Moj vrt

spodbe  

član od: 18.12.2009

sporočila: 225

3. mar 2016 10:37

kara, hvala za opozorilo, res si lahko prinesemo na vrt z obolelo-okuženo rastlino več škode kot koristi, tudi jaz sem lani porezala večino pušpana-sem ravno tako prinesla domov okužene, le da ne vem kdaj, ker sem imela različno stare, od 15 do 5 let. Bom bolj pozorna pri rožmarinu.

Včeraj sem delala na vrtu in plela kurja črevca. Na plano pa prihaja tudi regačica. Pa o polžih razmišljam, če jih bo toliko kot lani - ta ograjca mi je rešila nekaj peteršilja - bom sadila več česna in čebule, pora... tega mi še niso pojedli. Tudi začimbe pustijo pri miru. Ostalo zelenjavo pa verjetno v ogrado. Kaj še lahko sadim izven ograje, da ne bodo vsega pojedli polži?  Kakšne so vaše izkušnje?

 

 

 

spodbe

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4005

3. mar 2016 10:47

Tu ti Spodbe ne znam kaj veliko svetovat..razen to, da so kurja črevca dobra v solati, recimo sedaj z regratom.

Vrtejbenka

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15347

3. mar 2016 11:37

Ko sem včeraj nabirala regrat, sem tu in tam pod regratom našla male polže. Malo sem si ogledala vrt, teh črevc imam tudi jaz eno goro, pa precej brstičnega ohrovta za pobrat. 

Lani nisem opazila polžev med grahom, stročjim fižolom, paprikami, feferoni, kumarami, cvetačo, brokolijem. Sem pa jih imela v bučkah, zelju, solati, redkvicah, jagodah, krompirju. Je pa res, da sem jih pobirala kolikor se je dalo. 

Tudi mene nekaj zanima. Včeraj sem kupila veronski radič, to je tisti, ki naredi rozete kot vrtnica. Kdaj ga moram sejati oziroma si pripraviti sadike? Na vrečki piše, da spomladi naredi rozete, verjetno tudi že jeseni. Do sedaj sem običajno sadila sadike, tega pa nisem nikjer zasledila, izgleda in dober pa je božansko. 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

spodbe  

član od: 18.12.2009

sporočila: 225

4. mar 2016 20:53

Vrtebjenka, kurja črevca sem enkrat dala v zelen smuti pa je okus nekam čudem, sem ga probala kot dodatek solati-pa tudi ne gre, je pa res užitna zdrava divja rastlinca, pravijo, da je regačica okusnejša- bom preverila.

Trixi, veronski radič je res eden boljših, jaz sem sejala že vse sorte radičev in sem pristala na tržaškem solatniku in palla rossa zgodnji in pozni sorti.

Tole si pa verjetno že pogledala

http://www.semenarna.si/podrobnosti-artikla-solatnice

spodbe

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2011

5. mar 2016 6:14

Trixi - seješ  pozno poleti - na jesen in potem prezimi zunaj in naredi ob koncu zime na pomlad rozete.

tedyka

spodbe  

član od: 18.12.2009

sporočila: 225

13. mar 2016 16:31

Mraz je še - ampak drobnjak sem na hitro okopala, da bo lažje 'zadihal' v pomlad.

 

spodbe

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15347

24. mar 2016 15:07

Tudi jaz sem okopala drobnjak, česen in por, posadila pod kopreno kifejčar in v tunel solato in redkvice. Ko bo prvo lepo vreme po praznikh pa pride na vrsto grah, pa jagode okopat, bob, špinača, korenje, peteršilj.

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

tanasa  

član od: 28.12.2009

sporočila: 26

4. apr 2016 19:14

Mi zna kdo povedati v čem je poanta številke poleg imena rastline na vrečki s semenom? Npr. fižol  lingua di fuoco 2 ali lingua di fuoco 3.  V čem se to dvoje razlikuje?

Hvala.

tanasa

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

4. apr 2016 20:20

Za radič, recimo, sorte Palla Rossa pomenijo številke čas, ko je zrel, večja številka pomeni poznejšo varianto, pri korenju je anko, najbrž bo tudi pri fižolu tako.

rimljanka

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15347

12. apr 2016 14:41

Evo, danes posadila grah, šalotko, ptujsko čebulo, rdečo peso, špinačo. Pa še no mešano berivko. Jutri grem še po zelje, brokoli in cvetačo. Potem pa nadaljne prekopavanje za majska sajenja- bučke, kumare,papriko, ....

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti