Moj vrt

vikica  

član od: 25.4.2009

sporočila: 560

12. avg 2015 16:39

Če hočem imeti kaj visokega fižola, moram zalivati. Držim se nasvetov g. Miše Pušenjak, ki svetuje, da zalivaš 2 x tedensko in to obilno; najmanj 5 l prestane vode na grm fižola. Tudi vse količine ne smeš vliti naenkrat, ampak postopoma, da ne odteče vsa voda v globino in nima rastlina nič od zalivanja.

Upam, da bo do ponovnega dežja, dovolj vode v cisterni.

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15347

16. avg 2015 13:28

gobica1402 je napisal/a:

O, kakšna lepa lubenica in melona. Jaz jih imam letos prvič, pa so sadeži odpadli že pri 1 cm. Kaj delam narobe?

Gnojila sem, zalivam tudi, sonce imajo od jutra pa do trinajstih.



gobica1402

Imajo premalo sonca. Lani sem imela oboje, vendar so na kislo vreme tudi obrodile, a so bile premalo zrele. Tiste, ki so bile bolj v senci so odpadali plodovi ali gnili.

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15347

16. avg 2015 13:41

vikica je napisal/a:

Končno se je pričel lepši del vrtnarjenja... pobiranje plodov. Vsega je dovolj, več kot dovolj; kumarice, paradajz, paprika, fižol, čebula..... Kdo je sedaj lačen .... ne morem drugega reči.... kot, da je len. Tudi, če sam nimaš vrta, ima sigurna katera od sosed kakšne viške. Tudi sadje leži povsod.... jabolke, breskve...

Seveda se lahko šopirim, ker živim na podeželju (majše mesto). Rada delim s tistimi ,ki nimajo..... si pa tudi menjavamo, eni imamo dovolj kumar......, drugi preveč sadja.....in tako imamo vsi vse...



vikica

Mi imamo tudi kar nekaj pridelka, le pri fižolu je kriza. Baje manjka kalcija.Upam, da bo zadnji posajen boljši. 

Sem pa sedaj po 14 dneh z morja, sem brez solate, pol zelja posajenega sta hči poruvale, ker je bil gnil, požrt. Nista vešči del, zalivali pa naj bi....Lani pa sem imela krasne glave...

Najbrž polži, gosenice. Zdaj pa ne vem, a naj še kaj posadim zelja- je prepozno? 

Krompir je bolj droben, ene par kumar je rjavih, paprike upam,da se bodo še obrasle, korenje je požgano od sonca, bučke pa kar delajo. Zelena je drobna, najbrž bo treba malo pognojit vse skupaj. 

Endvija kar dobro dela, pa radič tudi, glede na prazno gredico bom morala še kaj solate posadit. Pa motovilec.

 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

megi  

član od: 9.10.2001

sporočila: 334

18. avg 2015 20:08

Letos mi je skoraj vsa zelena šla v cvet. A katera ve zakaj pride do tega. Imela sem svoje sadike.

Prejšnja leta sem imela lepe gomolja.

martina

darjuška  

član od: 4.7.2005

sporočila: 1188

19. avg 2015 20:29

Moj današnjisprehod po vrtu. Lubenica in melona sta zelo zelo sladki in dobri. Zelenjava čaka, da jo uporabimo. Nekaj jo gre jutri z mano v službo za sodelavce, ki nimajo vrta, nekaj pa jo gre v izdelke. Shramba se polni. Vesela sem

http://www.mojalbum.com/tajda

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12863

19. avg 2015 21:06

  Darjuškaiskrene čestitke,   res si zelo, zelo pridna, lahko si ponosna nase. 

 

 

 

 

mopsika

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15347

19. avg 2015 21:27

Darjuśka, pridna!!!!

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

jesen  

član od: 5.10.2004

sporočila: 410

20. avg 2015 7:18

Kapo dol Darjuška,to pa je ozimnica.

jesen

gobica1402  

član od: 21.7.2007

sporočila: 473

20. avg 2015 8:27

Lepo, veliko dela vloženega od začetka do konca.

gobica1402

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

20. avg 2015 15:23

Darjuška, najbolj me je presenetilo, da neseš nekaj zelenjave oz. pridelkov sodelavcem. Torej si zaposlena, pa še toliko imaš nerejenga . Pa kakoooooo???? Sedaj se pa res počutim leno, da joj. Delaš celih osem ur, pol pa hajd na vrt ali njivo?  Pa še kuhanje ozimnice. Malo nam zaupaj kako najdeš čas.

Sicer pa, čudovite slikce in seveda rezultati tvojega truda. Čestitke.

kara

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti