Fiksni zobni aparat

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

10. jun 2012 13:54

Jaz imam mamino domače ognjičevo mazilo. Uporabljam pa tudi Ribodermin, tega sem enkrat nabavila za opekline, po priporočilu osebne zdravnice, je fajn tudi za suho kožo.

Loni Makaroni

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1716

21. jun 2012 15:08

No da se malo pohvalim. Okrevanje poteka po načrtu. Otečena sem zelo malo. Danes dobila ven plastični splint -boxarski ščitnik in sedaj so mi v ustih ostale 3 gumice, ki jih moram med jedjo snet dol in potem nazaj. Navali narod na rižote, razkuhane makarone, šmoren in kako bolonjsko omako,

 

LP Saša

Mir in dobro!

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

21. jun 2012 18:19

Saj bo hitro minilo!!!! Lepo, da poteka vse v redu!

lp

cervus

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1716

12. jul 2012 15:17

Da malo posodobim. Jutri bo 6 tednov od moje operacije. Gumice, ki držijo čeljusti skupaj imam samo še ponoči, pa tudi hrano od danes naprej lahko jem vso, razen kakšnih oreščkov in trdega sadja, da bi grizla kar tako. Otečena nisem več le zgornjo ustnico moram še razmigat (se šobit in pošiljat poljubčke) pa bo spet vse po starem.

 

Lp, Saša

Mir in dobro!

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1716

27. jul 2012 10:07

No sedaj sem pa skoraj že b.p. Vaje za šobljenje ustnice ostajajo, zraven dodam še vaje za razpiranje ustnic. Trenutno jih odprem 2 cm. Ko bom prišla do 3,5 cm bo idealno. Vesela in srečna, da se je vse dobro izteklo v ponedeljek pa na delo :(( pa bo treba spet ob 5ih vstajat. LP, Saša

Mir in dobro!

Vložena Marelica  

član od: 14.2.2008

sporočila: 202

27. jul 2012 12:47

Pozdravljena Venturini! Šele sedaj sem opazila tale forum. "Sočustvujem" s tabo, saj sem dala skoz podobno ali celo isto operacijo (obe čeljusti), od tega pa je sedaj skoraj 3 leta. Splint je najhujša beseda, ki se je lahko spomnim, okrevanje traja, vendar končni rezultat poplača vse. Zato le pogumno naprej, vse te neprijetnosti bodo minile, rezultat pa ostane.

Lp

Vložena Marelica

Vložena Marelica  

član od: 14.2.2008

sporočila: 202

27. jul 2012 12:59

Sem zdaj pregledala še tole temo od začetka, pa vidim, da imaš že veliko osebnih izkušenj na maksilofacialnem področju. Lahko deliš nasvete, da ne bo sedaj izgledalo, da sem hotela biti pokroviteljska.

Vložena Marelica

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1716

27. jul 2012 20:46

Bila sem skoraj že pri vseh zdravnikih na maksilofacialni. Vsi se trudijo vendar ja moj nasvet, da kadar je treba na op. čeljusti vztrajajte, da vas operira dr.Nataša Ihan Hren. Ona je špica pri tem. Tudi kadar je imela prosti dan me je prišla pogledat, ko pa me je vizita prezgodaj poslala domov je pa naslednji dan klela čez vizito, da je bilo joj. Splint je tudi meni povzročal nemalo težav, še posebej če je bilo treba bruhati. Drugače pa: "Bilo i prošlo."

Za lepoto je treba potrpet. Zvezdice bom imela še cca. 3 mesece potem bom pa skoraj kot nova. Še spodnje šestice mi nadomestijo pa bom zadovoljna.

LP, Saša

 

Mir in dobro!

Vložena Marelica  

član od: 14.2.2008

sporočila: 202

28. jul 2012 11:24

Tudi mene je operirala Dr. Ihanovova. Same pohvale, tako glede strokovnosti kot človečnosti. Zdravnica z veliko začetnico. Pa še Štajerka je!!!

Vložena Marelica

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

28. jul 2012 21:22

Venturini, a sedaj že lahko grizeš?

Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti