Sladkor

piškotek  

član od: 14.11.2001

sporočila: 519

tema odprta - 5. jan 2009 20:09 | ogledi: 5.473 | odgovori: 21

Ker ste pridne "cukrpekarce" napekle v minulih tednih malo morje piškotkov, me zanima, kako rešujete problem s sladkorjem - ker jaz sem imela letos, oz. zdaj že lani, prave kolobocije - se ni pa ni hotel stopiti. Odkar ormoškega sladkorja ni več, uporabljam praviloma Mercatorjevo, včasih tudi Sparovo blagovno znamko in imam res kar precej težav ... kjer se da, sicer menjam kristal sladkor s tistim v prahu, ampak povsod pa to ne gre. Pa ve?

Irena

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17812

5. jan 2009 20:11

Kako to misliš, stopiti? Uporabljam Hoferjev sladkor, ki je zelo, zelo droben in čisto nič ne kompliciram.

rimljanka - zasebno mnenje

vesnal  

član od: 17.12.2002

sporočila: 449

5. jan 2009 20:15

Jaz uporabljam Huxol v tekočini, ena mala žlička zadostuje za 6,6 dag navadenga sladkorja pa nimam nobenih problemov, tudi pri stepanju rumenjakov in sladkorja, ko hočeš penasto maso nastane brez problema lp vesna

petardica  

član od: 15.9.2008

sporočila: 728

5. jan 2009 20:17

Obstaja kristalni beli sladkor,ki je bolj debel in beli sladkor,vendar jaz s tem še nisem imela problemov,je pa res da tistega bolj grobega ne maram preveč. petardica

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

5. jan 2009 21:00

Aha, v piškotih misliš? Ja, to je šlo tudi meni na živce, ko so v testu kristali sladkorja... A si pustila testo počivat? Jaz ga vedno, zato, da se uleži, poveže in da se ti kristali, če so že, malce stopijo. Ravno sem stresla vrečko sladkorja, v vanilijeve stroke, pa moram povedat, da je nek slovenski proizvajalec, kristali so pa oooogroooomni. Sem na piškote pomislila, ja... : ) lidka [sonce]

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17812

5. jan 2009 21:05

Slovenskega proizvajalca sladkorja, odkar je umrla Tovarna sladkorja Ormož, ni.

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8847

5. jan 2009 21:39

Skoraj za vso peko uporabljam sladkor v prahu. Razen na jabolčni štrudl, v kvašeno testo - tukaj pa dajem kristal sladkor. Pozdravček!

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15830

6. jan 2009 10:51

Nisem še imela težav s sladkorjem, da bi kristali ostajali v kakšnem testu. Res pa je, da uporabljam nek droben sladkor (firme ne vem). Sem pa nedavno kupila nek sladkor z večjimi kristali in se res težko topi, tako da ga za pecivo ne bom uporabljala. Mamamia

mamamia

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

6. jan 2009 10:55

Saj ima (skoraj) vsako gospodinjstvo kak mešalnik (blender) ali multipraktik. Sladkor lepo zmeljete in ni težav.

Atina

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

6. jan 2009 10:58

Za KRHKO testo - in to je testo za večino piškotov - uporabljam sladkor v prahu, ki pa ga sproti zmeljem v majhnem električnem mlinčku za kavo. Je bistveno cenejši od kupljenega in tudi ne vsebuje nobenih sredstev proti strjevanju. Tudi pri VMEŠANEM testu (tistem, ki se začne: penasto vmešamo maslo/margarino s sladkorjem, dodamo rumenjake/jajca ...) sem začela uporabljati sladkor v prahu, ker je bistveno manj možnosti, da se masa "sesiri". Za KVAŠENO testo ni problema, saj sladkor raztopimo v mleku. Pri BISKVITNEM testu uporabljam navadni sladkor, v sneg pa je sploh treba dati navadnega, s sladkorjem v prahu ne pride dovolj trd. Tudi za VANILIJEV sladkor (tistega, ki ga z vanilijevim strokom zaprem v kozarec) od nekdaj uporabljam sladkor v prahu, tako je delala že moja babica. teta torta

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Venturini
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti