Moj vrt

katrin11  

član od: 3.1.2010

sporočila: 2351

27. maj 2014 5:58

Rimljanka, me veseli, če se to dogaja, kar pišeš.

S tem "mladim" sem najprej mislila vse, ki še hodijo v šolo ali študirajo, pa še nekaj let potem. Saj ni nujno, da jih zgrabi vrtnarjenje, le pozitiven odnos in spoštovanje do zemlje in rastlin, nekaj takega. Mogoče bi moralo biti takega poudarka in vzgoje več v šolah, televizija ima poudarek na "Kupi!", karkoli.

 

 

Katrca11

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

27. maj 2014 16:14

Katrca11 je napisal/a:

Mogoče bi moralo biti takega poudarka in vzgoje več v šolah,......  


Katrca11

Kdaj?

lp

cervus

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

27. maj 2014 16:28

Veš, Katrca, veliko vrtcev in osnovnih šol ima vrtičke, vrtove ali vsaj goji rastline v lončkih. In nekateri imajo čebelnjake,....pa še marsikaj. Ampak, vedi, da se vse začne v primarni celici, v družini in njeni bližnji okolici. Če že pred vstopom v vrtec in/ali šolo ne zasadijo semena v to smer, je težje v vrtcu in šoli uspeti s tgem, še bolj pa, če potacajo, kar jim je v vrtcu/šoli uspelo posejati in je vzklilo. Kaj meniš, koliko ljudi z občudovanjem v glasu reče na sprehodu (recimo) svojim malčkom, ko vidijo kmeta, ki dela, kako je priden, kako kaj zraste, koliko dela je treba za to, kako pomembna so domača semenda, sorte,...otroci veliko razumejo, če se jim na pravi način pove......

Od pubertetnikov ne pričakuj takih reči, to je obdobje, ko so možgani drugje (in tam morajo biti), potem pridejo lahko nazaj. In večina pride, ko nastopi njihov čas.

Sploh pa, prav vsega se pa res ne moremo naprtiti šoli, veš. Teden ima okoli 30 ur pouka, pa kakorkoli obračaš.

rimljanka

matejaoz  

član od: 1.6.2010

sporočila: 329

27. maj 2014 16:32

Čebulo (ker jo je napadla čebulna muha) sem populila. Ker imam doma še čebulček za sajenje me zanima, ali je pametno, da ga posadim tja, kjer je bila prej čebula. Mislite, da čebulna muha izleže ličinke in ostanejo v zemlji? hvala za pomoč

 

matejaoz

Dolores  

član od: 20.6.2005

sporočila: 1304

27. maj 2014 18:48

Ni vse tako črno, meni je recimo dveletna vnukinja pomagala saditi fižol, pa krompir, zabavno je bilo za obe)))

Dolores

kvačkarica  

član od: 30.6.2012

sporočila: 537

28. maj 2014 5:58

Veš Katrca11, presneto se strijam s tabo! Moje mnenje je, če majhnemu, ne boš dal majhne motike v roke, tudi večji ne bo uporabljal velike, vse je v vzgoji. Se pa pridružujem mnenju, da za delo na vrtu in na njivi še nisem videla nobenega oglaševanja. Vsi rečejo, da se ne splača in da nimajo časa, če pa komu kaj daš, tega ne znajo ceniti, saj ti je itak doma zraslo! Ampak ta debata, bi lahko trajala v nedogled, bom raje končala in potarnala, da moram danes spet fižol sadit, ker so mi prvega, ne vem kdo, v zemlji pojedli...............

kvačkarica

lartep  

član od: 19.11.2008

sporočila: 165

28. maj 2014 9:17

elaphus je napisal/a:

Katrca11 je napisal/a:

Mogoče bi moralo biti takega poudarka in vzgoje več v šolah,......  


Katrca11

Kdaj?

lp



cervus

Mene vsako leto ob dnevu zemlje, ko zasadijo drevo v okoliških šolah in vrtcih zmoti to, da sadijo okrasno drevje in grmovje.

Ko so v našem kraju zgradili novo šolo, so uredili tudi okolico, samo okrasno drevje in grmovje. Zakaj niso zasadili češnje, oreha, lesk, starih jablan? Najverjetneje obstaja pravilnik, ki to prepoveduje, da otroci ne bi pojedli česa, kar ni XYXCKAJDSADAQ certificirano :(

 

lartep

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

28. maj 2014 10:55

Povsem enako velja potem tudi za posaejno okoli zasebnih stavb, kjer ima večina novodobnih hiš ograjo iz "cipres" in sterilno zeleno travo.

rimljanka

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

28. maj 2014 11:44

Točno tako Rimljanka sej najprej bi se morali vsak zase zamisliti nad tem in namesto samo okrasnih grmov in dreves posaditi tudi kaj, ki rodi in se lahko poje. Sam to počnem in imam kar nekaj sadnih dreves na vrtu oz zelenici ob hiši :) če bi tako ravnali ob šolah in ostalih javnih ustanovah bi bilo dobro tudi iz vidika rabutanja sadja, ki je kot je splošno znano mnogo boljšega okusa; saj res: ali današnji otroci sploh vedo, kaj je to rabutanje ?

hedonist

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15350

28. maj 2014 11:45

Danes sem v prilogi Delo in dom prebrala, da zelo dobro uspeva poleti čičerika. Povprašala sem po vrtnih centrih,

p a sadike ni nikjer dobiti. Ima mogoče kdo tu na kulinariki odveč sadiko? 

 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti