Torta

neznan uporabnik

tema odprta - 4. mar 2003 17:41 | ogledi: 3.714 | odgovori: 4

Lep pozdrav. Bliža se rojstni dan hčerkice, ker bo veliko ljudi, sem zur razdelila na dva dni (sobota, nedelja) in to pomeni dve torti. Zanima pa me, če bi bilo v redu, če obe torti naredim v petek zvečer, a bo tista torta, ki je za nedeljo še ok? Ali pa imate kakšno boljšo idejo? Pa še to, nikoli mi ne rata lepo namočiti torte, ali jo preveč namočim ali pa premalo :((. Koliko je treba namočiti torto, da je glih ta prava?

najlepša hvala, lepo se imejte, branka

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4878

4. mar 2003 17:51

Torto je treba ČIM BOLJ namočiti, ampak ravno toliko, da še ne razpade. Meni se je letos torta s 6 plastmi razpolovila. Potem smo imeli grmado... Ampak čim bolj namočiš, boljša bo... Ni pa potrebe, da ravno potem plava v mleku Jernej Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

Hana65  

član od: 12.2.2003

sporočila: 15

5. mar 2003 6:55

Branka, brez problema lahko obe torti narediš v petek, pa bo tista za soboto v redu, tista za v nedeljo pa ravno prava. Jaz bi edino oklevala, če bi v torti bilo veliko smetane, po možnosti v kombinaciji s sadjem, da bi jo bilo mogoče vseeno najboljše pojesti vsaj drugi dan in ne puščati za kasneje. Ravno v soboto sem delala višnjevo torto. Biskvit sem spekla v petek, v soboto zjutraj pa sem jo napolnila in pri tem porabila 3/4 litra sladke smetane in 2 višnjeva kompota, biskvit pa sem tudi zelo natopila, kot to tudi pravi Jernej. Torto smo razrezali v soboto zvečer in je bila res enkratna in je ni veliko ostalo. Vseeno pa se mi je ostanek zdel v nedeljo skoraj preveč natopljen, malo "pocast", skratka, v soboto zvečer se mi je zdela boljša. To so moje izkušnje, kar se pa tiče drugih tort, npr.čokoladne, ali polnjene z kakšnimi maslenimi kremami, pa sploh ni treba skrbeti, so vsaki dan samo boljše! Hana65

Berni  

član od: 2.7.2002

sporočila: 55

5. mar 2003 9:10

Moj predlog: obe torti spečete v petek, namažete pa samo tisto za soboto, tisto za nedeljo pa namočite in namažete šele v soboto zvečer oz. če je smetana bi jaz krasila zjutraj. Veliko uspeha

neznan uporabnik

5. mar 2003 10:57

Torej velja:oblati v petek, eno torto do konca v petek, eno na soboto. najlepša hvala branka r

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti