Moj vrt

mizarka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 988

3. jul 2013 11:00

Želela bi en nasvet glede špinače.  Letos sem kupila dve različni sorti, imen sicer ne vem. Moj problem je v tem, da najbrž nekaj narobe počnem. Požene lepo , vendar potem ne vmem kako naprej. Preden jo oberem že požene v cvet, kod da bi takoj podivjala, potem pa nimam kaj rezati, ker so listki čisto majhni. Če mi je katera pripravljena svetovati oziroma podati svoje izkušnje z gojenjem špinače bi bila zelo hvaležna.

Hvala v naprej

mizarka(http://mizarka.moj-album.com/

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

3. jul 2013 11:40

Špinača je rastlina dolgega dne, kar pomeni, da požene v cvet takrat, ko se dan daljša/je dolg in precej kasneje takrat, ko se dan krajša (obratno velja za kratkodnevnice, recimo za krizanteme). Zato jo sejemo ZELO zgodaj spomladi ali spet zgodaj jeseni, slednja ponavadi, sploh tista, ki jo sejemo septembra ali še na začetku oktobra, prezimi in spomladi kmalu oblikuje veliko listne mase. Nekje maja požene v cvet.

Čez poletje pri nas špinačo nadomeščamo z blitvo, včasih tudi z novozelandsko špinačo.

rimljanka

Mic  

član od: 18.3.2007

sporočila: 197

3. jul 2013 12:01

Lepo prosim za hiter nasvet. Kaj pomaga proti ušem na fižolu?

Šetraj,žal, ne.

 

LP

Mic

kvačkarica  

član od: 30.6.2012

sporočila: 537

3. jul 2013 13:37

Za biološko škropivo žal ne vem, moje uši so poginile s pomočjo škropiva Confidor!

kvačkarica

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

3. jul 2013 14:37

Mic je napisal/a:

Lepo prosim za hiter nasvet. Kaj pomaga proti ušem na fižolu?

Šetraj,žal, ne.

 

Fižol poprašiš z lesnim pepelom, ne samo po vrhu, ampak tudi s spodnje strani listov.

rimljanka

polarbear  

član od: 7.8.2010

sporočila: 382

3. jul 2013 15:06

Se strinjam z Rimljanko,najboljši pa je pepel,ki ostane od kurjenja peletov...kot fina mokica.

Uporabljam še cimetovo škropivo in Neem olje,24 ur namočene koprive,za urgentne primere na manjših površinah pa je dober tudi navadni Biokill...

Pa še za tiste ki so se zanimali za Bob v temi Kaj za kosilo...sam sem letos prvič sadil bob,zraven posajenih češenj za izboljšanje zemlje.Res je tudi da uši obožujejo mlade poganjke boba in da pridelek ni velik,iz vrečke semen boba Aquadulče sem pridelal kakšno kilo zrnja.Okus je meni dober,po fižolu,vendar je bob bolj sladek.

polarbear

Johanna  

član od: 14.5.2013

sporočila: 377

3. jul 2013 16:20

No, pa še domača povezava...

Kulinarična Slovenija - BOB - Kulinarika.net

Johanna

sara.vidmar  

član od: 12.1.2005

sporočila: 654

3. jul 2013 16:24

rimljanka je napisal/a:

Mic je napisal/a:

Lepo prosim za hiter nasvet. Kaj pomaga proti ušem na fižolu?

Šetraj,žal, ne.

 

Fižol poprašiš z lesnim pepelom, ne samo po vrhu, ampak tudi s spodnje strani listov.

 

Kako pa to na pikapolonice vpliva? Upam, da jim ne škodi, kakor naj bi škodilo bolhačem?

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti