22. jul 2014 14:56
Trixi, zdaj mi je pa razumljivo, da si se izgubila. Čestitke, čudovit vrtiček
"Pomembna je pot, po kateri hodiš, in ne kraj, kamor greš." babka1951
22. jul 2014 14:56
Trixi, zdaj mi je pa razumljivo, da si se izgubila. Čestitke, čudovit vrtiček
"Pomembna je pot, po kateri hodiš, in ne kraj, kamor greš." babka1951
22. jul 2014 15:02
yulchi je napisal/a: |
Pridem domov z dopusta, pa sem cela šokirana, ker mi je četrtina paradižnika počrnila in zbolela. Kaj čem, sem ga morala odstranit z vrta, ostale pa grem zdravit, kolikor se še da rešit. Pa timijan se mi je posušil yulchi |
Pri meni je ista scena. Ima katera kakšen nasvet kako se rešit tega "črnega" paradižnika? Pri nas je že par let zapored vse šlo rakom žvižgat. Sicer špricam z nekimi bio škropivi pa nič ne pomaga.
terezijslo
22. jul 2014 17:30
Triksi, čudovit vrt,lepo obdelan,bravo.
mopsika
23. jul 2014 11:43
terezijslo je napisal/a: |
Pri meni je ista scena. Ima katera kakšen nasvet kako se rešit tega "črnega" paradižnika? |
Strehca nad paradižnikom.
rdkapica
23. jul 2014 13:11
Ko je črn, mu skoraj ni več pomoči. Moj je črn in sem ga v živo obrezala, liste, in zdaj čakam. Če se bo obrastel, vredu, drugače adijo za letos. Mi pa zelo lepo raste fižol nizki, ki sem ga posadila 14 dni nazaj. Nekaj bo.
Malčica
23. jul 2014 14:18
Pozdravljeni, Malčica ima prav,ko postane paradižnik črn,mu ni več pomoči,čeprav je pokrit. Mami je imela pokritega,pa je postal črn,že pred 14 dnevi ga je vsega populila. Pravijo,da je letos preveč dežja in pa hladna jutra ,kar povzroča,da postaja paradižnik črn,na žalost in jezo.
mopsika
23. jul 2014 15:07
Če napad plesni na paradižniku ni prehud se še da pomagati s sodinim škropivom. Obrati je treba obolele liste in plodove ter ostrgati črne lise na deblu (če je celo črno žal ni več pomoči) in rastline nato temeljito poškropiti, tudi spodnjo stran listov in stebla, sploh ostrgane dele. Recepte in navodila najdete na internetu. Na tak način sem dva tedna nazaj rešila sosedin balkonski paradižnik. Od tedaj je pod streho, lepo zori, bolezen se ni vrnila.
Škropljenje je treba ponavljati po vsakem dežju. Na ta način boste sadike obdržali tako dolgo, da boste poskusili vsaj nekaj plodov. Upajmo pa, da bosta avgust in september bolj naklonjena paradižnikom in da bodo rešenci vzdržali do pozne jeseni.
Za tiste, ki jih gojite v posodah: umaknite jih izpod dežja, tudi če to pomeni, da bodo dobili le malo sonca.
Cila
23. jul 2014 19:49
Maline so letos lepo obrodile in sedaj že tudi na veliko odgnale nove poganjke, ki bodo rodili naslednje leto. Ker so res goste in še vedno močno odganjajo, me zanima, če lahko te stare izrojene poganjke, ki tudi že rumenijo porežem, da lahko grme tako vsaj malo razredčim. Ponavadi sem te letošnje rodne veje izrezala spomladi, ko so bile suhe, letos pa je to čisto drugače (kot skoraj vse na naših vrtovih).
Lep pozdrav
tedyka
23. jul 2014 21:31
pri nas vedno porežemo veje po zadnjem obiranju malin. Letos smo jih že.
Lisa
23. jul 2014 22:00
tedyka, nujno jih izreži, čimbolj pri tleh, s tem se med drugim preprečuje ali omejuje prnso bolezni. Imaš 2x rodne maline? Bodo novi poganjki letos rodili? Ker, če bodo, jih jeseni (ali spomladi) porežeš tik pod mestom, do kamor so rodile in spomladi se potem razvejijo in obilno rodijo.
rimljankaKulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.
Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.
Kaj jutri za kosilo? | johana |
MOJ vrt | Nikita |
malo za hec | anjica1998 |
Kaj danes za zajtrk | johana |
Ločevanje živil 90. dni - 5. del | dočka |
Browniji s temnim pivom
Svinjska ribica