Moj vrt

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

19. mar 2015 6:55

megi je napisal/a:

Bambusove palice za oporo na primer fižolu kakšne imate izkušnje in koliko sezon zdržijo. Prosila bi za vaše mnenjenje.

Palice so zelo gladke. Če jih postaviš po 3 v piramido, je bolje, ali, če jih oviješ s kakšno vrvico. Če je zemlja zelo vlažna, začnejo že 2. ali 3. leto trohneti tam, kjer so v tleh.

rimljanka

megi  

član od: 9.10.2001

sporočila: 334

19. mar 2015 12:31

Rimljanka hvala za odgovor. Na gladkost palic nisem pomislila.

martina

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

26. mar 2015 9:40

Kako se boste letos lotili polžev? Po nočnem deževju stopim ven in me je skoraj kap. Terasa, tlakovci... vse polno mladih polžev, kakšen cm dolgi, še čisto tanki. Nekaj jih je lezlo celo po fasadi. Pobrala sem jih- preko 100!

Pogledam travo- groza! Na vsaka 2 cm en polž. O vrtu ne bi zgubljala besed- na vsaki (lanski) redkvici, ki sem jo izpulila, se je držal vsaj eden. Golazen je preživela zimo

Tokrat resno razmišljam o indijskih tekačicah, ampak ne vem, kam bi jih dala čez noč...

Me je minila vsa volja do vrtičkanja. Nekaj polžev se je prebilo celo v dvignjeno gredo, precej sem jih pobrala s stene grede.

čoko

Palačinkarica  

član od: 10.7.2014

sporočila: 7

26. mar 2015 16:01

Pozdravljene vrtičkarice, vrtičkarji. Tudi sama imam vrt, in sicer kaka štiri leta, odkar smo v svoji hiši. Težava pa je v tem, da se v teh štirih letih težka, glinena zemlja ni še prav nič izboljšala. Vrtnine sicer uspevajo kar dobro, težava pa je v tem, da imam tudi sedaj, ko imam gredice že pripravljene, po vrhu ogromne grude, ki se jih sploh ne da razbiti. Ali se da težavo rešiti na hiter način ali zemlja pač potrebuje le še več časa?

 

lp, Janja

Palačinkarica

anibas1  

član od: 30.8.2008

sporočila: 43

27. mar 2015 7:16

čoko je napisal/a:

Kako se boste letos lotili polžev? Po nočnem deževju stopim ven in me je skoraj kap. Terasa, tlakovci... vse polno mladih polžev, kakšen cm dolgi, še čisto tanki. Nekaj jih je lezlo celo po fasadi. Pobrala sem jih- preko 100!

Pogledam travo- groza! Na vsaka 2 cm en polž. O vrtu ne bi zgubljala besed- na vsaki (lanski) redkvici, ki sem jo izpulila, se je držal vsaj eden. Golazen je preživela zimo

Tokrat resno razmišljam o indijskih tekačicah, ampak ne vem, kam bi jih dala čez noč...

Me je minila vsa volja do vrtičkanja. Nekaj polžev se je prebilo celo v dvignjeno gredo, precej sem jih pobrala s stene grede.



čoko

Jeseni sem po trati nasula apno ker je  zemlja precej kisla. Na grede ki so prazne smo raztrosli lesni pepel iz kamina.

Odkar sadim na vrtu česen in čebulo  opažam da imam precej manj polžev. 

 

 

 

 

 

 

 

anibas1

yulchi  

član od: 16.8.2007

sporočila: 630

4. apr 2015 16:26

Kaj pa bakrena žica okoli vrta? Baje jih odganja. Jaz sem že tudi našla male črne polže brez hišic okoli nasekanih drv in na travi. Zima je bila premila, pa so lahko preživeli. Zaenkrat še niso odkrili solate na vrtu in upam, da tako tudi ostane 



yulchi

Sporočilo je spremenil(a) yulchi dne 04. 2015 16:34

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15347

17. apr 2015 13:22

Letos pa počasi napredujem,  zdravje odpove sredi najlepšega vremena. Prekopano je skoraj 3/4 vrta, posajeno pa: česen, grah, solate - sadike in berivka, rukola, por, peteršilj, zelena, kolerabice,  drobnjak je od lani. Za šalotko in čebulo je skoraj pripravljen teren, pa bo kak dan moralo počakati. Luštrek tudi lepo poganja. Pa zelišča tudi- melisa, meta, origano, žajbelj, rožmarin...

Včeraj sem dobila na tržnici kifelčarja pa mora še malo skaliti, čez pol ure pa dobim zabojček krompirja od moje mami in bo takoj romal v zemljo, kjer je vse pripravljeno kljub dežju. 

Naslednji teden pa še  korenček, rdeča pesa, špinača in upam, da še zelje. Potem pa počitnice, malo oddiha in spet na delo...

 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15347

17. apr 2015 19:41

Letos je ogromno polžev. Očitno je lanska mokra letina naredila svoje. Tale pregrada, polži so trenutno zakopani kar v zemlji...

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti