Moj vrt

čebulka  

član od: 31.1.2009

sporočila: 879

23. jun 2016 11:51

evo moj porezan česen

mene je tako naućila ena starejša gospa,vedno ga tako poreže in ima česen debel kot čebula

sem samo povedala kako jaz naredim,nikomur pa tega ne vsiljujem in zdi se mi če porežem cvetove gre hrana v stroke ne pa da gre v cvet 

čebulka

MiriBon  

član od: 25.10.2011

sporočila: 1764

23. jun 2016 11:55

Hvala za nasvet, čebulka! 

Life is war against boredom~

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17810

23. jun 2016 12:02

Čebulka, ti si obrezala le vrhove listov, kar je precej drugače kot, da bi porezala česen. Iz tvojih prej zapisanih besed se ni videlo, kako to tvoje rezanje izgleda.

rimljanka

čebulka  

član od: 31.1.2009

sporočila: 879

23. jun 2016 12:04

hvala miribon

ko bo suh pokažem kako debel je česen

veselo vrtičkanje!

čebulka

branka.mahnic  

član od: 23.7.2008

sporočila: 1157

23. jun 2016 22:42

čebulka, ali je ta česen sajen jeseni ali pomladi? Jesenskega sem  že pobrala pred kratkim.

branka

čebulka  

član od: 31.1.2009

sporočila: 879

23. jun 2016 23:04

to je jesenski česen spomladanskega nisem še nikoli porezala razmišljam pa da bi ga letos ker že listi rjavijo

izgleda pa zelo droben 

poročam 

sem pa danes opazila da mi paprike venijo,listi so pikasti in uveli sploh kupljene sadike,imam pa tudi rdečo podolgovato-kurtovska sem lani pobrala seme iz kupljene res,da so bile sadike manjše od navadne rumene in ko sem jo sadila že po 15.maju na prosto nekako ne raste kar rumeni ampak ne vsa

bom jutri slikala če mi bo lahko katera dala kakšen nasvet kaj narediti

čebulka

branka.mahnic  

član od: 23.7.2008

sporočila: 1157

23. jun 2016 23:15

No saj, to je dilema-jaz sem na obali in sedaj ne vem kdaj bi bil ta pravi čas za porezat jesenski česen, ker smo ga sedaj že pobrali. Moj je pol-pol debel. Sem ga prvič sadila in mislim, da ga bom še in bi probala porezat.

branka

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2011

24. jun 2016 5:40

Porežemo česnu in tudi čebuli tudi mi nastavke cvetov, ker gre sicer energija v cvet namesto da bi debelil čebulo - tako so me naučili, Trenutno imam belo čebulu, ki ima sicer lepe debele čebule, vendar še zelo zeleno steblo, tako da jo je še za pusti. Česen, ki je pred kakšnimi desetimi dnevi začel rumeneti , vendar steblo ni še povsem suho. Če ga želimo spuliti se največkrat gornji del odtrže in izgleda, da ga bomo morali konkretno izkopati. Oboje je bilo sajeno jeseni.

Spomladanska čebula pa nekako ne zgane nikamor, čeprav je bila sajena ob pravečm času, večkrat opleta. Je pa zaradi stalnih padavin in močnih nalivov v preteklih tedni zemlja pravi beton, pa še zelo ilovnata je.

Sploh je letos eno čudno leto, nnajprej do udarili polži in moča, sedaj pa bo izgleda suša. Spet smo obrnili pol vrta - letos že drugič in spet sejemo solato, endivjo, petršilj (spomladi sejan mi je porumenel in dobesedno izginil), posejala bom še enkrat blitvo (sejana pred enim mesecem je pikasta in ničeva), presadila bom por.

Ne vem ali bi spulila in na novo nasadila papriko in jajčevce v vrtu, ker so sadike bolj revne, sem jih pa sedaj ponovno oplela in upam, da bo nekaj.

V njivi sejane vrtnine - rdeča pesa, korenček, petršilj, paprika, jajčevci, grah in stročji fižol so v redu, tudi ena solata lepo raste pa krompir je zelo lep , zgodnji tudi zelo debel in okusen.

tedyka

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15347

24. jun 2016 9:08

Prosim za nasvet. Krompir mi je napadla plesen. Kot sem prebrala na spletu svetujejo, da se listje poreže, krompir pa še 14 dni pusti v zemlji. Ali je to v redu ali naj ga kar poberem ? Krompir marabel sem sadila 5.4.

Zanima me ali je treba zemljo razkužiti in s čim, preden spet kaj posadim? 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

čebulka  

član od: 31.1.2009

sporočila: 879

24. jun 2016 9:28

evo slike paprike ne vem s kom bi jo pošpricala če se jo sploh še da rešiti

čebulka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti