Moj vrt

OleaSativa  

član od: 13.5.2010

sporočila: 44

3. jun 2010 11:05

@banana130: Ko presadiš najprej tri tedne nič. Potem pa enkrat na teden. Jaz redčim: V kantico za zalivanje (10 l) dam en kozarec za vlaganje prevrelke iz kopriv. OleaSativa

banana130  

član od: 22.12.2009

sporočila: 228

3. jun 2010 13:09

Hvala OleaSativa. Prijetno vrtnarjenje še naprej ! banana130

OleaSativa  

član od: 13.5.2010

sporočila: 44

3. jun 2010 13:20

Enako OleaSativa

Tanjika82  

član od: 30.3.2009

sporočila: 90

9. jun 2010 5:35

Pozdravljeni! A mi lahko kdo pove, kakšno papriko sadite, pa kje jo kupite? Rada bi namreč, da mi na vrtu zrastejo velike paprike, vendar so sadike tako majhne (15 cm), ponekod pa vidim, da imajo ob papriki količke, ker je visoka po pol metra. Hvala in lep dan! Tanjika82

baška  

član od: 24.3.2008

sporočila: 221

10. jun 2010 8:46

Vsako leto sadike pridela moja tašča. Pridela tudi svoje seme paprike, paradižnika, solat. Letos pa sem se tudi jaz preizkusila pri tem delu. In mi je kar dobro uspelo. Paradižnik se sploh ne razlikuje od taščinega, še celo nekoliko bolj "močen" je.Lepo cveti in nekateri imajo že precej velike plodove. Papriko in paradižnik sadim v toplo gredo in sicer kar eden zraven drugega-paprike na eno stran, paradižnike pa na drugo.Paradižnike na razdaljo cca. 50 cm, seveda ob oporo - bambusove palice,paprike pa na približno 30 cm, brez opore. Ob zasaditvi sem izkopala luknje, v katere sem najprej dodala kompost, zalila in posadila sadike. Kompost sem dodala tudi na vrh, sedaj pa ga tudi občasno dodajam ob rahljanju zemlje. Paradižnik tudi občasno škropim z mlekom in vodo (razmerje 1:1), papriko pa tudi z preparatom iz njivske preslice. lp baška

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

12. jun 2010 7:16

Mene pa zanima,kako je že tisto z grahom??Sem iskala za nazaj,pa sem zgleda zgrešila.Grahovih stebel ne trgamo,ampak jih samo porežemo in korenine pustimo v zemlji???

Sem razumela pravilno.

Kaj pa potem po grahu lahko sadimo.Sem imela v načrtu endivijo ali radič.??

anaeva

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17810

12. jun 2010 8:20

anaeva je napisal/a:

Mene pa zanima,kako je že tisto z grahom??Sem iskala za nazaj,pa sem zgleda zgrešila.Grahovih stebel ne trgamo,ampak jih samo porežemo in korenine pustimo v zemlji???

anaeva

Natanko tako, velja za vse metuljice: grah, fižol, sojo, lečo,..... Na koreninah imajo v koreninskih gomoljčkih bakterije, ki vežejo zračni dušik v za rastline uporabno obliko (simbiontske bakterije). Torej je zemlja potewm bolj bogta z dušikom.  Izpuli eno rastlino in pooglej, na koreninah so gomoljčki, veliki kot pol riževega zrna, recimo. Je pa znano, da je v zemlji, bogati z dušikom, teh gomoljčkov bistveno manj.

Endivija in radič sta ravno prava za naslednjo kulturo.

rimljanka

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

12. jun 2010 9:14

Po grahu lahko tudi posadiš navadno ali rdeče zelje, ohrovt, cvetačo ali poseješ repo. lp, proxima

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

12. jun 2010 9:56

Rimljanka in proxima super sta,en velik HVALA.

anaeva

Tanjika82  

član od: 30.3.2009

sporočila: 90

13. jun 2010 22:11

Pozdravljeni! Jaz pa imam problem! Paradižnik imam pokrit s folijo, sadike so velike pol metra in več in zelo močne, na njih je že kar precej plodov. Sedaj pa so se spodnji listi začeli zvijat, kot da je pošušen, nekateri postajajo rahlo rumeni. Kaj bi to lahko bilo? S čim naj poškropim. Sodelavka pravi, da bi lahko bile uši ali pa voluhar, da plesen skorajda ni in da naj poškropim z mešanico mleka? Imam kar veliko sadik in ne bi rada ostala brez paradižnika. Vsem se že vnaprej zahvaljujem za odgovore! Lep večer! Tanjika82 Sporočilo je spremenil(a) Tanjika82 dne 14. 2010 10:04

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti