Moj vrt

šnorca  

član od: 10.11.2007

sporočila: 142

14. sep 2014 11:25

Najbolje je sejati nam avtohtone sorte, ker pri nas najboljše uspevajo (so prilagojene našim razmeram) in imajo tudi največ vitaminov in ostalih koristnih snovi - od motovilcev bi to bila ljubljanski in žličar.

šnorca

golubić  

član od: 13.5.2007

sporočila: 1276

14. sep 2014 13:47

Engie je napisal/a:

Vsako jesen vrt pognojim s hlevskim gnojem in preštiham.Letos bi rada posejala rastline za zeleno gnojenje(ajda facelija.... Ali moram preštihati ali pa samo zagrebsti  seme in spomladi obrniti zemljo?

 



Engie

Tudi jaz sem se odločila da posejem rastline za zeleno gnojenje,samo sem po vrhu zagrebala z majhno motiko in grabljami.Posejala sem belo gorjušico-tamo kje sem posejala njo naslednje leto ne bom sadila kapusnjače.Posejala sem še inkarnatko in je prav lepo zdej pogledati gredice- kot da bi bila kakšna preproga .

golubić

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2511

14. sep 2014 14:07

Hvala, ampak nič od tega ni odgovor na moje vprašanje. Vi namreč ne poznate moje tete, če ona reče, da obstaja...

 

Jaz sem sejala ljubljanskega. In zimsko rjavko v rastlinjak.

marjja

bivsamiska  

član od: 23.8.2006

sporočila: 47

14. sep 2014 14:37

marjja je napisal/a:

Hvala, ampak nič od tega ni odgovor na moje vprašanje. Vi namreč ne poznate moje tete, če ona reče, da obstaja...

 

Jaz sem sejala ljubljanskega. In zimsko rjavko v rastlinjak.



marjja

 

Se pardoniram ker smetim, tudi moj prispevek ni odgovor na vprašanje. Vskeakor bi pa jaz namesto besnega zaletavanja z glavo v zid, kar taka reakcija pravzaprav res je, vprašala dotičnega vrtnarja s 35 letnimi izkušnjami, ali pa zaposlene v trgovini. Ker očitno se ve, kdo je spraševal, kje je spraševal in koga je spraševal in bi se hitro dalo ugotoviti, kaj je pravzprav vprašanje.

Moje mnenje pač.

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

14. sep 2014 14:57

V življenju je pač tako, da včasih naša vprašanja ostanejo brez odgovorov. Najboljši vir informacije je pa že povedala bivsamiska.

rimljanka

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2511

14. sep 2014 15:30

Bivšamiška, da razjasnim situacijo:

Moja teta je bila z avtobusom v mestu, v supermarketu, kjer je njej nepoznan človek govoril z blagajničarko, teta pa je prisluškovala. Nato so šli vsak svojo pot. Čez kak dan se je ona spomnila, da bi lahko jaz, ki sem bolj "svetski človek", v naših krajih po trgovinah poiskala ta motovilec, morda tudi v Avstriji. 

Teta je stara 77 let in  je doma na hrvaški meji, 120 km stran od mene, težko, da bom še kakšno informacijo dobila od nje, vsega, kar se spomni

Če bi jaz vedela, kdo je ta človek, ki se pač ljubiteljsko ukvarja z vrtnarstvom, bi ga itak že poklicala, ampak teta ga ne pozna po imenu. Brez skrbi, se kar znajdem na spletu, v TIS-u,' in še kje, ampak tukaj sem žal brez moči. Ta teden grem še k eni znanki v vrtnarijo, da jo povprašam.

 

Hvala vseeno, tudi nauki včasih prav pridejo.

marjja

koleraba56  

član od: 25.8.2010

sporočila: 14

14. sep 2014 17:35

in kaj je tako posebnega na tem motovilcu? Sem dolga leta prodajala semena,dolgo sta bila samo holandski in ljubljanski,pozneje so se pridružile nove sorte. Lahko je nekaj slišala,lahko je domače ime kake sorte.

lp

koleraba56

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2511

14. sep 2014 18:09

Ej, punce, hvala, ni pomembno, ni treba da slučajno še leti zaradi repincla.

marjja

slivovi cmoki  

član od: 7.8.2012

sporočila: 444

14. sep 2014 22:04

Ko je ravno debata se ustavila pri solati. Pred leti sem imela solato, ki se jo je rezalo in sem bila zelo zadovoljna z njo. Po strukturi in kvaliteti je bila taka kot glavnate, prednost je bila, da je bila za rezat in tudi v cvet ni ušla, tisti čas, ko nismo rezali, ker smo bili na dopustu. Škrnicelj od semen sem na žalost zavrgla, imena si nisem zabeležla in tako se je sled za solato izgubila. Je katera že imela tako solato?

slivovi cmoki

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti