Jedilniki po montignacu

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15350

8. dec 2009 10:16

Pozdravljena, tole sem našla med recepti Montignac. Drugače če na na brskalnik odtipkaš Montignac boš našla recepte, nasvete .. Lep pozdrav Iz knjige Prehrana po Montignacu Za 4 osebe maslo za namastitev posode 750g nalistanih gob (jurčki, marele, �ampinjoni,...) 1/2 drobno nasekljane čebule olivno olje 1 �lica nasekljane bazilike 1 �lica nastri�enega drobnjaka 1 �lica nasekljanega pehtrana 4 velika jajca 100 ml creme fraiche Z maslom rahlo nama�emo 4 nepregorne steklene ali keramične posodice za narastke in segrejemo pečico na 140°C. Gobe in čebulo stresemo v veliko ponev in jo pristavimo na močan ogenj. Pokapamo z malo olivnega olja in začinimo s �čepcem soli. Pra�imo 2 do 3 minute, da čebula ovene. Vsebino ponve stresemo na cedilo in odcedimo, nato jo predenemo v skledo. Ko se ohladi na sobno temperaturo, dodamo baziliko, drobnjak in pehtran ter dobro preme�amo. Jajca ubijemo v drugo skledo. Z metlico vme�amo creme fraiche in �čepec soli. Dodamo gobe s čebulo in zeli�či ter dobro zme�amo. Me�anico nadevamo v 4 posodice za narastke, te pa polo�imo na pekač, v katerega nalijemo vodo. Pekač previdno postavimo v pečico in pečemo 20-25 minut, da povr�ina zlato porjavi. Ponudimo vroče. �e nekaj opombic: jaz čebulo zamenjam s česnom, saj je ne maram, pa tudi pehtrana nikoli ne dajem not...raje uporabim peter�ilj. Namesto creme fraiche pa uporabim kislo smetano z 10% ma�čobe. Narastek je zelo dober, zraven pa�e zelena solata.

mai  

član od: 2.3.2007

sporočila: 447

8. dec 2009 10:28

No, tole si jaz kar večkrat pripravim. Imam zelo rada gobe, pa skleda solate in je kosilo. Sicer si pa jaz prilagodim recept malo po svoje... ne držim se striktno količin in tudi jaz ne uporabljam pehtrana, ker ga ne maram. Z: pomarančni sok, kruh, sirni namaz, kava bs, M: jogurt, K: čista juha, puranji zrezek, grahov pire, cvetača v solati, V: ovseni kosmiči z mlekom. jana

župca  

član od: 12.5.2004

sporočila: 348

8. dec 2009 19:37

zahvala tudi z moje strani, saj včeraj recepta nisem našla. Pride na vrsto čez vikend. Sicer iščem recepte vsepovsod po forumih, nekaj je koristnega. Kljub temu, da imam rada zelenjavo, se bojim zasičenosti sorodnih jedilnikov (tune zaradi tega že nekaj let praktično ne jem). Kosilo si tako popestrim z lepim pogrinjkom, štirioglatimi krožniki za kitajsko hrano in palčkami. To pa res ne redi. Vsa sreča, prihaja sezona kislega zelja: solata, segedin, bom si privoščila tudi z ajdovimi žganci. Prijeten za branje mi je soroden forum pri sosedih, kjer se forumaši prav prisrčno podpirajo, s pridihom zdravega humorja in srčne ženske solidarnosti. Lepo. Z: mandarina, čaj, pz kruh z marmelado sf M: dve mandarini, jabolko, kava K: piščanec s praženo zelenjavo, zelena solata V: dve rezini sira, kasneje bodo še mandarine lp, župca

Lizzie  

član od: 26.2.2009

sporočila: 504

10. dec 2009 12:34

2 kivija, sok 2 pomaranč, navadna voda Z: pirin kruh, marmelada SF, kava K: tunini polpeti, zelena solata M: pistacije V: salame in sir, paradižnik Lizzie

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

10. dec 2009 15:17

Z: pz kruh z marmelado

M: mandarine

K: tunini polpeti, zelena solata

V: fižolov mineštrone

tulka

Lizzie  

član od: 26.2.2009

sporočila: 504

11. dec 2009 14:44

kivi, sok 2 pomaranč, navadna voda Z: pirin kruh, marmelada SF, kava K: polnozrnati svedri z omako iz paradižnika in oliv M: jabolko V: meso z zelenjavo Lizzie

župca  

član od: 12.5.2004

sporočila: 348

14. dec 2009 20:32

malo pavze in spet tukaj: z: pz kruh, marmelada sf, kava m: kava, jabolko, rožič k: solata z jajčevci, bučkami, pečeno papriko, fižolom in sirom v: skuta z marmelado sf ali se meni samo zdi ali pa res prodajajo črvive rožiče. Ste ve že naletele, da se vam rožič čudno drobi med zobmi? Zadnjič sem pa zopet jedla ajdovo kašo, le da sem vanjo dodala kislo zelenjavo: vložene pečene paprike in šampinjoni iz slanice. Prav prijeten okus. Sem pa včeraj gledala tisto angležinjo pri kuhi božične pogostitve. Njeni pršutovi zvitki s skuto in figo morajo biti res odlični pa še čisto po montijevo so. Sem že razmišljala o marelicah in orehih namesto fig. Nisem pa videla, kaj je delala s kuskusom, razen da je nakoncu dodala granatno jabolko. lp, župca

chamomile 07  

član od: 28.11.2007

sporočila: 8

15. dec 2009 10:20

Župca, prosim povej mi kje je ta soroden forum, da še sama malo preberem. Sem nova in ne vem o kom govoriš. Hvala ti! chamomile 07

župca  

član od: 12.5.2004

sporočila: 348

15. dec 2009 22:10

Chamomile, poglej v zasebno pošto, tam je naslov z montijevkami. Moj jedilnik danes, na službeni poti do večerje: z: čaj m - med vožnjo: sir k: dve kavi m: žvečilni - tudi proti utrujenosti v: pečen piščanec brez kože, sir, pečena paprika tole bi se pa moralo poznati jutri na kavbojkah, kajne? Ali tile manjkajoči jedilniki ostalih pomeni, da niste montirale? Jaz sem namreč preskočila vse jedilnike, ki niso bili po montiju. Enkrat prejšnji teden sem naprimer imela za večerjo pest bonbonov- takih, manj sladkih, z okusom po capučinu, pregrešno dobrih. Še dobro, da jih je zmanjkalo. Ni imelo smisla pisati. Zdaj imam pa polno omaro sladkarij pa res ne vem, če ne bo potrebno še kakšen dan preskočiti. Pa bo šel spet moj sami-sebi-obljubljen nakup novih krpic naprej nekam v prihodnost. lp, župca

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

19. dec 2009 9:19

Jaz imam Monti-dopust do novega leta

tulka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti