30. sep 2013 20:18
Če ne boš dobila nobenega pametnejšega odgovora (pa v to dvomim): odtrgaj dva, naredi, kot si napisala zgoraj (etilenu je treba zaupat), dva pusti v teglcih - nekaj od tega bo že ratalo... al pa tudi ne....
lp
cervus
30. sep 2013 20:18
Če ne boš dobila nobenega pametnejšega odgovora (pa v to dvomim): odtrgaj dva, naredi, kot si napisala zgoraj (etilenu je treba zaupat), dva pusti v teglcih - nekaj od tega bo že ratalo... al pa tudi ne....
lp
cervus
30. sep 2013 20:29
Odgovor bo enako pameten kot je odgovor elaphus. Naredi tako, kot je predlagala ona. Pa ne pozabi, pepino je trajnica, če ga le imaš kje prezimiti. V teh dneh ni ravno neke toplote napoevdane (kaj šele v nočeh), ampak na terasah, če so zavetne, je bolje kot na tleh. In - poskusiti ni greh. Morda bo pa po 10.10. spet toplo.
Pred leti, ko sem imela pepino, so prvi plodovi dozoreli nekje konec julijna/začetek avgusta,m postali so rumenkasti, pa vijolične črtie so imeli, od peclja navzdol proti konici.
rimljanka
1. okt 2013 1:42
[citat=--raspberrycupcake--]
Zdravo!
Mojo solatko zelo vestno napadajo male modre "uške?" in ne vem kako jih odgnat..predvsem drugo leto..Mogoče poznate kak naraven način?
LP
Uši se učinkovito uničuje z koprivovo brozgo v razmerju 1:20.Škropi se rastline , po zemlji pa zalivamo v razmerju 1:10..
Meni je delovalo, ponovila pa sem večkrat, enkrat na 14 dni, ni škode saj se s koprivovo brozgo tudi hrani rastline.
Brozga:1 kg kopriv, takih ob cesti ravno ne, pred cvetenjem v 10 l vode v plastično posodo za 24 ur.
Količino pač zmanjšaš v istem razmerju, precediti skozi tanko krpo in v pršilec.
In to je to.Brozgo jaz hranim na hladnem ker se te zadeve hitro pokvarijo.
LP
tulipanka
1. okt 2013 9:21
Jaz jih bom kar pobrala, menda bodo konec tedna fejst nizke temperature... Za prezimit imam nekaj potaknjencev, za tisti največji grm (4 ločene rastline) bi pa rabila žerjav (ima po mojem teglc skupaj z zemljo krepko čez 100 kg), tako da čisto brez ne bom ostala; me pa ful firbec matra, če so v plodovih semena ali so partenokarpični (grm je cvetel celo poletje, v septembru je sploh čisto pošizil, plodov pa je bilo v primerjavi s številom cvetov bore malo - mogoče bi morala opraševati s kakim čopičem). lp, proxima
1. okt 2013 15:25
proxima je napisal/a: |
Jaz jih bom kar pobrala, menda bodo konec tedna fejst nizke temperature... ......mogoče bi morala opraševati s kakim čopičem)...... lp, proxima |
Matr, zvodnica za pepinote....... (oprosti, oprosti, heeeecam se, ampak včeraj in danes sem toooooolk dobre volje.....)
lp
cervus
2. okt 2013 23:33
Mislim,da ima facelija še eno dobro lastnost,da uniči strune na vrtu,ker ima tako goste korenine,kar je dobro.
Slabo pa da na gredah s facelijo ne moreš imeti zimskih in zgodnje pomladanskih vrtnin.
lp
tulipanka
7. okt 2013 16:42
Z mojim enoletnikom sva pravkar prišla z vrta. V tem s soncem obsijanem dnevu mi je uspelo prekopati eno gredo, medtem ko se je moj fantič igral s kamni, "lopatal" z njegovo lopatko, trgal liste z brokolija in še kaj bi se našlo. Na sveže sprašeno gredo sem posejala špinačo in posadila nekaj flancev zimske solate, ki so še danes zjutraj rastli na maminem vrtu.
Lepo je videti uspešno dokončano delo; ostale grede pa so še polne brstičnega ohrovta, brokolija, pora, cvetače, pa še dve glavici radiča sem videla. Bomo še en čas jedli domačo zelenjavo; vsaj moj fantič jo bo.
mojezlato http://kosilazavsakdan.blogspot.com/
7. okt 2013 18:02
mojezlato je napisal/a: |
Z mojim enoletnikom sva pravkar prišla z vrta. V tem s soncem obsijanem dnevu mi je uspelo prekopati eno / |
Srečni eni, mi smo ves dan občudovbali meglo oz. nizko oblačnost............
rimljanka
8. okt 2013 10:34
Ali ima kdo izkušnje s sajenjem česna v lonce in vzgoji na balkonu?
Kaj je primerno za zimsko vzgojo v loncih?
rdkapica
9. okt 2013 6:37
Ker sem letos januarja dobila zimski česen, na vrt ga pa ni bilo mogoče posaditi, sem posadila stroke, vsakega posebej, v svoj 2 dl lonček in spomladi, ko je bilo mogoče, v vrt. In česen je za letošnje nenavadnoi leto povsem OK. Ne vidim razloga, da ne bi uspel v loncih na balkonu ali terasi. Edino, na kar je res treba misliti je, da v loncih ne bo zastajala voda oz. nasprotno, da se prst ne bo izsušila. Jesenski česen najprej poganja korenine in ni nujno, da sploh pogleda nadzmeni del iz zemlje jeseni (sploh, če sadimo pozno). Spomladi pa, zaradi dobro razvitih korenin, nadomesti zamujeno. Poiskusi, pa potem poročaj o uspehu. Vmes lahko poseješ kako zimsko solato ali motovilec.
rimljankaKulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.
Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.
Kaj jutri za kosilo? | johana |
MOJ vrt | Nikita |
malo za hec | anjica1998 |
Kaj danes za zajtrk | johana |
Ločevanje živil 90. dni - 5. del | dočka |
Čokoladni eklerji
Pustne miške