Recepti za otroke

neznan uporabnik

tema odprta - 28. feb 2003 0:16 | ogledi: 10.327 | odgovori: 3

Pozdravljeni!

Hčerka (9 let) je za rojstni dan dobila kuharsko knjigo za otroke - preprosti recepti, po katerih lahko kuhajo otroci, seveda pod nadzorom staršev. Hči je nad recepti in kuhanjem zelo navdušena. Sprobala je že skoraj vse recepte (bolonjske špagete, paradižnikovo juho, mini pizze...), zdaj pa počasi že zmanjkuje receptov.

Da se jedi ne bi stalno ponavljale (saj je hči določila, da bo odslej ob nedeljah ona kuhala! ), me zanima, če poznate tudi vi kake takšne preproste recepte za otroke, za katere se ne porabi veliko časa (saj so otroci že pri manj zahtevnih opravilih zelo počasni, če pa se predolgo vleče, lahko zgubijo voljo).

Morda pa poznate še kakšno tako podobno knjigo z recepti. (Joj, zdaj sem pozabila, kako je točen naslov te knjige in kdo je avtor... Hči jo je nekam spravila, zdaj pa že spi in je ne morem vprašati.)

Za vaše odgovore se vam v naprej najlepše zahvaljujem!

Titty

Temo je spremenil(a) Titty dne 28. feb 2003 00:18:05

micam  

član od: 21.5.2002

sporočila: 51

28. feb 2003 7:18

HOJLA! Imam kar nekaj knjig, vendar res ne vem katera bi bila primerna za otroka (nimam otrok, pa ne vem kaj zmorejo 9 letniki in kaj ne, a po moje zmorejo ogromno) Mogoce si vzami nekaj casa, sedi v ValeNovak (ali kam drugam) in prelistaj malo knjige. Lahko pa si jih sposodis v knjiznici in jih prelistata skupaj, pa naj se sama odloci katera ji je vsec. Nekako mi hodi na misel Osnove kuhanja (ali podoben naslov, taka oranzna knjiga z veliko limono), tam so recepti napisani preprosto in se dosti slik je. (Se ji pa bodo verjetno ponovili recepti) Vsec pa so mi tudi tiste knjige A4 formata Testenine, Vok, Juhe..... a kaj ko je potem potrebno kupiti vec razlicnih knjig. Glede na to kako malo jaz kuham (pac fant uziva v kuhanju, pa se ful dobro kuha) in kaksne knjige so mi vsec, bi rekla da mora imeti vsak recept sliko in preprost opis. Jaz imam doma Jamija (preprosto napisano, vcasih se prevec, a mogoce malo prevec ingverja in podobnih nam manj domacih sestavin), potem pa tiste tri Olivno olje, Mozzarela in Cesen (tu so lusni recepti a zopet kaj vem kaksne stvari tvoja hci rada je) Imam pa se drug predlog: v nedeljo se na POP TV zopet zacne Jamie, lepo posnamita serije in potem skuhata, mogoce je to lazje kot knjiga, tako lahko vidis kaj in kako se dela. Pa se en predlog! Naredi naj svojo kuharsko knjigo. Mogoce za zacetek pac bolj pomagas in jo naucis kaksne stvari, ki jih rada tudi drugace je, pa niso ravno v kuharskih knjigah, potem pa si lepo stvar zapise po svoje, pa se stvar lepo slikata, pa bo. Samo tudi to jo lahko kmalu mine. Pa kupita kaksen blok s trsimi listi, pa barvice pa barvni svincniki, ali pa natipkata na racunalnik in potem lepo nalepita vanj. Tako bo imela vedno tvoje recepte na voljo. Zdaj imam kar nekaj idej, ko bom pa enkrat imela svoje otroke, bom pa po moje cisto brez. Najbolje, da si se jaz zacnem delati knjigo z idejami in zamislimo, ki jih potem tukaj pisem. LP Mica

katica  

član od: 29.10.2002

sporočila: 57

28. feb 2003 10:28

Imam 5-letnega sinka in sva tudi že kuhala po tej isti knjigi. Jaz naredim tako: ko mi zmanjka idej za otroške kuharije, za igro, za kakšna druga ustvarjanja, skočim v knjižnico. Kar mi je všeč, potem skopiram. V knjižnici ti bodo gotovo najbolj vedeli svetovati in izbrati ustrezno knjigo z recepti. KATJA PRUNK

neznan uporabnik

28. feb 2003 19:24

Mica in Katica! Hvala vama za odgovore! Lastno kuharsko knjigo si je hči že začela pisati. Je videla, da imam jaz kake recepte zapisane v zvezku, pa mi je naročila, naj tudi njej kupim zvezek. Nekaj receptov po mojih navodilih (kar ona rada je) že ima zapisano. Je pa dobra tale ideja, da bi jedi fotografirala in fotke zalepila poleg receptov! Na knjižnico pa sem čisto pozabila! Bom skočila tudi tja pogledat - gotovo imajo kaj takega! Titty

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti