14. nov 2014 10:51
Ker je precej verjetno okužen s kakšnimi pelsnimi, recimo. Ali tretiran proti "kaljenju", se pravi rasti kalčka.
rimljanka
14. nov 2014 10:51
Ker je precej verjetno okužen s kakšnimi pelsnimi, recimo. Ali tretiran proti "kaljenju", se pravi rasti kalčka.
rimljanka
14. nov 2014 10:52
Sem razumel, hvala :)
hedonist
14. nov 2014 11:56
Razmišljam in planiran in se mi zastavljajo vprašanja: ali je že kdo gojil čajoto v loncu (kot posodovko)? Kakšna velikost je priporočljiva? (ok, saj vem: čim večja) ... in kakšen je bil uspeh: koliko plodov je zraslo?
rdkapica
14. nov 2014 12:04
Danes sem med obiranjem paradižnika opazila na listih drobne luknjice, luknjice so tudi na špinači. Žužka nisem našla nobenega, morda kdo ve kaj bi to bilo? Naj s čim poškropim in če s čim? Škodljivcev res ne poznam in prav tako ne škropiv, ker jih drugače ne uporabljam. Ne želim pa sedaj ostati brez zelenjave zaradi njih :(
nxyz
14. nov 2014 12:51
rdkapica je napisal/a: |
Razmišljam in planiran in se mi zastavljajo vprašanja: ali je že kdo gojil čajoto v loncu (kot posodovko)? Kakšna velikost je priporočljiva? (ok, saj vem: čim večja) ... in kakšen je bil uspeh: koliko plodov je zraslo? |
Vsekakor pametno kot predvzgojo. Posadiš v eno mrežasto vrečo, recimo od krompirja, ki jo daš v lonec, nasuješ prst in daš nekam v ne pretopel (in ne prehladen) del kleti, na svetlo. Pol čajote gleda iz prasti. To narediš, če je čajota pognala prezgodaj. No, pred kakim januarjem ali februarjem je kar prezgodaj. Ko poganjki rastejo, jim daš oporo, potem pa, ko mine nevarnost slane, jo posadiš ven in pridobiš kar nekaj tednov. S tem bolj verjetno pravi čas zacveti in naredi plodove.
Dvomim pa, da bi v loncu (ki ne bi imel res dobre prsti, vsaj kake 100 l ali več), naredila kaj dosti plodov. Tukaj izveš marsikaj uporabnega.
rimljanka
14. nov 2014 13:56
V 40l loncu sem imela čajoto na balkonu, samo trije plodovi so bili v celi sezoni, balkon obrnjen na zahod, zemlja kvalitetna, redno zalito. V vrtu pa je bilo stanje povsem drugačno, rastlina se je lepo razrasla in plodov je bilo še preveč.
nxyz
19. nov 2014 12:13
ce koga zanima posvet o pridobivanju in uporabi biooglja v vrtnarsstvu: http://www.bistra.si/trajnostno-pridobivanje-in-mo
"Stressed is desserts spelled backwards!"
20. nov 2014 11:45
Evo, tole še dolgujem za nazaj:
Kjer je volja, tam je pot. Trixi
20. nov 2014 13:52
Lepo, čestitam!
naor
2. dec 2014 15:33
[citat=--rdkapica--]
Lani sem na tržnici iskala jesenski česen za sadit in ga nisem našla. Nekaj branjevk pa mi je zaupalo, da so sadili kat tistega, ki ga prodajajo za uporabo.
Za sajenje vedno uporabim lasten česen iz "letošnjega" pridelka: pozno jeseni sadim zimskega, naslednjo pomlad pa spomladanskega. In mi lepo dela.
Se pa tudi splača poprositi kakšno branjevko na tržnici, če ti lahko odstopi kakšno glavico domačega česna izpod pulta, če ga že nima v prodaji. Presenetljivo prijazne so.
Večje količine domačega se pa na tržnici res težje dobijo.
bršljankaKulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.
Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.
Kaj jutri za kosilo? | Venturini |
MOJ vrt | malaga |
malo za hec | anjica1998 |
Kaj danes za zajtrk | johana |
Ločevanje živil 90. dni - 5. del | dočka |
Bowla s kozicami
Veseli tiramisu