Moj vrt

vrtna vila  

član od: 15.6.2013

sporočila: 11

18. jun 2013 23:00

Hvala za dobrodošlico! Žal nisem iz Mb, sem pa vseeno zelo vesela za ponujeno pomoč.

In verjetno bom res upoštevala nasvet elaphus ter ga raje sadila prihodnje leto spomladi.

vrtna vila

branka171

sporočila: 218

19. jun 2013 16:25

Jaz ga pa bom, kot vsako leto. Torej na mesto od solate, ki gre zdaj pridno v cvet, bo konec meseca prišel krompir, a ne kiflar. Vmes pa še zadnja runda nizke fižole.

Razmišljam pa tako- probat ni greh, posej, posadi vse kar dobiš. Vedno kdo ponuja kake flance, ki jih ima preveč, če imaš že gredo. Če bo uspelo bo, če ne se boš pa kaj naučila.

Lepo vrtnarjenje ti želim

branka171

nana1  

član od: 3.2.2007

sporočila: 202

19. jun 2013 20:11

Danes mi je kolegica v službi povedala, da ima težave z paradižnikom. Torej; paradižnik ji cveti, vendar se cvetovi posušijo in odpadejo. Lani je imela take težave s papriko.

Ali ima kdo kak nasvet?

Hvala za odgovore

nana1

anibas  

član od: 21.12.2006

sporočila: 497

20. jun 2013 10:40

nana1 je napisal/a:

Danes mi je kolegica v službi povedala, da ima težave z paradižnikom. Torej; paradižnik ji cveti, vendar se cvetovi posušijo in odpadejo. Lani je imela take težave s papriko.

Ali ima kdo kak nasvet?

Hvala za odgovore



nana1

Naj kupi gnojilo kalcij+ magnezij in to kar nekajkrat zalije ali foliarno pošprica po listih in se bo stanje izboljšalo.

anibas

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

20. jun 2013 12:17

Če se cvetovi PO cvetenju posušijo in odpadejo, je to jasen znak, da ni prišlo do oprašitve in se posledično pač ne začne razvijati plod, rastlina odcveteli cvet odvrže. Morda bo pomagalo stresanje rastlin, najbolj okoli 11. ure, sicer pa, če ne takrat, kadarkoli. Paradižnik je večinoma samoprašen in se na ta način cvetovi lepo oprašijo. Lahko pa se gre tudi "oprašvalko" tako, da z mehko krtačko (v eni vrtnariji sem videla, da s prirejeno ono na batrerije, ki vibrira) nalahko podrgne po cvetu, pa po naslednjem, pa pa....101,...pa10000em.....

Mimogrede, ima paradižnike pod streho, v tenelu, v rastlinjaku ali na prostem?

rimljanka

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4334

20. jun 2013 18:03

Glede na to, da pod neko drugo temo nisem dobila odgovora, bom poskusila še tu. Zanima me, če ima mogoče kdo tole napravo in seveda, v kolikor jo kdo ima, me zanima tudi, kako se obnese:

 

https://www.hofer.si/si/html/offers/58_34595.htm

 

Hvala za morebiten odgovor

rrr

vrtna vila  

član od: 15.6.2013

sporočila: 11

21. jun 2013 8:50

Vprašanje začetnice za izkušene. :)

 

Kaj vse sejete/sadite ta čas?

vrtna vila

gogologo  

član od: 21.6.2013

sporočila: 5

21. jun 2013 12:35

Riba, kolega je rekel, da je v redu, ni pa super... ga povprašam malo več in napišem.

 

Lp, Janez

gogologo

vikica  

član od: 25.4.2009

sporočila: 560

22. jun 2013 7:27

Po mojem moraš za to napravo imeti le tu in tam kakšno travo, da se ti izplača za vsako stopati na pedal. Malo okopavanja in nato hitrega zbiranja plevela, je znatno hitrejši postopek. pa še v stiku z materjo zemljo si, kar tudi prijetno vpliva na človeka. Ne smeš pa biti občutljiv na umazane roke, ki pri tem delu sigurno so.

vikica

branka171

sporočila: 218

22. jun 2013 13:02

vrtna vila je napisal/a:

Vprašanje začetnice za izkušene. :)

 

Kaj vse sejete/sadite ta čas?



vrtna vila

Včeraj sem posadila pozno zelje, ker so obljubljali dež.Ker ga ni, sem pokrila z kopreno, da ne bo požgalo flanc. Seješ lahko solato (danes in ju3 počakaj, da luna mine), pa grah, fižolo, endivijo, korenje,kak krompir, če si ga dobila kje in maš dosti prostora. Lahko vtakneš še kak paradajz ali kumare, por.. Gotovo ima kdo kako sadiko viška. Jedla boš bolj pozno, bo pa tvoje.V avgustu sadiš jagode, ribez, maline. Sedaj lahko povprašaš, če bo kdo imel sadike. Sejala boš lahko kitajsko zelje, pa če imaš rada stoletno čebulo...skratka, skoraj vse lahko še seješ.Škoda da nisi bližje, mam tok flanc, ti si pa videt taka zagnana za vrt. Priporočam ti, da si narediš še zeliščni kotiček, če še nimaš. Tam naj bo zemlja bolj pusta in ne zalivaj dosti.

Upam, da si dobila kako idejo, kaj bo pri tebi raslo. LP B


http://rastline.mojforum.si/rastline.html tu imaš pa še kak nasvet
branka171

Sporočilo je spremenil(a) branka171 dne 22. 2013 13:36

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti