Moj vrt

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

29. avg 2014 10:02

Ni prezgodaj, Sej jo v presledkih, da bo vsaj kakšna serija optimalne veliksoti za prezimljanje. Posavka, Vegorka sta krhkolistni, mehkolistnih ne poznam, ker jih nimam rada.

Žal že v nedeljo spet prihaja dež.

rimljanka

tulipanka  

član od: 22.3.2011

sporočila: 84

10. sep 2014 11:45

Jaz sem posejala posavko,motovilec in  špinačo.

Letos je bilo idealno vreme za buče rasle so tako kot gobe.Listi bučk so bili takšni kot v džungli.Ko sem odstranjevala liste zaradi prevetrenja je bilo kot bi prerezala cev polno z vodo.Prav voda je stala v listni cevi.

Kar se pa polžev tiče sem se sama odločila,da jih uničujem mehansko.Je prevelika površina za nabiranje v vedra in podobno.Glede soli se pa ne strinjam,da jih ne uniči.Je pa nevarno za rastline.Sol jih uniči,je pa najbrž odvisno od tega ali jih posuješ in s koliko soli.

Najbolj sem pa žalostna ker sem imela super pomagača-Ježiko.Skotila je mladičke,še slikala sem enega.Ne vem kaj se je zgodilo z mamo ježiko.

Nisem uporabljala Mesarola od pomladi naprej, ker sem imela tega strupa dovolj.

Prepričana sem bila,da Feramol ne škodi ker naj bi bil ekološki tudi po nasvetih strokovnjakov.Pa ne drži.Moj ježek je poginil zaradi teh  modrih  zrnc.

lp 

 

 

 

tulipanka

Engie  

član od: 12.10.2007

sporočila: 472

10. sep 2014 14:20

Vsako jesen vrt pognojim s hlevskim gnojem in preštiham.Letos bi rada posejala rastline za zeleno gnojenje(ajda facelija.... Ali moram preštihati ali pa samo zagrebsti  seme in spomladi obrniti zemljo?

 

Engie

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2511

12. sep 2014 15:38

Moja teta je nekje v trgovini slišala vrtnarja s 35 leti izkušenj, da je iskal motovilec lopatar in še ena država, francoski oz nemški ali angleški, nima pojma, ni pa holandski. Ko sem guglala, mi je bilo najbliže žličar, ampak ona trdi, da to ni to, da sta si  žlica in lopata podobni toliko kot lokomotiva in pomaranča

A se kateri vsaj približno sanja, kateri motovilec bi bil LOPATAR+ evr. država??'

marjja

šnorca  

član od: 10.11.2007

sporočila: 142

14. sep 2014 11:25

Najbolje je sejati nam avtohtone sorte, ker pri nas najboljše uspevajo (so prilagojene našim razmeram) in imajo tudi največ vitaminov in ostalih koristnih snovi - od motovilcev bi to bila ljubljanski in žličar.

šnorca

golubić  

član od: 13.5.2007

sporočila: 1276

14. sep 2014 13:47

Engie je napisal/a:

Vsako jesen vrt pognojim s hlevskim gnojem in preštiham.Letos bi rada posejala rastline za zeleno gnojenje(ajda facelija.... Ali moram preštihati ali pa samo zagrebsti  seme in spomladi obrniti zemljo?

 



Engie

Tudi jaz sem se odločila da posejem rastline za zeleno gnojenje,samo sem po vrhu zagrebala z majhno motiko in grabljami.Posejala sem belo gorjušico-tamo kje sem posejala njo naslednje leto ne bom sadila kapusnjače.Posejala sem še inkarnatko in je prav lepo zdej pogledati gredice- kot da bi bila kakšna preproga .

golubić

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2511

14. sep 2014 14:07

Hvala, ampak nič od tega ni odgovor na moje vprašanje. Vi namreč ne poznate moje tete, če ona reče, da obstaja...

 

Jaz sem sejala ljubljanskega. In zimsko rjavko v rastlinjak.

marjja

bivsamiska  

član od: 23.8.2006

sporočila: 47

14. sep 2014 14:37

marjja je napisal/a:

Hvala, ampak nič od tega ni odgovor na moje vprašanje. Vi namreč ne poznate moje tete, če ona reče, da obstaja...

 

Jaz sem sejala ljubljanskega. In zimsko rjavko v rastlinjak.



marjja

 

Se pardoniram ker smetim, tudi moj prispevek ni odgovor na vprašanje. Vskeakor bi pa jaz namesto besnega zaletavanja z glavo v zid, kar taka reakcija pravzaprav res je, vprašala dotičnega vrtnarja s 35 letnimi izkušnjami, ali pa zaposlene v trgovini. Ker očitno se ve, kdo je spraševal, kje je spraševal in koga je spraševal in bi se hitro dalo ugotoviti, kaj je pravzprav vprašanje.

Moje mnenje pač.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti