Moj vrt

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

11. jun 2014 14:21

f0rk je napisal/a:

 Za prašno kopel pa nisem še slišala  No, pa imamo še ene osumljence 

Takole, odganjanje parazitov v perju.

rimljanka

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15350

11. jun 2014 17:27

Jaz sem kupila eno zeleno mrežo, ki je ponavadi za okoli dreves in jo v vsak lonec položila okrog sadike ob rob lonca in moram reči, da sosedova mačka ne dela nobene škode. Sem pa jo prerezala na pol in se fino oblikuje. 

Imam pa eno vprašanje, na vrtu vse počasi raste, imam namočene koprive, pa sem v tej vročini ne upam kaj s tem zalivat, kaj še priporočate za dognojevanje? 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

majaos  

član od: 14.5.2012

sporočila: 510

11. jun 2014 20:05

Še vedno prevroče za zalivanje

Sem pa včeraj odkrila "toplo vodo" - polžev letos nisem zasledila na naši solati, mogoče enega, dva.

Včeraj pa zalijem tudi solatko (prvič!), če kako uro pa polno polžev pije vodo na solatki  Revčki dehidrirani 

majaos

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

12. jun 2014 11:19

marjanaj je napisal/a:

Pomladi sem posejala andske jagode v večji lonec. Dočakal sem, da so sedaj 3 rastline velike približno 2,5 cm. Kako naj ravnam naprej, ali jih presadim v vrt ali vsako v svoj lonec ali pustim in zalivam kot do sedaj? Hvala za vaše izkušnje. Lep dan.

marjanaj

Če gre za Physalis peruviana (z andsko jagodo namreč ljudje poljubno označujejo tudi druge physalise) imaš dve možnosti: ali ga posadiš v vsaj 10 litrski lonec, ali pa na vrt. Na vrtu v normalno pognojeni zemlji bo ena sadika  zavzela tudi do m3 prostora. V loncu domnevno nekoliko manj. Sicer dobro prenese obrezovanje, je pa posledično seveda manj plodov.

Cila

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

12. jun 2014 11:23

Johanna je napisal/a:

rimljanka je napisal/a:

 

Kdaj naj pa rizomi napolnijo zalogo hrane za razvoj naslednje leto?   


rimljanka

Kot sem že zgoraj napisala, sedaj  se že lahko potonike porežejo. En mesec zadostuje, da si napolnijo "baterije"

za prihodnjo leto. Tako kot pri zvončkih, lilijah - en mesec zadostuje, da se čebulice oskrbijo z zadostno zalogo hrane. 
Johanna

V primeru dvoma vedno vzamem v poštev, kaj dela narava.  Ne verjamem, da bi pustila listje potonik do pozne jeseni, če ne bi bilo treba. Tiste, ki so nosile cvetove, svojo funkcijo večinoma oddelajo, ko dozori seme. Če semena ne rabimo, jih lahko odstranimo prej.

Cila

yulchi  

član od: 16.8.2007

sporočila: 630

12. jun 2014 20:51

Jaz imam andsko jagodo na vrtu. Če imaš dobro pogojeno zemljo, ti lahko zrase do 3-4 metrov. V nepognojeni zemlji ti bo ostala male rasti, vendar bo imela plodove. Moje sadike so trenutno nekje 20 cm visoke, skrajni čas,  da gre na vrt.

yulchi

golubić  

član od: 13.5.2007

sporočila: 1276

13. jun 2014 11:33

Kako je z malinami,marca sem posadila Willamate-rdeče in rumeno Golden bllis in do zdej so zrasle cca 70cm in še ni cvetov .Ali bojo sploh kaj rodile to leto ?

 

golubić

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15350

13. jun 2014 13:41

Kolikor vem se maline sadijo jeseni in spomladi rodijo. Jaz jih bom jeseni posadila, prav tako ribez. Tudi za borovnice sem slišala, da rodijo šele naslednje leto po sajenju.

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

13. jun 2014 16:52

Nisem še slišala, da maline spomladi rodijo...  Moje in sosedove še ne cvetijo, lani so bili prvi plodovi nekje v avgustu...

Drugače pa, če se prav spomnim, rodi malina na dveletnih poganjkih. Torej bo to, kar ti je letos zrastlo, ostalo prazno, plodovi bodo kvečjemu na lanskih vejah...

Ameriško borovnico sem sadila lani in je imela nekaj malega plodov, letos je bolj polna (še zelena), na tisti, ki sem jo posadila letos, ni nič.

Sibirska borovnica je bujno cvetela, ko sem jo posadila. Izkupiček je ena sama borovnička , upam, da bo drugo leto več...

čoko

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

13. jun 2014 22:07

No ja, pri nas  že vsaj teden dni zorijo, maline seveda, avgusta je že drugi rod. Obstaja več sort malin in niso vse rodne na dvoletnem lesu, niti ne rodijo vse sorte 2x na leto. Preveri torej, golubić, kakšne so tovje sorte.

rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti