Moj vrt

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

5. sep 2010 12:01

vikica, pri nas imamo vsako leto nekja kifljčarja, pa nikoli, res nikoli koloradskega hrošča. In niti slučajno ta kifeljčar ni genetsko spremenjen. In soseda ima morda 50 m stran njivico, kjer vedno obira hrošče.

Glede ttvojega krompirja ne vem, mislim pa, da običajne sorte niso take. V tem članku je zasldeiti, da gre za krompir amflora. Tega so letos marca v EU res dovolili saditi.

rimljanka

Noel  

član od: 12.3.2004

sporočila: 268

9. sep 2010 14:41

Da ne odpiram nove teme, bom poskusila srečo kar tule. Rada bi kupila vsaj kakšnih 5 kg DOMAČEGA paradižnika. Gotovo ima kdo kakšno idejo, kam se je najbolje obrniti. Hvala!! Noel

kozamurnik

sporočila: 2311

1. nov 2010 9:04

Mene zanima kdaj je bolje saditi česen, zdaj na jesen ali spomladi? Vidim, da ga nekateri po sajenju potrosijo z gnojem, ampak potem mu je " toplo" in prehitro odganja, tako da ne vem. Kako ga sadite ve? Rada bi tudi posadila kako solato, ki prezimi. Je prepozno in katero sorto mi svetujete? Imam s polivinilom pokrit suh del vrta, kamor bi jo lahko sejala. Hvala vnaprej. murnik

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

2. nov 2010 7:17

Kozamurnik, jaz sem prejšnji teden posadila česen in čebulo. Čebulo letos prvič, da vidim kako se mi obnese.

Za solato je sedaj malo kasno. Če bi jo sejala avgusta, bi bila sedaj tako velika, da bi jo lahko naflancala   in bi bila spomladi kmalu za jest. Mogoče se pa dobi sadike solat v kakih teh velikih trgovskih centrih, Merkur, Obi, ali vrtnarijah.

Sicer pa, če tega dela  vrta pokritega s polvenilom spomladi ne boš prekopavala, bi pa jaz vseeno poskusila posejat solato sedaj, bo vseeno malo prej, kot če jo seješ spomladi.

Teka

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

2. nov 2010 8:58

Mene pa zanima naslednje:

- ali je treba del vrta, kjer smo posejali špinačo, motovilec in posadili česen in čebulo obvezno pokriti

- zadnjič sem na TV zasledila neke nove vrste zelenjave, ki izvirajo iz Kitajske, in odlično prezimijo ....ve kdo kaj o tem in kje bi se dobili flancati?

katjushka

vikica  

član od: 25.4.2009

sporočila: 560

2. nov 2010 9:11

Za špinačo ne vem,vendar motovilec pokriješ samo, če ga hočeš pobirati tudi ko je sneg, mraz dobro prenese, česna in čebule pa sigurno ni potrebno pokrivati.

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4334

2. nov 2010 9:22

Najbrž si mislila flance (sadike), saj so flancati precej okusno pecivo oziroma cvrtje.

rrr

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

2. nov 2010 9:27

ribaracarak je napisal/a:

Najbrž si mislila flance (sadike), saj so flancati precej okusno pecivo oziroma cvrtje.

rrr

 

itak, .... prsti hitrejši kot glava .... 

katjushka

baška  

član od: 24.3.2008

sporočila: 221

2. nov 2010 10:08

drage-i vrtnarice-ji. Mene pa zanima, kako ste pripravili svoje gredice za naslednje leto. Ali ste jih že letos prekopali in tudi kaj pognojili, ali boste to naredile-i naslednje leto? lp baška

Blanchy  

član od: 22.12.2005

sporočila: 2016

2. nov 2010 10:14

Vsekakor je vrt bolje prekopati in obenem pognojiti  v jeseni - zima in nizke temperature namreč naredijo svoje in je potem spomladanska "fina" obdelava veliko lažja.

Blanchy

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti