Moj vrt

daja17  

član od: 11.8.2009

sporočila: 46

23. maj 2013 9:39

Živjo

Bom kar tukaj vprašala, upam da bo vredu?

Zanima me ali imate kaj izkušen z gojenjem adnskih jagod. Sem letos kupila seme od Ljubljanskih semenaren in sem posejala tako kot piše na vrečki. Sedaj sem pa zasledila da naj bi se andske jagode sejalo ža začetek januarja in da naj bi se goljile v posodah...

Zanima me če imate kakšne izkušnje z to "eksotično" rastlino?

Vesela bi bilo vsakršnih informacij

Hvala in lep pozdrav vsem.

daja17

zmajcica1  

član od: 20.12.2010

sporočila: 52

23. maj 2013 13:30

sadi se jo marca,aprila.Ni nujno,da se jih sadi v posodah.

zmajcica1

klavdijaB  

član od: 31.3.2004

sporočila: 952

24. maj 2013 17:37

daja, jaz sem jih lani kupila v merkurju,

sem eno dala prezimit v hiso, sedaj sem jo s koritom vred postavila ven, malo se jo privajam in je se s kopreno pokrita (1000m nadmorske)

ko se bo tukaj otoplilo, oa jo bom presadila v zemljo.

sicer sem lani cez poletje jih kar tak posadila v zemljo, in to eno sele za prezimovanje v korito.

klavdija

polarbear  

član od: 7.8.2010

sporočila: 382

24. maj 2013 18:15

Kot je že omenila Klavdija se Andska jagoda lepo prezimi in tudi lepo razmnožuje z potaknjenci.

Okus pa zame še vedno neopredeljiv,mešanica kumkvata in ananasa

polarbear

branka171

sporočila: 218

24. maj 2013 18:50

Je sploh ne sejem, ker vsako leto kar sama ven pride, če le prehitro ne rahljam zemlje tam okrog.

branka171

Migla  

član od: 16.6.2004

sporočila: 1892

24. maj 2013 19:17

Kakšna pa je to rastlina? Sem jo iskala na Googlu, pa mi ni uspelo.

 

Migla

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17811

24. maj 2013 21:53

Joj, ne se hecat,m prav nič ni podobna volčji jagodi, ki je, mimogrede, smrtno strupena.

Je pač ena vrsta rodu Physalis, katere vrsta Physalis alkekengi, navadno volčje jabolko, lampijončki, raste tudi pri  nas, ta, ki jo omenjte zgoraj pa je Physalis peruviana, perujsko volčje jabolo. Ima še čuda imen, ki pa so, vsaj po slovenskem botaničnem poimenovanju neprava. Prva ima živo oranbžno napihnjeno čašo okoli ploda, druga neugledno rjavkasto. Je užitna, pri njej o strupensoti ni sledu.

Letos si zamudila sejanje, saj rasltina potrebuje veliko časa, da zacveti, ima rada vroče okolje, porabi dosti vode, ko zacveti in dela plodove, je pa teh veliko. Tole je prava stran na sosednjem forumu zanjo.

 

rimljanka

Migla  

član od: 16.6.2004

sporočila: 1892

25. maj 2013 8:27

Hvala za odgovor. To rastlino poznam, le imena nisem vedela.

 

Migla

antonija7  

član od: 11.5.2011

sporočila: 219

25. maj 2013 14:18

draga Rimljanka, Saj sem dala sliko link andcke jagode in navadne voljčje jagode. Če pa piše  na tisti spletni starni, da je celo v neki reviji pisalo, ki jo celo citirajo, da je užitno navadna voljčja jagoda. v seveda zmernih količinah. Celo Cortese baje tako pravi v majhnih količinah. Kako je sedaj z tem, si si prebrala tisto stran. Seveda se o vseh raslinah ki jih uživamo prej prepričamo. Havla ti, je pa prišlo samo do nesporazuma, vsi smo mislili na isto rastlino. Je pa lepo ,da si tako pozorna:)

antonija7

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti