Moj vrt

terezija  

član od: 26.5.2003

sporočila: 934

12. avg 2009 20:42

Kaj pa če bi si sredstvo proti plevelu naredila v jogurtov kozarček vzela čopič in rastlino pomazala po listih in po sredici. Tako sem jaz uničevala plevel v gredi, ko nič drugega ni pomagalo. Poskusi, ker na ta način ne zastrupljaš nič drugega. reza

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2011

13. avg 2009 7:07

Saj tako nekako sem tudi mislila, da bi mogoče pripravila samo malo sredstva proti plevelu v manjšo škropilnico. Vrtnice bi spodaj malo ovila mogoče s kakšno raševino, da bi zaščitila liste in nato poškropila plevel. Bojim se le, da ne bi sredstvo, ki bi se znašlo na zemlji škodilo vrtnicam. Zato tudi sprašujem, če ima kdo kakšne izkušnje, da ne bi napravila še večje škode. l.p. tedyka

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

13. avg 2009 8:12

Tedyka, ideja je dobra, samo ne vem, če bo učinkovita. Regačica je zelo odporen plevel in je špricanje učinkovito le, ko rastlina cveti in ima veliko zelene mase,pa še takrat ni 100%. Vsaj jaz nimam potrpljenja, da bi ta plevel tako dolgo gledala. Ko ga puliš, je treba vse korenine  odstranit iz zemlje, ker iz najmanjšega laska požene nova rastlina.Samo odstranjevanje posameznih rastlin brez natančnega pregleda zemlje in odstranitve koreninic ne bo dalo nobenega uspeha. Čez čas jih požene še več. Moja mami pravi regačici vražji plevel, ne brez razloga.  Ko bi se vsaj še kaj drugega tako uspešno množilo.

Lijana

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2011

17. avg 2009 8:26

Saj kar malo slutim, da bomo tam naslednje leto posejali kar travo in z redno košnjo res ne bo imel možnosti da se spet razraste. Mogoče bo tako še najboljše. Pa kakšno lepo vazo in noter nasajeno cvetje, pa bo to to. Imam pa še eno vprašanje - vem da je sedaj do konca mesecai čas za sejanje špinače in motovilca, ki ne marata ravno vročine. Ker nimam proste grede, kot sem malo načrtovala in mislim, da bom na tej gredi sejala lahko šele po 10 septembru. Ali bo to prepozno? Lani sem namreč tam okrog 20 avgusta sejala špinačo in motovilec. Take špinače še nikoli nisem imela - listi zeleni in večji kot dlan - čudovito. L.p. tedyka

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17810

17. avg 2009 21:43

Septembrske setve motovilca so za spomladansko rabo, avgustovske za jesensko. Beri zadnjo številko revije Gaia. Je pa precej odvisno, od kod si, kakšna bo jesen,.....katero sorto boš sejala.

rimljanka - zasebno mnenje

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

18. avg 2009 11:02

Sicer se pa motovilec od avgustovske setve do pomladi čisto lepo obraste, če ga jeseni ne puliš, ampak lepo porežeš. Lisa

Uly  

član od: 25.9.2003

sporočila: 572

19. avg 2009 21:03

Zanima me, če je sedaj že prepozno, da bi sejala grah. Hvala! Uly

Teka  

član od: 21.8.2005

sporočila: 1151

20. avg 2009 7:32

V mojem vrtu- njivi,ki ga imam letos prvič, sem pridelala zelo veliko. Iz 25 kg semenskega krompirja( belini), sem dobila točno 100 kg krompirja. Iz 1 kg čebule, 50 kg.Zelo veliko stročjega fižola, ki smo ga malo pojedli, malo sem ga dala v skrinjo, malo pa sem ga vložila. Sejala sem ga še enkkrat in kmalo bo začel cveteti. Če bo še kaj lepega vremena, ga bomo torej še lahko jedli. Tudi veliko kozarcev kumaric sem vložila. Paprike in malancani so zelo bogati, a še ne dovolj veliki za pobiranje. Zelo sem zadovoljna, ker se je gniloba pri paradižniku ustavila in se ga bomo lahko najedli. Ravno za kuhanje kečapa ga pa ne bo dovolj. Korenje je tako zelo debelo, da jaz takega še videla nisem. Tudi solate smo imeli dovolj, radič pa pridno raste, da ga bomo lahko jedli jeseni. Imam tudi 16 rakljic fižola češnjevca in je tudi kar bogat. Zelje ima lepe glavice, le cvetača in brokoli mi ne uspevata. Tudi bučk je dovolj, le hohakido mi niso uspele. Sem pa posejala tudi repo, pa mi ni obzelenela, jo bom poskusila še enkrat.Res nadvse zadovoljna. Čeprav je bila letina nasplošno povsod dobra. Sem pa oplela res velikokrat in ko je bilo precej dežja, potem razrahljala zemljo. Teka

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17810

20. avg 2009 7:57

Uly, pozno je, je pa odvisno od tega, kakšna bo jesen. Če imaš prostor, posadi nizkega (mali provanslaec, recimo). Morda še uspe, če pa ne, boš imela pa vsaj za zeleno gnojenje, pa ga do pomladi pusti kar na gredi. Nikakor ga pa ne poluli, saj ima na koreninah gomoljčke z vezanim dušikom. Ti bo pognojil zemljo.

rimljanka - zasebno mnenje

Uly  

član od: 25.9.2003

sporočila: 572

20. avg 2009 8:47

Hvala. Sem pa prejšnji grah res samo porezala, ker sem ravno tukaj izvedela, da ima "super" gomoljčke . Hvala še enkrat. Uly

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti