Moj vrt

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

16. jan 2015 22:12

Zelenokrila in zlatooka, sploh prekrasna!

lp

cervus

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

17. jan 2015 7:18

Ko smo se vselili v novo hišo, je bila na podstrešju cela kolinija tenčičaric.  In jaz sem jih v takratni nevednosti vse posprejala z Biokilom, ker sem mislila, da so ene tistih, ki ležejo lesne črve.  Ampak sedaj so že vrsto let naše dobrodošle sostanovalke. Malo manj pa "šuštarji" stenice, ki se tudi radi zavlečejo na podstrešje in celo v perilo, ki se tam suši .

Cila

Volf  

član od: 20.1.2015

sporočila: 9

21. jan 2015 21:48

golubić je napisal/a:

Malo sem gledala slike ki sem jih posnela to poletje,



golubić

 

Čudovite slike. Komaj čakam na malo lepše vreme, da se podam novim izzivom nasproti . Enostavno obožujem rastline in vse kar je povezano z njimi. Veliko obsežnih člankov na temo vrtna opravila po mesecih sem v prostem času napisal tudi sam na svojem blogu; http://salomonoglasnik.com/vrtna-opravila-po-mesecih-jan

Lep pozdrav

Volf

yulchi  

član od: 16.8.2007

sporočila: 630

27. jan 2015 16:30

Mislim, da sem ena izmed prvih, ki že kali semena. In sicer semena čilijev. Zdaj naj bo še samo lepa pomlad in  poletje bolj vroče od lanskega  

yulchi

nxyz  

član od: 3.10.2014

sporočila: 140

27. jan 2015 18:36

Moje bo treba prepikirati. Jajčevci so mi.pa letos neverjetno hitro vzklili.

nxyz

jesen  

član od: 5.10.2004

sporočila: 410

27. jan 2015 19:19

Paradižnike sem že prepikirala,pa da vidimo...

 

jesen

tulipanka  

član od: 22.3.2011

sporočila: 84

28. jan 2015 10:23

Sedaj se bom pa tudi jaz lotila sejanja in kaljenja tistih zelenjavnic,ki sicer naj bi se kalile v začetku marca.Menim,da naša klima itak prehiteva,ponovno za dober mesec.Bodo pa plodovi  prej,če bo le toplo poletje.Upam.

Za vse,ki imate probleme z čebulo in čebulno muho.(kot jaz mnogo let)

Pripravek po Miši Pušenjak,prevretek iz rabarbarinih listov,ki je naravni insekticid,deluje.Nekaj rabarbarinih listov prevrete v litru vode,ohladite in poškropite čebulo.Lahko večkrat,da so stebli čebule ravni.Ko niso več,to je znak,da čebulna muha oziroma čebulne mušje ličinke delujejo.Nič več se nisem mučila z rumenimi lističi,kopreno v času naleta(kar je sedaj že 3x letno)in korenjem kot naravnim smradom za čebulno muho.Čebula pa debela,dobra,nič ni gnila.Letos jo bo več gred ker smo nonstop hodili po to čebulo.   

lp

tulipanka

nxyz  

član od: 3.10.2014

sporočila: 140

28. jan 2015 11:37

tulipanka hvala za nasvet.

 

Jaz s paradižnikom nimam namena hiteti, je komaj konec januarja, sonca še ne bo dovolj, tisti, ki pa rastlinice dosvetljujete pa verjamem, da ni problema z zgodnjo setvijo.

nxyz

tulipanka  

član od: 22.3.2011

sporočila: 84

29. jan 2015 23:26

Pa tebi nxyz tudi ker bom ostala kar pri starem.Nimam kakovostnega osvetljevanja.Bom pa letos bolj marljivo škropila sadike z mlečno-kamiličnim pripravkom ker se mi je lani malce lenobe maščevalo,sicer katastrofe ni bilo, a razlika v paradižniku na zunanjih gredah je bila očitna.Pa ne samo zaradi vremena. 

 

lp

tulipanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti