Jedilniki po montignacu

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

7. jan 2010 22:54

Marjanpn, postopek za jogurt sem dobila tule na KulSlo, od naše članice Teke:

Mleko - 1 liter skoraj zavreš (5-10 minut na temperaturi med 85-95 stopinjami) in ohladiš na cca 40-50 stopinj (ideal je 42 stopinj ). Vanj vmešaš 1 navaden jogurt in zmešaš. Če ga daš v pečico za par ur na 50 stopinj, je jogurt že dober (spet, ideal je 42). Teka ga pusti kar na toplem in pač traja malo dlje, da je jogurt narejen. Za naslednjič pa vzameš kozarček jogurta kar od tega, ki si ga naredila ti.

Skuta: delam po receptu od Jade: http://www.kulinarika.net/recept/sirove_jedi/Domaca_sku

Mleko posnamem, vendar pravijo (ravno zadnjič je bilo nekje na forumu), da to ni pravi lahki jogurt oz. pusta skuta, za tisto bi potrebovala posnemovalnik.

Aja, pa še en zs imaš .

tulka

Marjanpn  

član od: 30.11.2004

sporočila: 115

8. jan 2010 9:14

O hvala, tulka, bom probala jogurt narest ta vikend, da vidim če je v meni kaj "kmetice". Sicer pa sem danes popila kozarec pomarnče -ožete, sedaj kosmiče z mlekom. K: piščančja obara M: jabolko, jogurt V: fižolova juha Upam da se ne bo še kaj pregrešila, ker bom huda .... Marjanpn

Lizzie  

član od: 26.2.2009

sporočila: 504

8. jan 2010 9:48

2 kivija, sok 2 pomaranč, navadna voda Z: wassa kruh, lahek sirni namaz, kava K: piščančja obara M: jabolko V: zelenjavna juha Lizzie

župca  

član od: 12.5.2004

sporočila: 348

8. jan 2010 20:35

tulka, hvala za pojasnilo. Saj ravno tole me je zanimalo, kako uspeš posneti maščobo. Z: čaj, pz kruh z marmelado sf M: kava, pomaranča, jabolko K: ajdova kaša s praženo zelenjavo in šaminjoni V: dateljni, pomaranče lp, župca

Lizzie  

član od: 26.2.2009

sporočila: 504

9. jan 2010 9:12

2 kivija, sok 2 pomaranč, navadna voda Z: pirin PZ kruh, marmelada SF, kava K: tunini polpeti, paradižnik M: hruška V: cottage cheese Lizzie

ADRIJANAM  

član od: 15.10.2006

sporočila: 212

9. jan 2010 15:49

Danes sem prebrala knjigo Prehrana po Montignacu Jejte z užitkom - ostanite vitki. Ker nameravam začeti s tem prehranjevanjem me zanima samo, če pijete kavo s kofeinom, ki naj bi se ji po tej dieti izogibali in ali veste če se da tudi pri nas kupiti kavo zrn Arabica. Samo še eno vprašanje ali ima katera recept kako dobro pripraviti kvinojo. Že v naprej hvala. Adrijanam

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

9. jan 2010 15:59

Kavo sorte Arabica imajo v Lidlu, se mi zdi, da je v zlati kvadratasti embalaži, 250g. Pa zelo verjetno še kje.

ADRIJANAM  

član od: 15.10.2006

sporočila: 212

9. jan 2010 16:09

Rimljaka se zahvaljujem za hitro informacijo. Adrijanam

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

9. jan 2010 18:25

Adrijanam, priznam da sedaj pijem večinoma kavo s kofeinom, na 1. stopnji sem pila brezkofeinski Barcaffe.

Kvinojo pripravim kot rižoto - možne so vse variacije, od curry do gobove. Nas je na začetku okus in izgled malo motil, a se ga hitro navadiš.

Z: pz kruh s tuninim namazon

M: kava

K: špinačna juha, šarenka na žaru, zelena solata; rebro črne čokolade

V: ajdova kaša z gobami in grahom

tulka

Marjanpn  

član od: 30.11.2004

sporočila: 115

11. jan 2010 12:22

SEM BILA KR PRIDNA TA VIKEND, sem se lepo prehranjevala, čeprav sem malo tudi grešila - beri 2 rostna dneva, sem pa zato prešla na zajtrke izključno sadje. In mi paše. Ne morem se pa odpovedat jutranji kavi z mlekom. Z: 2 pomaranči -sok, mandarine M: kava z mlekom K: sendvič s sirom, lahko solata M: mandarina V: segedin Marjanpn

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti