole ne uspevajo ravno... no napišem prav vse kar sem danes pojedla ;) Z: 2-3 dcl vode z pivskim kvasom + 2 kivija + sadni jogurt z rženimi kosmiči (ni dovolj?!?!) M: (šola...) puranji zrezek v omaki + (čez 2h jabolko in požirek (sošolkinga probi jogurta)) K: puranji zrezek in bučke (brez maščobe) + mali košček čokolade (75% kakav) V: verjetno... proi sadni jogurt in sadje to je vse... ne vidim prevelikih pregreh...in večinoma je tako vsak dan... samo da nimam enakih malic in kosil ampak danes je tako naneslo...(večinoma za malico v šoli jem le sadje ampak danes sem bila rees lačna)...je pa pri meni problem ker ne jem rib...(saj sem se poskusila prisiliti ampak ne gre...) malo težje kombiniram jedilnike ampak mi gre... :) pa hvala obema seveda... drugače pa naj povem da sem do sedaj shujšala že 30 kg... imam pa skoraj 20 let in viskoka sem 175...z 69kg... tako da se bom potrudila vstrajati še za teh par odvečnih kilogramov :) lp mirelca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti