Moj vrt

pultica  

član od: 10.4.2012

sporočila: 57

9. apr 2013 10:50

Hooj, tudi sama komaj čakam, da zakorakam na vrt....samo očitno bo treba še počakat. Zemlja je mrzla, mokra, dež še naprej napovedan....Mislim, da lih za 1. maja...

Lučica, daj opiš mi mal rastlinjak, ki ste ga nabavli, saj se tudi sama spogledujem s to idejo....Je tist visok, nizek, steklen....Hvala in obilo vrtnarskih uspehov ti želim .

pultica

lučica  

član od: 28.10.2010

sporočila: 174

9. apr 2013 12:00

Pultica naš rastlinjak je velik 6x4 metre in precej visok, z stranskim odpiranjem in pokrit z UV folijo ( ta traja nekje 5 in več let). Kupili smo ga pri enem od slovenskih proizvajalcev in je res super. Za prvo zelenjavo in za nas "paradajzarje" se mi zdi ravno prav velik.

Jaz sem si ga želela že kar nekaj let in sedaj ga imam

Priznam pa da z njim precej dražimo sosede, ki kukajo čez ograjo in mi dajejo nadvse pametna navodila kako naj sadim in sejem.Očitno jim je dolgčas.  Pa nebi imela nič proti, če nebi bila sama poklicna vrtnarka.

Če ga imaš namen kupiti, ti ga zelo priporočam.Res da ni poceni, a se mi zdi da se splača. Pozimi imaš svežo solato, spomladi prej seješ, poleti imaš kolikor toliko zavarovan paradižnik, ki ob dobri oskrbi lahko bogato rodi...   

Pa hvala za lepe želje...

lučica

limonca26  

član od: 23.7.2006

sporočila: 304

9. apr 2013 21:33

Pri nas smo pa rastlinjak kar sami naredili in letos imeli celo zimo solato. Posejala sem že peteršilj, korenje in solato. Paradižnik pa mi je začel poganjati na okenskih policah. Letos bom imela prvič kar nekaj različnih sort in se že veselim.

 

limonca26

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

10. apr 2013 10:03

Danes ob šestih zvečer se po luni začne pravi čas za setev solate. Mož mi je včeraj preštihal dve gredici na mojem vrtičku, zvečer posadim sadike solate gentile, pokrijem s kopreno, potem pa kar bo, bo.....

babka1951

Šarmanten  

član od: 10.4.2007

sporočila: 27

10. apr 2013 18:06

Vas berem kaj ste prine...

Lučica kolikor imaš ti velik rastlinjak imamo mi velik vrtiček hahahaNi več prostora...

V mali rastlinjak sem že pred 14.dnevi posejal solato, ki že veselo klije...Na enem delu imamo še motovilec,ki še ni največji...Zemlja je še tako mokra in težka, da študiram koliko bomo letos pozni s setvijo in sajenjem...

Upam, da potem hitreje vse sklije in zrase...

Šarmanten

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

10. apr 2013 22:21

Pri nas pa bomo "pljunili v roke" v soboto. Pripravili bomo tako za sproti - za peteršilj, solato in jagode. Čprav nimamo rastlinjaka, se bomo opogumili. Zdaj je pa res že čas

Ni mi pa jasno, zakaj motovilec pri nas nikoli ne uspe. Sejala sem ga septembra (prej nisem, ker je bilo baje prevroče, tako so mi rekli poklicni vrtnarji), enkrat sem ga nabrala samo zase, zdaj ga bom pa spet za 1/2 porcije. Vzklilo ga je veliko, ampak redko katera rastlina je zrasla.

Zelo bi bila vesela, če bi mi kdo znal razložiti, zakaj je tako. Poskušali smo že nekajkrat in rezultat je bil vedno isti.

Hvala za odgovor!

JJ

mijamarija  

član od: 19.4.2006

sporočila: 529

11. apr 2013 9:30

Hojla!

Lučica ali mi lahko poveš koliko stane  rastljinjak in kdo je proizvajalec.

L.P.

mijamarija

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

14. apr 2013 19:16

pobiranje lanskoletnega pridelka ( ostale so tri manjše glave radiča ), treba  bo začet s novimi setvami.

ežoj

Brgita  

član od: 17.8.2006

sporočila: 267

18. apr 2013 12:01

Pozdravljeni!

Imam manjši vrt - za solato, paradižnik, papriko, čebulo, česen, korenje, bučko na kakšnem vogalu. Za zelišča imam posebej narejeno spiralo. Ker imam vedno premalo prostora, sem si letos uredila še podaljšek - pet "gredic" v starih sodih za vino. V enem je že rezerviran prostor za jagode :), za ostale pa ne vem kako naj kombiniram. Mogoče bi v sode posadila paradižnik in papriko, saj so za solato premajhni - edino mogoče za rukolo?

Zelo vesela bom vsake ideje. Sonce vabi, bo treba počasi v akcijo  

Brgita

zmajcica1  

član od: 20.12.2010

sporočila: 52

18. apr 2013 12:47

če imaš malo prostora posadi tisto kar se ti najbolj splača.zelenjavo,ki ti da na majhnem prostoru veliko pridelka.

zmajcica1

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtNikita
malo za hecanjica1998
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti