Torta-pomoč

gerberaa  

član od: 26.3.2006

sporočila: 22

tema odprta - 24. nov 2008 7:40 | ogledi: 2.218 | odgovori: 14

Vse mi je jasno, samo ne vem kako naj spravim sestavljeno torto iz modela na krožnik? Torto sestavim v modelu. Jo je pa treba še preliti s čokolado.

gerberaa

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

24. nov 2008 7:51

Z nožem lepo "odreži" torto ven.

Ja, tole se čusno sliši.

Jaz grem z nožem lepo po robu med torto in obodom in se super loči. potem še s paleto zgladi robove torte, da bodo lepi in preli s čokolado.

Upam, da sem pomagala

MM

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

24. nov 2008 7:51

Gerberaa, sama tortico sestavljam kar na podlagi, na kateri bo postrežena. Gor dam malo naoljen in z moko potresen obod in potem torto sestavljam. Ko je ohlajena, obod odstranim in potem delam naprej, kar pač je krasitve. Tale tvoja bo malo težka. Sicer mojstri torte kar z eno roko prestavljajo sem in tja, sama si tega ne upam. Po moje bo najbolje, da vse skupaj z modelom vred postaviš na krožnik, obod odstraniš in torto kar pustiš na originalnem spodnjem delu modela, saj se ne vidi... Pred prelivanjem s čokolado pa nareži peki papir na cca 5 cm trakove in ga podstavi okoli in okoli torte (pod dno, da papir gleda ven) in prelij, višek čokolade se bo stekal na papir, ki ga boš potem zlahka odstranila, krožnik pa ne bo umazan. Veliko uspeha, katka http://katka-lopatka.moj-album.com/album/5

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

24. nov 2008 7:53

Z morsko medvedko sva zgodnji, že navsezgodaj o tortah...piševa naenkrat :). Samo mislim, da mora gerbera torto prestaviti, drugače je nasvet od MM tudi uporaben. katka http://katka-lopatka.moj-album.com/album/5

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

24. nov 2008 8:01

Jaz pa torto prestavim na podstavek z dvema paletama preden jo okrasim. Na obod pa dam alu folijo, da se obod lažje sname. Če je torta dovolj kompaktna, jo lahko daš na mrežico in obliješ, potem pa s paletami prestaviš na krožnik (dokler nisem imela palete, sem imela kar en tak dolg nož za kruh in lopatko za obračat zrezke;)) matilda

gerberaa  

član od: 26.3.2006

sporočila: 22

24. nov 2008 8:34

Zanimivi predlogi. Saj torto sem vedno puščala na spodnjem podstavku. Zdaj pa jo hočem imeti direktno na krožniku in do sedaj nisem našla rešitve. Matilda, kakšne pa so te palete in kje se jih kupi? Hvala vam za nazaj in za naprej!!! gerberaa

mojcane  

član od: 15.11.2008

sporočila: 28

24. nov 2008 14:21

Jaz pa iz kartona izrežem npr. krog v velikosti biskvita, dam gor kakšen simpatičen papirnat prtiček, ter vse skupaj ovijem s prozorno folijo za živila. Nato namestim obod in lahko začnem sestavljati torto. Ko odstranim obod, si torto čisto malo dvignem, da dobim prste pod karton in potem jo lahko prenašam kamorkoli - na rešetko za oblivanje s čokolado, na krožnik, kjer bo servirana,... Se pa v posebnih trgovinah dajo dobiti že izrezani krogi iz kartona, vendar jih še nisem sprobala... mojcane

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

24. nov 2008 14:30

gerberaa je napisal/a:
kakšne pa so te palete in kje se jih kupi? gerberaa
To je dolg ploščat "nož", ki se ga uporablja za glajenje kreme. Prvega sem kupila pri sosedu, stal je nekaj eur, pa ne vem, ali je zdržal tri torte, ko se je plastični ročaj odlomil. Ne vem sicer kje drugje bi jih lahko kupila, jaz sem spraševala v eni lokalni trgovini, so jih naročili, veliko dražje, enega širšega, kot lopatka, enega ožjega, za glajenje kreme. Zagotovo se seveda dobijo v več dimenzijah in oblikah v trgovini Pekarne Vrhnika, če te kdaj pot zanese mimo. matilda

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

24. nov 2008 15:04

Gerbera, daj lepo torto na servirni krožnik (naj bo čim širši), sestavljaj plasti, daj okoli obroč, po določenm času pa lepo oblivaj s čokolado. Višek odtekle člokolade bo lepo na servirnem krožniku in to lepo obrišeš z oljnimi robčki in to je to...ni treba nič prestavljati in je tveganje, da stvar zlomiš, skoraj nično. Vendelina jr.

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

24. nov 2008 17:19

Vendelina jr. je napisal/a:
Gerbera, daj lepo torto na servirni krožnik (naj bo čim širši), sestavljaj plasti, daj okoli obroč, po določenm času pa lepo oblivaj s čokolado. Višek odtekle člokolade bo lepo na servirnem krožniku in to lepo obrišeš z oljnimi robčki in to je to...ni treba nič prestavljati in je tveganje, da stvar zlomiš, skoraj nično. Vendelina jr.
To je to! Enako počnem jaz, sploh iz praktičnega razloga - imam namreč tortni model obložen s teflonom in ga nikakor nočem poškodovati zmed rezanjem direktno po dnu modela. Pa še en namig, kako odstraniti ostanke kreme ali drugega obliva s servirnega krožnika: Pod prvo plast biskvita naloži kose peki papirja (na servirni krožnik- več majhnih koščkov, ki morajo štrleti izpod biskvita in ti lepo pokriti krožnik), na vse skupaj namesti obroč in sestavljaj torto. Ko se ohladi in strdi, odstraniš obroč, torto obliješ oz. premažeš, čisto na koncu pa izpod nje previdno pocukaš tiste kose peki papirja, ki so prestregli lapljajočo čokolado ali smetanove packe. In servirni krožnik ostane lepo čist! mamaF - Mojca

regina  

član od: 17.9.2007

sporočila: 724

24. nov 2008 17:52

Paletne nože imajo tudi v Intersparu. regina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti