Moj vrt

dayana  

član od: 7.8.2009

sporočila: 64

7. maj 2015 10:21

Jaz sem pozimi v sadežu kakija našla dve koščički, ki sem ju 13.02.posadila v lonček. Danes je ena rastlina visoka cca.12cm in dela peti list. Posvetovala sem se s strokovnjaki iz kluba Gaia in mi je bilo svetovano, da rastlino prestavim ven ko bodo temperature zjutraj nad 10 stopinj, po enem letu pa jo moram cepit.

Bom videla kaj bo "ratalo.Ima kdo kakšno podobno izkušnjo?

dayana

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15347

11. maj 2015 13:55

Kdaj je najbolj primeren čas za  posadit sadike brstičnega ohrovta, da ne bo prezgodaj in prepozno? Dobila sem jih nekaj.In kdaj najkasneje pozno zelje? 

 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

terlikar 1  

član od: 10.3.2005

sporočila: 994

16. maj 2015 10:36

Ali mi lahko katera svetuje kako naj iz vrta preženem mravlje?

Bernarda

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15347

16. maj 2015 15:13

Jaz gnezda pošpricam z Biokilom. 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

19. maj 2015 9:40

Mravlje na vrtu so prej v korist, kot pa v škodo...

Če se pa res preveč razpasejo, jih najprej poizkusi odgnat na prijazen način: ob gnezdih lahko zasadiš sivko, majaron in pelin, gredice potresi z praprotjo, bezgovimi in orehovimi listi, brinom in cimetom,kis in kavna usedlina sta menda tudi priporočljiva, če to ne bo pomagalo, potem se posluži bolj intenzivnemu preganjanju,,,

 

"Pomembna je pot, po kateri hodiš, in ne kraj, kamor greš." babka1951

topsi  

član od: 3.6.2009

sporočila: 110

19. maj 2015 10:43

Jaz sem mravlje s kavno usedlino (zos) in z malo apna (tudi polžem ne diši), sem slišala že za cimet. Bom pa danes za polže naredila kupčke koruznega zdroba, pa da vidimo, če bo to pomagalo. Naj bi se najedli, zdrob naj bi se napel in polž naj bi šel večni vrt - vsaj upam, in ne spet na mojega.

Brstični ohrovt sem lani v sredini junija sadila, letos pa ga bom kar danes, ker ga bo potem 3 dni (če je vremenska napoved še drži) zalivalo, ohladilo se naj bi, pa še v juniju imamo na planu morje ;) Pozno zelje pa sem lani sadila konec julija, pa je bilo vse OK! Pravijo pa da je bolje v začetku julija!

 



topsi

Sporočilo je spremenil(a) topsi dne 19. 2015 10:47

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4334

19. maj 2015 11:17

čoko je napisal/a:

Če to z zdrobom ne bo delovalo, bom šla res po race. Ampak nimamo ograje, ne vem, kako bi jih zadržala doma...



čoko

 

Težko

Ravno včeraj, ko sem se peljala proti domu, je ena tekačica "zabavala" kar nekaj voznikov, ki smo čakali, da se bo dama odločila, kam bi se umaknila.



rrr

Sporočilo je spremenil(a) ribaracarak dne 19. 2015 16:59

terlikar 1  

član od: 10.3.2005

sporočila: 994

19. maj 2015 11:25

Punce, najlepša hvala za nasvete! Na biokil sem tudi sama pomislila, ampak bi ga preveč potrebovala, ker so mravlje razširjene skoraj čez cel vrt. Jih imam na sumu, da so mi odnesle semena solate in radiča, najverjetneje pa so imele gostijo tudi pri peteršilju in korenju.

Bernarda

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

19. maj 2015 16:44

Tole z zdrobom je učinkovito toliko, da zdrob polže res privabi in jih je na kupčku po 20 naenkrat. Da bi potem poginili, se mi ni zdelo... Najnovejši sistem pri nas je, da nastavim kupčke zdroba, da polže potem lažje poberem in lastnoročno uničim ... Ampak tisti največji vztrajno splezajo v visoko gredo, večinoma obidejo past s pivom(v gredi) in požrejo vse, kar jim pride na pot.

Kavna usedlina in cimet mravelj pri nas nista pregnala, so imele kar dalje veselico. Še razmišljam, kaj z njimi. Najhuje je, da obilno naseljujejo bob z ušmi. Škropljenje z mlekom ni pomagalo, s cimetovo raztopino tudi ne...

Ma, mene je vso veselje do vrtnarjenja minilo že v začetku maja 

čoko

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

19. maj 2015 18:00

V petek sem poflancala pol grede solate, v ponedeljek ni bilo niti ene flance - še ostankov ne. Človek bi se kar zgrizel!!!!

lp

cervus

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti